Hudpoliklinikken Levanger AS
- Omsetning
- 3,1 mill
- +3,2 %
- Resultat
- 162 017
- +1 262,7 %
Om Hudpoliklinikken Levanger AS
Hudpoliklinikken Levanger AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Levanger, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Andre helsetjenester ellers. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Jan Harald Erik Vadla er styrets leder. I 2025 hadde Hudpoliklinikken Levanger AS en omsetning på 3,06 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 162 017 kr. Egenkapitalen var 31 569 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Harald Vadla AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 31 innen andre helsetjenester ellers i Levanger, og ett av 8 196 i Norge. Det er eldre enn 59 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Levere tjenester til hudlegene i Moafjæra 8 AS, som å håndtere timebestillinger, sykepleiertjenester, bestille varer/medisiner m.m.
Formål
Levere varer og tjenester som ledd i virksomheten til hudlegekontorene i Moafjæra 8 på Levanger, samt virksomhet som kan gi økonomisk bidrag til selskapet herunder å delta i andre selskaper.
API og MCPGET /company/920702988
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920702988" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920702988",
"name": "HUDPOLIKLINIKKEN LEVANGER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.993",
"nace_desc": "Andre helsetjenester ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LEVANGER", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920702988" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Hudpoliklinikken Levanger AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Hudpoliklinikken Levanger AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Hudpoliklinikken Levanger AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3,2 % fra 2024 · +14,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,06 mill kr | 207 714 kr | 162 017 kr | 639 938 kr | 31 569 kr | 608 369 kr |
| 2024 | 2,97 mill kr | 15 242 kr | 11 889 kr | 469 612 kr | −130 449 kr | 600 061 kr |
| 2023 | 3,35 mill kr | 272 530 kr | 205 599 kr | 553 168 kr | −142 337 kr | 695 506 kr |
| 2022 | 2,89 mill kr | −95 989 kr | −144 114 kr | 436 808 kr | −417 179 kr | 853 988 kr |
| 2021 | 2,69 mill kr | −81 644 kr | −63 681 kr | 322 013 kr | −273 065 kr | 595 078 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 51 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 29 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 60 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/920702988/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920702988/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920702988",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 3064757, "operating_profit": 207714, "net_profit": 162017, "equity": 31569, … },
{ "year": 2024, "revenue": 2969290, "operating_profit": 15242, "net_profit": 11889, "equity": -130449, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920702988" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Hudpoliklinikken Levanger AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hudpoliklinikken Levanger AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Hudpoliklinikken Levanger AS per år.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 10.04.2018Regnskapsfører
1Sist endret 10.04.2018Revisor
1Sist endret 10.04.2018API og MCPGET /company/920702988/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920702988/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920702988",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920702988" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Hudpoliklinikken Levanger AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hudpoliklinikken Levanger AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Hudpoliklinikken Levanger AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Harald Vadla AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Kristine Skjetne AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920702988/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920702988/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920702988",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HARALD VADLA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "KRISTINE SKJETNE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920702988" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Hudpoliklinikken Levanger AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Hudpoliklinikken Levanger AS eier Harald Vadla AS, og hvem eier resten?
Er Hudpoliklinikken Levanger AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hudpoliklinikken Levanger AS | BEDR | Andre helsetjenester ellers | Levanger | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.4.2018 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920702988/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920702988/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920702988",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920702988" })Spør AI-assistenten
Når leverte Hudpoliklinikken Levanger AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Hudpoliklinikken Levanger AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Hudpoliklinikken Levanger AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 49,8 % av driftsinntektene — 25,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,8 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 5,3 % | 2,3 % |
| Egenkapitalandel | 4,9 % | 37,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,40 | 1,39 |
| Gjeldsgrad | 19,27 | 0,79 |
| Egenkapitalrentabilitet | 513,2 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,2 % | +2,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 8,6 % | 22,6 % |
| Lønnskostnad | 50,6 % | 38,6 % |
| Annen driftskostnad | 49,8 % | 24,4 % |
| Avskrivninger | 1,4 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920702988/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920702988/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920702988",
"nace_code": "86.993",
"industry_count": 1443,
"revenue": { "value": 3064757, "percentile": 0.8341 },
"operating_margin": { "value": 0.0678, "percentile": 0.6021 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920702988" })Spør AI-assistenten
Er Hudpoliklinikken Levanger AS blant de største selskapene innen andre helsetjenester ellers?
Hvor solid er Hudpoliklinikken Levanger AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Hudpoliklinikken Levanger AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 4 tilVis færre
Godt å vite om Hudpoliklinikken Levanger AS
Hvor stor er bransjen Hudpoliklinikken Levanger AS tilhører?
Hudpoliklinikken Levanger AS er ett av 31 selskaper innen andre helsetjenester ellers i Levanger, og ett av 8 196 på landsbasis.
Hvor lenge har Hudpoliklinikken Levanger AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Hudpoliklinikken Levanger AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 59 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Hudpoliklinikken Levanger AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for andre helsetjenester ellers er en driftsmargin på 2,9 %. Hudpoliklinikken Levanger AS lå på 6,8 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Hudpoliklinikken Levanger AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Hudpoliklinikken Levanger AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem eier Hudpoliklinikken Levanger AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Harald Vadla AS største eier i Hudpoliklinikken Levanger AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Kristine Skjetne AS med 50 %.
Hva omsatte Hudpoliklinikken Levanger AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,06 mill kr, opp 3 % fra 2024. Egenkapitalen var 31 569 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Hudpoliklinikken Levanger AS?
Driftsresultatet for 2025 var 207 714 kr (driftsmargin 6,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Hudpoliklinikken Levanger AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Hudpoliklinikken Levanger AS en egenkapital på 31 569 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 4,9 %.
Hvor solid er økonomien i Hudpoliklinikken Levanger AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Hudpoliklinikken Levanger AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.