Valhall Takst AS
Org.nr 920476910
Om Valhall Takst AS
Valhall Takst AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Thomas Meen Gallefos er daglig leder, og Thomas Meen Gallefos er styreleder. I 2025 hadde Valhall Takst AS en omsetning på 2,95 mill kr, en økning på 80 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,79 mill kr. Egenkapitalen var 1,40 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er G-Takst AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 52 innen all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted i Skien, og ett av 5 547 i Norge. Det er eldre enn 57 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Taksering av motorkjøretøy på oppdrag fra forsikringsselskap. Innebærer vurdering av tilbud fra verksteder, besiktigelser, kontroll, verdivurderinger og kondemnasjon. Kan også innebære revisjon av avtaleverksteder og andre oppdrag. Etter avtale på kort sikt leies ut til bedrifter som har behov for mine tjenester. Konsulentvirksomhet rundt eiendom.
Formål
Taksering, utleie, eiendom.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,95 mill kr | 2,30 mill kr | 1,79 mill kr | 1,93 mill kr | 1,40 mill kr | 531 057 kr |
| 2024 | 1,64 mill kr | 355 839 kr | 343 696 kr | 827 039 kr | 531 345 kr | 295 694 kr |
| 2023 | 1,15 mill kr | −145 368 kr | −105 048 kr | 455 465 kr | 237 649 kr | 217 816 kr |
| 2022 | 948 295 kr | −91 269 kr | −27 479 kr | 488 212 kr | 342 697 kr | 145 515 kr |
| 2021 | 1,47 mill kr | 289 674 kr | 225 881 kr | 691 419 kr | 435 175 kr | 256 244 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 utgjorde lønnskostnadene rundt 12 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 72 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 26.05.2025Styre
1Sist endret 26.05.2025Regnskapsfører
1Sist endret 10.11.2024Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- G-Takst AS100 %
- Aksel Johannessen Bjørvikhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| G-Takst AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 35 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Valhall Takst AS | BEDR | All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted | Skien | − |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.5.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.5.2025 | Styre ↗ |
| 26.5.2025 | Daglig leder ↗ |
| 8.5.2025 | Godkjent mellombalanse ↗ |
| 11.4.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 11,6 % av driftsinntektene — 28,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 78,0 % | 6,4 % |
| Resultatmargin | 60,8 % | 6,5 % |
| Egenkapitalandel | 72,5 % | 53,1 % |
| Likviditetsgrad | 2,72 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,38 | 0,54 |
| Egenkapitalrentabilitet | 128,1 % | 9,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,1 % | 24,8 % |
| Lønnskostnad | 11,6 % | 39,7 % |
| Annen driftskostnad | 8,6 % | 17,8 % |
| Avskrivninger | 1,7 % | 0,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Valhall Takst AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Valhall Takst AS?
Det er registrert 5 547 selskaper i Norge innen all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted, hvorav 52 i Skien.
Er Valhall Takst AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 57 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 281 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Valhall Takst AS i Enhetsregisteret?
Valhall Takst AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Valhall Takst AS?
Daglig leder i Valhall Takst AS er Thomas Meen Gallefos, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Valhall Takst AS?
Største aksjonær i Valhall Takst AS er G-Takst AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Valhall Takst AS?
Valhall Takst AS hadde i 2025 en omsetning på 2,95 mill kr og et overskudd på 1,79 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Valhall Takst AS?
Valhall Takst AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Valhall Takst AS?
Valhall Takst AS har org.nr 920 476 910 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.