Hashtaghair&wellness AS
- Omsetning
- 4,8 mill
- +10,1 %
- Resultat
- −388 596
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 10
- +1 siden mars
Om Hashtaghair&wellness AS
Hashtaghair&wellness AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Frisering og barbering. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Anne Christine Dahl er daglig leder, og Anne Christine Dahl er styreleder. I 2025 hadde Hashtaghair&wellness AS en omsetning på 4,80 mill kr, en økning på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 388 596 kr. Egenkapitalen var −1,30 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Anne Christine Dahl med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 413 innen frisering og barbering i Bergen, og ett av 8 811 i Norge. Det ble etablert samme år som 277 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Å drive med frisør og skjønnhetspleie, og annen virksomhet i naturlig tilknytning til dette.
API og MCPGET /company/920416594
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920416594" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920416594",
"name": "HASHTAGHAIR&WELLNESS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "96.210",
"nace_desc": "Frisering og barbering",
"employees": 10,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920416594" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Hashtaghair&wellness AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Hashtaghair&wellness AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bergen holder Hashtaghair&wellness AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +10,1 % fra 2024 · +32,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,80 mill kr | −388 260 kr | −388 596 kr | 1,02 mill kr | −1,30 mill kr | 2,32 mill kr |
| 2024 | 4,36 mill kr | −711 154 kr | −713 116 kr | 876 344 kr | −913 160 kr | 1,79 mill kr |
| 2023 | 4,57 mill kr | 155 990 kr | 152 952 kr | 964 653 kr | −200 045 kr | 1,16 mill kr |
| 2022 | 4,03 mill kr | −73 006 kr | −73 106 kr | 863 322 kr | −352 997 kr | 1,22 mill kr |
| 2021 | 3,63 mill kr | −50 101 kr | −21 708 kr | 820 652 kr | −279 891 kr | 1,10 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 72 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 21 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/920416594/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920416594/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920416594",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4802287,
"operating_profit": -388260,
"net_profit": -388596,
"equity": -1301756,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4363357,
"operating_profit": -711154,
"net_profit": -713116,
"equity": -913160,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920416594" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Hashtaghair&wellness AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Hashtaghair&wellness AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Hashtaghair&wellness AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 08.10.2018Styre
3Sist endret 05.02.2019Regnskapsfører
1Sist endret 10.06.2022API og MCPGET /company/920416594/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920416594/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920416594",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920416594" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Hashtaghair&wellness AS?
List alle roller i Hashtaghair&wellness AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hashtaghair&wellness AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Anne Christine Dahl | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920416594/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920416594/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920416594",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920416594" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Hashtaghair&wellness AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Hashtaghair&wellness AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hashtaghair&wellness AS | BEDR | Frisering og barbering | Bergen | 10 |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.11.2020 | Kapital ↗ |
| 30.11.2020 | Vedtektsdato ↗ |
| 20.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920416594/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920416594/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920416594",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920416594" })Spør AI-assistenten
Har Hashtaghair&wellness AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Hashtaghair&wellness AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Hashtaghair&wellness AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→10
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 71,9 % av driftsinntektene — 9,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -8,1 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | -8,1 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | -127,7 % | 28,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,96 | 1,31 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +10,1 % | +3,1 % |
| Omsetning per ansatt | 480 228,7 kr | 655 765,3 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 15,0 % | 11,5 % |
| Lønnskostnad | 71,9 % | 62,0 % |
| Annen driftskostnad | 20,3 % | 19,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920416594/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920416594/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920416594",
"nace_code": "96.210",
"industry_count": 3132,
"revenue": { "value": 4802287, "percentile": 0.8565 },
"operating_margin": { "value": -0.0808, "percentile": 0.1214 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920416594" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Hashtaghair&wellness AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Hashtaghair&wellness AS på i bransjen?
Hvor ligger Hashtaghair&wellness AS blant de 3132 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Hashtaghair&wellness AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hashtaghair&wellness AS?
Det er registrert 8 811 selskaper i Norge innen frisering og barbering, hvorav 413 i Bergen.
Er Hashtaghair&wellness AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 50 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 277 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Hashtaghair&wellness AS bedre enn andre i bransjen?
Hashtaghair&wellness AS hadde en driftsmargin på −8,1 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2,6 % for frisering og barbering.
Hvilken status har Hashtaghair&wellness AS i Enhetsregisteret?
Hashtaghair&wellness AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Hashtaghair&wellness AS?
Daglig leder i Hashtaghair&wellness AS er Anne Christine Dahl, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Hashtaghair&wellness AS?
Hashtaghair&wellness AS eies i hovedsak av Anne Christine Dahl (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Hashtaghair&wellness AS?
Hashtaghair&wellness AS hadde i 2025 en omsetning på 4,80 mill kr og et underskudd på 388 596 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Hashtaghair&wellness AS?
Egenkapitalen i Hashtaghair&wellness AS var −1,30 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −127,7 % av totalkapitalen.
Er Hashtaghair&wellness AS registrert i MVA-registeret?
Hashtaghair&wellness AS er registrert i MVA-registeret (siden 2018) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Hashtaghair&wellness AS?
Hashtaghair&wellness AS har organisasjonsnummer 920 416 594. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.