Mellingen Service AS
Org.nr 920402992
Om Mellingen Service AS
Mellingen Service AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Narvik, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Stian Mellingen er daglig leder, og Stian Mellingen er styreleder. I 2025 hadde Mellingen Service AS en omsetning på 2,51 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 183 500 kr. Egenkapitalen var 565 347 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Stian Mellingen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 7 innen kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser i Narvik, og ett av 1 144 i Norge. Det er eldre enn 60 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet og formål
Montering/service på varmepumper med fokus på kvalitet og inneklima. Energisparing med grønn, fornybar energi.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,51 mill kr | 371 936 kr | 183 500 kr | 3,18 mill kr | 565 347 kr | 2,61 mill kr |
| 2024 | 2,51 mill kr | 67 876 kr | −51 360 kr | 2,87 mill kr | 381 847 kr | 2,49 mill kr |
| 2023 | 1,44 mill kr | 237 521 kr | 175 602 kr | 3,21 mill kr | 433 207 kr | 2,77 mill kr |
| 2022 | 1,41 mill kr | 147 814 kr | 105 435 kr | 818 295 kr | 257 605 kr | 560 690 kr |
| 2021 | 782 250 kr | 129 828 kr | 123 769 kr | 315 911 kr | 152 170 kr | 163 741 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 53 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 17 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 08.02.2018Styre
1Sist endret 08.02.2018Regnskapsfører
1Sist endret 04.11.2020Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Stian Mellingen | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 300 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mellingen Service AS | BEDR | Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser | Narvik | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 31.1.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.1.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.2.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.1.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.2.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.222 Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 5,4 % av driftsinntektene — 22,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 14,8 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 7,3 % | 3,3 % |
| Egenkapitalandel | 17,8 % | 36,0 % |
| Likviditetsgrad | 16,66 | 1,48 |
| Gjeldsgrad | 4,62 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 32,5 % | 18,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -0,0 % | +0,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 52,5 % | 49,0 % |
| Lønnskostnad | 5,4 % | 27,9 % |
| Annen driftskostnad | 19,3 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 8,0 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Immaterielle rettigheter
Mellingen Service AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Mellingen Service AS ↗ | 202011381 | 312136 | Registrert | 15.9.2030 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Mellingen Service AS
Hvor stor er bransjen Mellingen Service AS tilhører?
Mellingen Service AS er ett av 7 selskaper innen kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser i Narvik, og ett av 1 144 på landsbasis.
Hvor lenge har Mellingen Service AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Mellingen Service AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 60 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Mellingen Service AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser er en driftsmargin på 4,6 %. Mellingen Service AS lå på 14,8 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Mellingen Service AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Mellingen Service AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Mellingen Service AS?
Stian Mellingen er registrert som daglig leder i Mellingen Service AS.
Hvem er styreleder i Mellingen Service AS?
Styrets leder i Mellingen Service AS er Stian Mellingen.
Hvem eier Mellingen Service AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Stian Mellingen største eier i Mellingen Service AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Mellingen Service AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,51 mill kr. Egenkapitalen var 565 347 kr ved årsslutt.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.