Hårmakeriet Averøy AS
Org.nr 920277012
Om Hårmakeriet Averøy AS
Hårmakeriet Averøy AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Averøy, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Frisering og barbering. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Janne Hatlen er daglig leder, og Janne Hatlen er styreleder. I 2025 hadde Hårmakeriet Averøy AS en omsetning på 1,38 mill kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 61 126 kr. Egenkapitalen var 125 551 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Janne Hatlen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen frisering og barbering i Averøy, og ett av 8 820 i Norge. Det ble etablert samme år som 278 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Frisørtjenester og salg av frisør relaterte produkter.
Formål
Frisørvirksomhet, salg av frisørprodukter og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,38 mill kr | 90 173 kr | 61 126 kr | 411 711 kr | 125 551 kr | 286 160 kr |
| 2024 | 1,33 mill kr | 162 630 kr | 126 795 kr | 317 795 kr | 64 425 kr | 253 370 kr |
| 2023 | 1,59 mill kr | −47 456 kr | −37 017 kr | 277 249 kr | −62 370 kr | 339 619 kr |
| 2022 | 1,33 mill kr | – | – | 286 386 kr | −25 354 kr | 311 739 kr |
| 2021 | 1,43 mill kr | −28 965 kr | −14 341 kr | 323 750 kr | 7 487 kr | 316 263 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 55 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 71 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 19.01.2018Styre
1Sist endret 19.01.2018Regnskapsfører
2Sist endret 14.10.2026Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Janne Hatlen | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hårmakeriet Averøy AS | BEDR | Frisering og barbering | Averøy | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.4.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.1.2018 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+ADMENTO AS(Regnskapsfører)−ACCOUNTOR NORDVEST AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 30,5 % | 28,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,57 | 1,31 |
| Gjeldsgrad | 2,28 | 1,52 |
| Egenkapitalrentabilitet | 48,7 % | 17,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Hårmakeriet Averøy AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hårmakeriet Averøy AS?
Det er registrert 8 820 selskaper i Norge innen frisering og barbering, hvorav 5 i Averøy.
Er Hårmakeriet Averøy AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 51 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 278 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Hårmakeriet Averøy AS i Enhetsregisteret?
Hårmakeriet Averøy AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Hårmakeriet Averøy AS?
Daglig leder i Hårmakeriet Averøy AS er Janne Hatlen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Hårmakeriet Averøy AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Janne Hatlen største eier i Hårmakeriet Averøy AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Hårmakeriet Averøy AS?
I 2025 omsatte Hårmakeriet Averøy AS for 1,38 mill kr, opp 4 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 61 126 kr.
Hva er driftsresultatet til Hårmakeriet Averøy AS?
I 2025 hadde Hårmakeriet Averøy AS et driftsresultat på 90 173 kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Hårmakeriet Averøy AS?
Hårmakeriet Averøy AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.