Ja Smart Repair AS
- Omsetning
- 3,3 mill
- +5,6 %
- Resultat
- −18 269
- 6 års regnskap
- Ansatte
- 5
Om Ja Smart Repair AS
Ja Smart Repair AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Elizabeth Ann Arce-Grabowski er styrets leder. I 2025 hadde Ja Smart Repair AS en omsetning på 3,33 mill kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 18 269 kr. Egenkapitalen var −207 955 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Elizabeth Ann Arce-Grabowski med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 112 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Skien, og ett av 7 161 i Norge. Det ble etablert samme år som 250 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet og formål
Kosmetisk reparasjon på biler.
API og MCPGET /company/920237185
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920237185" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920237185",
"name": "JA SMART REPAIR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "95.310",
"nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av motorvogner",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920237185" })Spør AI-assistenten
Når ble Ja Smart Repair AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Skien holder Ja Smart Repair AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Ja Smart Repair AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,6 % fra 2024 · −13,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,33 mill kr | 32 816 kr | −18 269 kr | 732 461 kr | −207 955 kr | 940 416 kr |
| 2024 | 3,16 mill kr | −93 606 kr | −115 550 kr | 921 623 kr | −189 686 kr | 1,11 mill kr |
| 2023 | 4,01 mill kr | −93 796 kr | −120 425 kr | 955 714 kr | −74 136 kr | 1,03 mill kr |
| 2022 | 4,05 mill kr | 5 933 kr | 322 kr | 1,01 mill kr | 46 288 kr | 965 666 kr |
| 2021 | 3,86 mill kr | −146 111 kr | −158 447 kr | 859 475 kr | 45 967 kr | 813 508 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 65 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 68 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/920237185/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920237185/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920237185",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3334300,
"operating_profit": 32816,
"net_profit": -18269,
"equity": -207955,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3158080,
"operating_profit": -93606,
"net_profit": -115550,
"equity": -189686,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920237185" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ja Smart Repair AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ja Smart Repair AS per år.
Hvordan har omsetningen til Ja Smart Repair AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 17.01.2018Regnskapsfører
1Sist endret 18.08.2021Forretningsfører
1Sist endret 09.10.2018API og MCPGET /company/920237185/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920237185/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920237185",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920237185" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Ja Smart Repair AS?
List alle roller i Ja Smart Repair AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Ja Smart Repair AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Krzysztof Artur Grabowski50 %
- Elizabeth Ann Arce-Grabowski100 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Elizabeth Ann Arce-Grabowski | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Krzysztof Artur Grabowski | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920237185/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920237185/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920237185",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920237185" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Ja Smart Repair AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Ja Smart Repair AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Ja Smart Repair AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ja Smart Repair AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av motorvogner | Skien | 5 |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.6.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.9.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920237185/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920237185/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920237185",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920237185" })Spør AI-assistenten
Når leverte Ja Smart Repair AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Ja Smart Repair AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ja Smart Repair AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→5
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 5,5 % av driftsinntektene — 31,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,0 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | -0,5 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandel | -28,4 % | 35,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,67 | 1,42 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,6 % | +5,3 % |
| Omsetning per ansatt | 666 860 kr | 1,58 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 5,5 % | 37,4 % |
| Lønnskostnad | 65,5 % | 33,8 % |
| Annen driftskostnad | 25,9 % | 18,8 % |
| Avskrivninger | 2,2 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920237185/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920237185/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920237185",
"nace_code": "95.310",
"industry_count": 3622,
"revenue": { "value": 3334300, "percentile": 0.474 },
"operating_margin": { "value": 0.0098, "percentile": 0.3395 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920237185" })Spør AI-assistenten
Er Ja Smart Repair AS blant de største selskapene innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner?
Hvor solid er Ja Smart Repair AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ja Smart Repair AS på i bransjen?
Godkjenninger og registre
Ja Smart Repair AS har status «Godkjent med ansatte» i Arbeidstilsynets bilpleieregister.
Statusen er gjengitt slik den står i registeret. Det er oppdragsgivers ansvar å kontrollere status hos Arbeidstilsynet før innleie.
Kilde: Arbeidstilsynet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+2 til på samme adresse →Spørsmål og svar om Ja Smart Repair AS
Hvor stor er bransjen Ja Smart Repair AS tilhører?
Ja Smart Repair AS er ett av 112 selskaper innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Skien, og ett av 7 161 på landsbasis.
Hvor lenge har Ja Smart Repair AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Ja Smart Repair AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 52 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Ja Smart Repair AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ja Smart Repair AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Ja Smart Repair AS?
Organisasjonsformen til Ja Smart Repair AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Ja Smart Repair AS?
Største aksjonær i Ja Smart Repair AS er Elizabeth Ann Arce-Grabowski med 50 % av aksjene, fulgt av Krzysztof Artur Grabowski (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Ja Smart Repair AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,33 mill kr, opp 6 % fra 2024. Egenkapitalen var −207 955 kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Ja Smart Repair AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Ja Smart Repair AS er 30 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Ja Smart Repair AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2018. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Ja Smart Repair AS?
Organisasjonsnummeret til Ja Smart Repair AS er 920 237 185. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 17.01.2018.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.