Parma Prosjektutvikling AS
Org.nr 920193870
Om Parma Prosjektutvikling AS
Parma Prosjektutvikling AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sola, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Byggeteknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Idar Hamre er daglig leder, og Idar Hamre er styreleder. I 2025 hadde Parma Prosjektutvikling AS en omsetning på 2,19 mill kr, en økning på 282 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 522,96K kr. Egenkapitalen var 717,38K kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Idar Hamre med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 27 innen byggeteknisk konsulentvirksomhet i Sola, og ett av 6 748 i Norge. Det er eldre enn 55 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (57 %).
Aktivitet
Ingeniør- og prosjektledertjenester innen byggeprosjekter.
Formål
Investeringsvirksomhet av enhver art, byggteknisk konsulentvirksomhet, samt hva hermed står i forbindelse.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,19 mill kr | 671,46K kr | 522,96K kr | 1,20 mill kr | 717,38K kr | 486,04K kr |
| 2024 | 573,06K kr | 242,62K kr | 194,68K kr | 483,64K kr | 194,41K kr | 289,23K kr |
| 2023 | 0 kr | −855 kr | −855 kr | 4 739 kr | −262 kr | 5 000 kr |
| 2022 | 0 kr | −1 140 kr | −1 140 kr | 594 kr | 594 kr | 0 kr |
| 2021 | 0 kr | −1 117 kr | −1 117 kr | 1 734 kr | 1 734 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 63 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 71 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 28 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 04.01.2018Styre
1Sist endret 04.01.2018Regnskapsfører
1Sist endret 04.01.2018Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Idar Hamre | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Parma Prosjektutvikling AS | BEDR | Byggeteknisk konsulentvirksomhet | Sola | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.8.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 16.8.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 16.8.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.1.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 63,4 % av driftsinntektene — 11,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 30,6 % | 9,1 % |
| Resultatmargin | 23,9 % | 8,0 % |
| Egenkapitalandel | 59,6 % | 50,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,48 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,68 | 0,68 |
| Egenkapitalrentabilitet | 72,9 % | 13,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 63,4 % | 52,1 % |
| Annen driftskostnad | 6,0 % | 15,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
PARMA PROSJEKTUTVIKLING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Dino Invest AS | Stavanger | 15.0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Sola
1 000+ til i Sola →Godt å vite om Parma Prosjektutvikling AS
Hvor stor er bransjen Parma Prosjektutvikling AS tilhører?
Parma Prosjektutvikling AS er ett av 27 selskaper innen byggeteknisk konsulentvirksomhet i Sola, og ett av 6 748 på landsbasis.
Hvor lenge har Parma Prosjektutvikling AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Parma Prosjektutvikling AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 55 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Parma Prosjektutvikling AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for byggeteknisk konsulentvirksomhet er en driftsmargin på 9,1 %. Parma Prosjektutvikling AS lå på 30,6 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Parma Prosjektutvikling AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Parma Prosjektutvikling AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Parma Prosjektutvikling AS?
Parma Prosjektutvikling AS er registrert i bransjen Byggeteknisk konsulentvirksomhet (næringskode 71.121). Registrert aktivitet: Ingeniør- og prosjektledertjenester innen byggeprosjekter.
Hvem leder Parma Prosjektutvikling AS?
Idar Hamre er registrert som daglig leder i Parma Prosjektutvikling AS.
Hvem eier Parma Prosjektutvikling AS?
Parma Prosjektutvikling AS eies i hovedsak av Idar Hamre (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Parma Prosjektutvikling AS for i 2025?
Parma Prosjektutvikling AS hadde i 2025 en omsetning på 2,19 mill kr og et overskudd på 522,96K kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Er Parma Prosjektutvikling AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2024. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilken regnskapsfører bruker Parma Prosjektutvikling AS?
I Enhetsregisteret er Parma Prosjektutvikling AS registrert med regnskapsfører Rogaland Regnskap AS.
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.