- Omsetning
- 11,6 mill
- +17,9 %
- Resultat
- 138 270
- −36,3 %
- Ansatte
- 27
- +19 siden mars
Om Romerike Golfklubb
Romerike Golfklubb er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Aurskog-Høland, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Tore Hübenthal er daglig leder, og Roger Nøstvik er styreleder. I 2024 hadde Romerike Golfklubb en omsetning på 11,56 mill kr, en økning på 18 % fra 2023. Selskapet endte året med et overskudd på 138 270 kr. Egenkapitalen var 2,24 mill kr ved utgangen av 2024. Selskapet er ett av 38 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Aurskog-Høland, og ett av 14 047 i Norge. Det ble etablert samme år som 293 andre selskaper i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Enheten skal drive golfidrett. Arbeidet skal preges av frivillighet, demokrati, lojalitet og likeverd. All idrettslig aktivitet skal bygge på grunnverdier som idrettsglede, fellesskap, helse og ærlighet.
API og MCPGET /company/920129846
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920129846" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920129846",
"name": "ROMERIKE GOLFKLUBB",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": 27,
"address": { "municipality": "AURSKOG-HØLAND", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920129846" })Spør AI-assistenten
Når ble Romerike Golfklubb stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Aurskog-Høland holder Romerike Golfklubb til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Romerike Golfklubb registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2024 · +17,9 % fra 2023
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 11,56 mill kr | 138 270 kr | 138 270 kr | 3,61 mill kr | 2,24 mill kr | 1,36 mill kr |
| 2023 | 9,81 mill kr | 216 955 kr | 216 955 kr | 3,13 mill kr | 2,11 mill kr | 1,03 mill kr |
| 2022 | 8,17 mill kr | −220 948 kr | −214 345 kr | 2,43 mill kr | 1,89 mill kr | 543 699 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2024 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 41 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/920129846/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920129846/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920129846",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 11562564,
"operating_profit": 138270,
"net_profit": 138270,
"equity": 2244892,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 9808980,
"operating_profit": 216955,
"net_profit": 216955,
"equity": 2106622,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920129846" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Romerike Golfklubb i 2024?
Hvor mye vokste omsetningen til Romerike Golfklubb fra 2023 til 2024?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Romerike Golfklubb de siste årene.
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 25.09.2024Styre
5Sist endret 17.01.2026Revisor
1Sist endret 14.07.2022API og MCPGET /company/920129846/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920129846/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920129846",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920129846" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Romerike Golfklubb?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Romerike Golfklubb?
List alle roller i Romerike Golfklubb: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Romerike Golfklubb | AAFY | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Aurskog-Høland | 27 |
Kunngjøringer4
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.11.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920129846/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920129846/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920129846",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-08-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2024-08-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920129846" })Spør AI-assistenten
Når leverte Romerike Golfklubb sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Romerike Golfklubb i Brønnøysundregistrene?
Når ble Romerike Golfklubb sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:32→27
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:30→32
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:29→30
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:20→29
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→20
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,2 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 1,2 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 62,2 % | 80,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,61 | 0,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,2 % | 6,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +17,9 % | +6,6 % |
| Omsetning per ansatt | 428 243,111 kr | 374 560,282 kr |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920129846/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920129846/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920129846",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 11562564, "percentile": 0.7988 },
"operating_margin": { "value": 0.012, "percentile": 0.4026 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920129846" })Spør AI-assistenten
Er Romerike Golfklubb blant de største selskapene innen aktiviteter i idrettslag og -klubber?
Hvor solid er Romerike Golfklubb sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Romerike Golfklubb på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Romerike Golfklubb
Hvor stor er bransjen Romerike Golfklubb tilhører?
Romerike Golfklubb er ett av 38 selskaper innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Aurskog-Høland, og ett av 14 047 på landsbasis.
Hvor lenge har Romerike Golfklubb eksistert sammenlignet med bransjen?
Romerike Golfklubb ble etablert i 2017 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 21 % av selskapene i bransjen.
Er Romerike Golfklubb et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Romerike Golfklubb i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Romerike Golfklubb?
Organisasjonsformen til Romerike Golfklubb er Forening/lag/innretning, forkortet FLI. Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.
Hvem leder Romerike Golfklubb?
Tore Hübenthal er registrert som daglig leder i Romerike Golfklubb.
Går Romerike Golfklubb med overskudd?
I 2024 omsatte Romerike Golfklubb for 11,56 mill kr, opp 18 % fra 2023. Årsresultatet ble et overskudd på 138 270 kr.
Hvor lønnsom er driften i Romerike Golfklubb?
Driftsresultatet for 2024 var 138 270 kr (driftsmargin 1,2 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor holder Romerike Golfklubb til?
Romerike Golfklubb holder til i Blakerveien 1549, 1930, AURSKOG, i Aurskog-Høland kommune i Akershus.
Er Romerike Golfklubb MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2020. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Romerike Golfklubb?
Romerike Golfklubb har org.nr 920 129 846 og er registrert som Forening/lag/innretning i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.