Vestfjellaveien SA
- Omsetning
- 72 336
- +18,7 %
- Resultat
- 17 858
- −47,5 %
Om Vestfjellaveien SA
Vestfjellaveien SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Aremark, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Avvirkning. Virksomheten ble stiftet i 1981 og har vært i drift i 45 år. Thor Asgeir Holth er styrets leder. I 2025 hadde Vestfjellaveien SA en omsetning på 72 336 kr, en økning på 19 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 17 858 kr. Egenkapitalen var 112 804 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 31 innen avvirkning i Aremark, og ett av 15 370 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Bare 0 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Eie og vedlikeholde en skogsbilvei fra Dagrød til Skotjern og Kutjern i Aremark. Veien benyttes for uttransport av tømmer og å gjøre skog veiens nytteområde tilgjengelig for aktiv skogforvaltning.
Formål
Eie og drifte en skogsbilvei fra Dagrød til Skotjern og Kutjern i Aremark. Veilaget har som formål å redusere andelseieres kostnader til uttransport av tømmer og gjøre skog i veiens nytte område tilgjengelig for aktiv skogforvaltning.
API og MCPGET /company/920015700
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920015700" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920015700",
"name": "VESTFJELLAVEIEN SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "02.200",
"nace_desc": "Avvirkning",
"employees": null,
"address": { "municipality": "AREMARK", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920015700" })Spør AI-assistenten
Hva driver Vestfjellaveien SA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Vestfjellaveien SA: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Vestfjellaveien SA registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +18,7 % fra 2024 · +3,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 72 336 kr | 17 835 kr | 17 858 kr | 183 715 kr | 112 804 kr | 70 912 kr |
| 2024 | 60 923 kr | 37 867 kr | 34 020 kr | 113 492 kr | 94 945 kr | 18 547 kr |
| 2023 | 56 644 kr | 12 575 kr | 14 812 kr | 65 555 kr | 60 925 kr | 4 630 kr |
| 2022 | 61 190 kr | 41 019 kr | 41 647 kr | 57 461 kr | 46 113 kr | 11 348 kr |
| 2021 | 69 889 kr | −20 774 kr | −20 696 kr | 19 466 kr | 4 466 kr | 15 000 kr |
Balanse
2025API og MCPGET /company/920015700/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920015700/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920015700",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 72336, "operating_profit": 17835, "net_profit": 17858, "equity": 112804, … },
{ "year": 2024, "revenue": 60923, "operating_profit": 37867, "net_profit": 34020, "equity": 94945, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920015700" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Vestfjellaveien SA utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Vestfjellaveien SA i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Vestfjellaveien SA fra 2024 til 2025?
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 02.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 25.08.2026API og MCPGET /company/920015700/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920015700/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920015700",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920015700" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Vestfjellaveien SA?
Hvem er regnskapsfører for Vestfjellaveien SA?
List alle roller i Vestfjellaveien SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vestfjellaveien SA | BEDR | Avvirkning | Aremark | − |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.6.2018 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920015700/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920015700/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920015700",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2024-08-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920015700" })Spør AI-assistenten
Når leverte Vestfjellaveien SA sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Vestfjellaveien SA i Brønnøysundregistrene?
Når ble Vestfjellaveien SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+OLAF TELLE AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 61,4 % | 69,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,59 | 2,64 |
| Gjeldsgrad | 0,63 | 0,26 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15,8 % | 9,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920015700/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920015700/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920015700",
"nace_code": "02.200",
"industry_count": 412,
"revenue": { "value": 72336, "percentile": 0.2641 },
"operating_margin": { "value": 0.2466, "percentile": 0.6914 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920015700" })Spør AI-assistenten
Er Vestfjellaveien SA blant de største selskapene innen avvirkning?
Hvor solid er Vestfjellaveien SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vestfjellaveien SA på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Vestfjellaveien SA
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Vestfjellaveien SA?
Det er registrert 15 370 selskaper i Norge innen avvirkning, hvorav 31 i Aremark.
Er Vestfjellaveien SA et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1981, som er lenger enn 99 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 4 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Vestfjellaveien SA?
Vestfjellaveien SA er et aktivt selskap registrert som Samvirkeforetak i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Vestfjellaveien SA?
Vestfjellaveien SA er registrert som Samvirkeforetak (SA). Et samvirkeforetak eies og styres av medlemmene, som også bruker foretakets tjenester.
Hvem sitter i styret i Vestfjellaveien SA?
Thor Asgeir Holth er registrert som styreleder i Vestfjellaveien SA, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Vestfjellaveien SA?
I 2025 omsatte Vestfjellaveien SA for 72 336 kr, opp 19 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 17 858 kr.
Hva er driftsresultatet til Vestfjellaveien SA?
I 2025 hadde Vestfjellaveien SA et driftsresultat på 17 835 kr.
Hvor solid er balansen til Vestfjellaveien SA?
Egenkapitalen i Vestfjellaveien SA var 112 804 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 61,4 % av totalkapitalen.
Hva er organisasjonsnummeret til Vestfjellaveien SA?
Vestfjellaveien SA har org.nr 920 015 700 og er registrert som Samvirkeforetak i Brønnøysundregistrene.
Hvem fører regnskapet til Vestfjellaveien SA?
Olaf Telle AS er registrert som regnskapsfører for Vestfjellaveien SA.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.