Kaba Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 450 000
- +38,1 %
Om Kaba Holding AS
Kaba Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Aure, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med drivstoff til motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Tor Arne Kammen er daglig leder, og Ingmund Ove Bakk er styreleder. I 2025 hadde Kaba Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 450 000 kr. Egenkapitalen var 3,58 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ann Elin Røskar Kammen med 25 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner i Aure, og ett av 1 000 i Norge. Det ble etablert samme år som 38 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (91 %).
Aktivitet
Holdingselskap. Eie aksjer i andre selskap.
Formål
Eie aksjer i andre selskaper og annet som naturlig faller sammen med dette.
API og MCPGET /company/920008356
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920008356" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920008356",
"name": "KABA HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.300",
"nace_desc": "Detaljhandel med drivstoff til motorvogner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "AURE", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920008356" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Kaba Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Kaba Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Kaba Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −19 983 kr | 450 000 kr | 8,76 mill kr | 3,58 mill kr | 5,17 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −45 483 kr | 325 882 kr | 8,70 mill kr | 3,13 mill kr | 5,56 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −23 904 kr | 28 375 kr | 8,52 mill kr | 2,81 mill kr | 5,71 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −22 124 kr | 594 988 kr | 8,74 mill kr | 2,78 mill kr | 5,96 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −24 750 kr | 497 810 kr | 8,30 mill kr | 1,77 mill kr | 6,53 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,1 mill kr (13 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 5,2 mill kr (59 % av balansen)
API og MCPGET /company/920008356/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920008356/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920008356",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -19983, "net_profit": 450000, "equity": 3583967, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -45483, "net_profit": 325882, "equity": 3133968, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920008356" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Kaba Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Kaba Holding AS per år.
Hvordan har omsetningen til Kaba Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 01.12.2017Styre
2Sist endret 05.02.2026Revisor
1Sist endret 05.10.2020API og MCPGET /company/920008356/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920008356/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920008356",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920008356" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Kaba Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Kaba Holding AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Kaba Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ann Elin Røskar Kammen | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 250 |
| Tor Arne Kammen | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 250 |
| Ingmund Ove Bakk | Person | Ordinære aksjer | 15,0 % | 150 |
| Ivar Yttri Bakk | Person | Ordinære aksjer | 15,0 % | 150 |
| Thomas Yttri Bakk | Person | Ordinære aksjer | 15,0 % | 150 |
| Tor Bakk | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 50 |
6 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920008356/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920008356/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920008356",
"shareholders": [
…
],
"total": 6
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920008356" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Kaba Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvem er de fem største aksjonærene i Kaba Holding AS?
Er Kaba Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Datterselskaper av Kaba Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/920008356/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920008356/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920008356",
"chain": [
{ "org_no": "920008356", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "920008356" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Kaba Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.10.2020 | Revisor ↗ |
| 23.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.12.2017 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920008356/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920008356/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920008356",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920008356" })Spør AI-assistenten
Når ble Kaba Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Kaba Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Kaba Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 40,9 % | 29,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,44 | 1,65 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12,6 % | 13,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920008356/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920008356/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920008356",
"nace_code": "47.300",
"industry_count": 888,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920008356" })Spør AI-assistenten
Er Kaba Holding AS blant de største selskapene innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner?
Hvor solid er Kaba Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Kaba Holding AS blant de 888 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
KABA HOLDING AS eier aksjer i 4 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Kjelklia Eiendom AS | Aure | 100,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Aure Bil Og Bensin AS | Aure | 100,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Yx Norge AS | Oslo | 0,2 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Ode Tjeldbergodden Holding AS | Kristiansand | 0,1 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Kaba Holding AS
Hvor stor er bransjen Kaba Holding AS tilhører?
Kaba Holding AS er ett av 3 selskaper innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner i Aure, og ett av 1 000 på landsbasis.
Hvor lenge har Kaba Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Kaba Holding AS ble etablert i 2017 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 35 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Kaba Holding AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Kaba Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Kaba Holding AS?
Organisasjonsformen til Kaba Holding AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Kaba Holding AS?
Tor Arne Kammen er registrert som daglig leder i Kaba Holding AS.
Hvem er styreleder i Kaba Holding AS?
Styrets leder i Kaba Holding AS er Ingmund Ove Bakk. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Kaba Holding AS?
Kaba Holding AS eies i hovedsak av Ann Elin Røskar Kammen (25 %). Totalt er det registrert 6 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Kaba Holding AS for i 2025?
Kaba Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 450 000 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor stor aksjekapital har Kaba Holding AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Kaba Holding AS er 1,00 mill kr (1 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i Kaba Holding AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Kaba Holding AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.