Proff Investment AS
- Omsetning
- 2,7 mill
- +36,9 %
- Resultat
- 598 259
- +5,4 %
Om Proff Investment AS
Proff Investment AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vågan, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Jan Sverre Røsstad er styrets leder. I 2025 hadde Proff Investment AS en omsetning på 2,66 mill kr, en økning på 37 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 598 259 kr. Egenkapitalen var 39,42 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bluefront IV Topco AS med 64,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser i Vågan, og ett av 1 143 i Norge. Det er eldre enn 60 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (64 %).
Aktivitet og formål
Investering i aksjer og fond. Kjøp, salg og utleie av eiendom. Deltakelse i andre selskaper.
API og MCPGET /company/919999489
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919999489" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919999489",
"name": "PROFF INVESTMENT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.222",
"nace_desc": "Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VÅGAN", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "919999489" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Proff Investment AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Proff Investment AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Proff Investment AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +36,9 % fra 2024 · +161,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,66 mill kr | 275 286 kr | 598 259 kr | 40,20 mill kr | 39,42 mill kr | 782 543 kr |
| 2024 | 1,95 mill kr | 322 019 kr | 567 411 kr | 39,76 mill kr | 38,82 mill kr | 938 554 kr |
| 2023 | 1,71 mill kr | 397 275 kr | 547 376 kr | 29,31 mill kr | 28,25 mill kr | 1,06 mill kr |
| 2022 | 1,33 mill kr | 376 067 kr | 305 907 kr | 28,35 mill kr | 27,70 mill kr | 641 550 kr |
| 2021 | 1,02 mill kr | 298 894 kr | 210 537 kr | 1,33 mill kr | 587 803 kr | 742 000 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 88 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 400 000 kr
API og MCPGET /company/919999489/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919999489/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919999489",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2662899,
"operating_profit": 275286,
"net_profit": 598259,
"equity": 39416813,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1945346,
"operating_profit": 322019,
"net_profit": 567411,
"equity": 38818554,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "919999489" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Proff Investment AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Proff Investment AS per år.
Hvordan har omsetningen til Proff Investment AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Styre
5Sist endret 17.01.2023Revisor
1Sist endret 21.02.2018API og MCPGET /company/919999489/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919999489/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919999489",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "919999489" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Proff Investment AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Proff Investment AS?
List alle roller i Proff Investment AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 endret eierandel
- Bluefront IV Topco AS59,7 % → 64,7 %
- Sterk Cooling AS16,1 % → 14 %
- Cfh Invest AS16,1 % → 14,2 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bluefront IV Topco AS | Selskap | Ordinære aksjer | 64,7 % | 381 047 |
| Cfh Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 14,2 % | 83 867 |
| Sterk Cooling AS | Selskap | Ordinære aksjer | 14,0 % | 82 296 |
| Yttersia Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 7,1 % | 41 934 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/919999489/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919999489/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919999489",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "BLUEFRONT IV TOPCO AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 64.68,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "CFH INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 14.24, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "919999489" })Spør AI-assistenten
Er Proff Investment AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Proff Investment AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Proff Investment AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 77 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
API og MCPGET /company/919999489/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919999489/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919999489",
"chain": [
{ "org_no": "923565256", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "929361083", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "919999489", "owner_pct": 64.68, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "919999489" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Proff Investment AS?
Hvem eier Proff Investment AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Proff Investment AS | BEDR | Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser | Vågan | − |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.6.2026 | Kapital ↗ |
| 5.6.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.10.2024 | Kapital ↗ |
| 8.10.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 17.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.1.2023 | Styre ↗ |
| 9.8.2022 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/919999489/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919999489/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919999489",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-05", "type": "Kapital", … },
{ "dato": "2026-06-05", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919999489" })Spør AI-assistenten
Når ble Proff Investment AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Proff Investment AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Proff Investment AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i aksjekapital
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.222 Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 88,1 % av driftsinntektene — 73,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,3 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 22,5 % | 3,3 % |
| Egenkapitalandel | 98,1 % | 35,8 % |
| Likviditetsgrad | 3,83 | 1,48 |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 1,25 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,5 % | 18,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 88,1 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 1,5 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/919999489/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919999489/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919999489",
"nace_code": "43.222",
"industry_count": 687,
"revenue": { "value": 2662899, "percentile": 0.5587 },
"operating_margin": { "value": 0.1034, "percentile": 0.6981 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "919999489" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Proff Investment AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Proff Investment AS blant de største selskapene innen kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser?
Hvor solid er Proff Investment AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Immaterielle rettigheter
Proff Investment AS har 1 patent registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Patentnr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| COOLING SYSTEM ↗ | 20191249 | 345588 | Meddelt | 21.10.2039 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
PROFF INVESTMENT AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Tempia AS | Vågan | 70,5 % | 2017 | 2019 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Proff Investment AS
Hvor stor er bransjen Proff Investment AS tilhører?
Proff Investment AS er ett av 3 selskaper innen kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser i Vågan, og ett av 1 143 på landsbasis.
Hvor lenge har Proff Investment AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Proff Investment AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 60 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Proff Investment AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser er en driftsmargin på 4,6 %. Proff Investment AS lå på 10,3 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Proff Investment AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Proff Investment AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Proff Investment AS?
Styrets leder i Proff Investment AS er Jan Sverre Røsstad. Styret har totalt 5 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Proff Investment AS?
Proff Investment AS eies i hovedsak av Bluefront IV Topco AS (64,7 %). Totalt er det registrert 4 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Proff Investment AS med overskudd?
I 2025 omsatte Proff Investment AS for 2,66 mill kr, opp 37 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 598 259 kr.
Hvor stor aksjekapital har Proff Investment AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Proff Investment AS er 62 841,9 kr (628 419 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Proff Investment AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2017. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket revisjonsselskap bruker Proff Investment AS?
I Enhetsregisteret er Proff Investment AS registrert med revisor Nordnorsk Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.