Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Bygge AS

Org.nr 919992972

Om Bygge AS

Bygge AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Fredrikstad, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Lene Nærland er styrets leder. I 2025 hadde Bygge AS en omsetning på 439 783 kr, en nedgang på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 41 150 kr. Egenkapitalen var 136 789 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Lene Nærland med 46 % av aksjene. Selskapet er ett av 379 innen oppføring av bygninger i Fredrikstad, og ett av 24 669 i Norge. Det ble etablert samme år som 900 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).

Aktivitet

Oppføring av bygninger.

Formål

Oppsetting av forretningsbygg, boligbygg og hytter samt tilbygg og vedlikehold av disse, samt hva som står i naturlig forbindelse med dette. Samt å gjøre seg gjeldende i lignende foretak.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler208 085 kr
Anleggsmidler0 %0 krOmløpsmidler100 %208 085 kr
Egenkapital og gjeld208 085 kr
Innskutt egenkapital9 %18 805 krOpptjent egenkapital57 %117 984 krLangsiktig gjeld1 %1 997 krKortsiktig gjeld33 %69 299 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader383 892 kr
Ordinært resultat før skatt55 891 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025439 783 kr55 891 kr41 150 kr208 085 kr136 789 kr71 296 kr
2024521 127 kr223 651 kr211 152 kr199 301 kr97 954 kr101 347 kr
2023943 352 kr42 485 kr42 145 kr182 912 kr−113 198 kr296 110 kr
2022639 914 kr−4 554 kr−4 802 kr185 477 kr−160 146 kr345 623 kr
20211,69 mill kr−82 189 kr−83 749 kr291 391 kr−155 344 kr446 735 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre3

Styre

2Sist endret 29.11.2017
Lene Nærland(f. 1982)
Styrets leder
Dag Nærland(f. 1959)
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 01.07.2026
Regnskapsfører
repr. AIAK ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte juli 2026

Aksjonærer

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Lene NærlandPersonOrdinære aksjer46.0 %13 800
Snorre TreimoPersonOrdinære aksjer45.0 %13 500
Christian Bakken JørgensenPersonOrdinære aksjer9.0 %2 700

3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Bygge ASBEDROppføring av bygningerFredrikstad−

Kunngjøringer14

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Endring i roller og styre
    +AIAK AS(Regnskapsfører)
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel65,7 %29,6 %
Likviditetsgrad3,001,30
Gjeldsgrad0,521,41
Egenkapitalrentabilitet30,1 %11,2 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Også i Fredrikstad

1 000+ til i Fredrikstad →

Godt å vite om Bygge AS

Hvor stor er bransjen Bygge AS tilhører?

Bygge AS er ett av 379 selskaper innen oppføring av bygninger i Fredrikstad, og ett av 24 669 på landsbasis.

Hvor lenge har Bygge AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Bygge AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 49 % av selskapene i bransjen.

Hva er statusen til Bygge AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bygge AS i Brønnøysundregistrene.

Hva driver Bygge AS med?

Bygge AS er registrert i bransjen Oppføring av bygninger (næringskode 41.000). Registrert aktivitet: Oppføring av bygninger.

Hvem er styreleder i Bygge AS?

Styrets leder i Bygge AS er Lene Nærland.

Hvem eier Bygge AS?

Bygge AS eies i hovedsak av Lene Nærland (46 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hva omsatte Bygge AS for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 439 783 kr, ned 16 % fra 2024. Egenkapitalen var 136 789 kr ved årsslutt.

Hvor holder Bygge AS til?

Bygge AS holder til i Lervikveien 61, 1626, MANSTAD, i Fredrikstad kommune i Østfold.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Østfold