Reinli Maskinstasjon AS
- Omsetning
- 7,7 mill
- −6,7 %
- Resultat
- 649 634
- −10,1 %
- Ansatte
- 5
- −1 siden mars
Om Reinli Maskinstasjon AS
Reinli Maskinstasjon AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sør-Aurdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Tjenester tilknyttet planteproduksjon. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Jostein Kvaal er daglig leder, og Jostein Kvaal er styreleder. I 2025 hadde Reinli Maskinstasjon AS en omsetning på 7,72 mill kr, en nedgang på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 649 634 kr. Egenkapitalen var 480 124 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jostein Kvaal med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 innen tjenester tilknyttet planteproduksjon i Sør-Aurdal, og ett av 2 397 i Norge. Det ble etablert samme år som 62 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Maskinentreprenør, leiekjøring med traktor og utstyr.
Formål
Maskinentreprenørvirksomhet og alt som står i forbindelse med dette, herunder investering og deltakelse i andre selskaper.
API og MCPGET /company/919956151
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919956151" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919956151",
"name": "REINLI MASKINSTASJON AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "01.610",
"nace_desc": "Tjenester tilknyttet planteproduksjon",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "SØR-AURDAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "919956151" })Spør AI-assistenten
Hvor i Sør-Aurdal holder Reinli Maskinstasjon AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Reinli Maskinstasjon AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Reinli Maskinstasjon AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −6,7 % fra 2024 · +64,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,72 mill kr | 1,54 mill kr | 649 634 kr | 11,24 mill kr | 480 124 kr | 10,76 mill kr |
| 2024 | 8,27 mill kr | 1,66 mill kr | 723 004 kr | 11,32 mill kr | −169 510 kr | 11,49 mill kr |
| 2023 | 8,07 mill kr | 537 380 kr | −344 094 kr | 11,40 mill kr | −892 514 kr | 12,29 mill kr |
| 2022 | 5,71 mill kr | −493 969 kr | −1,07 mill kr | 10,94 mill kr | −548 420 kr | 11,49 mill kr |
| 2021 | 4,70 mill kr | 129 617 kr | −185 876 kr | 6,09 mill kr | −773 943 kr | 6,86 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 39 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 23 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/919956151/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919956151/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919956151",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7721292,
"operating_profit": 1543811,
"net_profit": 649634,
"equity": 480124,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 8274333,
"operating_profit": 1656439,
"net_profit": 723004,
"equity": -169510,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "919956151" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Reinli Maskinstasjon AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Reinli Maskinstasjon AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Reinli Maskinstasjon AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 23.11.2017Styre
2Sist endret 10.12.2025Regnskapsfører
1Sist endret 10.09.2022Revisor
1Sist endret 10.12.2025API og MCPGET /company/919956151/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919956151/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919956151",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "919956151" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Reinli Maskinstasjon AS?
List alle roller i Reinli Maskinstasjon AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Reinli Maskinstasjon AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Kvaal Maskin AS50 %
- Jostein Kvaal100 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jostein Kvaal | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 30 |
| Kvaal Maskin AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 30 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/919956151/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919956151/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919956151",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "KVAAL MASKIN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "919956151" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Reinli Maskinstasjon AS eier Kvaal Maskin AS, og hvem eier resten?
Er Reinli Maskinstasjon AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Reinli Maskinstasjon AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Reinli Maskinstasjon AS | BEDR | Tjenester tilknyttet planteproduksjon | Sør-Aurdal | 5 |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.12.2025 | Revisor ↗ |
| 10.12.2025 | Styre ↗ |
| 21.11.2025 | Revisor ↗ |
| 11.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.11.2024 | Revisor ↗ |
| 30.9.2024 | Manglende roller ↗ |
| 25.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/919956151/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919956151/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919956151",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-10", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919956151" })Spør AI-assistenten
Har Reinli Maskinstasjon AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Reinli Maskinstasjon AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Reinli Maskinstasjon AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→5
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 8,2 % av driftsinntektene — 13,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 20,0 % | 6,8 % |
| Resultatmargin | 8,4 % | 5,1 % |
| Egenkapitalandel | 4,3 % | 49,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,38 | 1,73 |
| Gjeldsgrad | 22,41 | 0,61 |
| Egenkapitalrentabilitet | 135,3 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -6,7 % | +9,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,54 mill kr | 1,14 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 8,2 % | 21,3 % |
| Lønnskostnad | 22,5 % | 18,6 % |
| Annen driftskostnad | 38,7 % | 37,2 % |
| Avskrivninger | 10,6 % | 5,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/919956151/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919956151/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919956151",
"nace_code": "01.610",
"industry_count": 266,
"revenue": { "value": 7721292, "percentile": 0.8712 },
"operating_margin": { "value": 0.1999, "percentile": 0.7238 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "919956151" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Reinli Maskinstasjon AS på i bransjen?
Hvor ligger Reinli Maskinstasjon AS blant de 266 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Reinli Maskinstasjon AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Reinli Maskinstasjon AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Reinli Maskinstasjon AS?
Det er registrert 2 397 selskaper i Norge innen tjenester tilknyttet planteproduksjon, hvorav 12 i Sør-Aurdal.
Er Reinli Maskinstasjon AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 45 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 62 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Reinli Maskinstasjon AS bedre enn andre i bransjen?
Reinli Maskinstasjon AS hadde en driftsmargin på 20 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 6,8 % for tjenester tilknyttet planteproduksjon.
Er Reinli Maskinstasjon AS et aktivt selskap?
Reinli Maskinstasjon AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Reinli Maskinstasjon AS?
Daglig leder i Reinli Maskinstasjon AS er Jostein Kvaal, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Reinli Maskinstasjon AS?
Reinli Maskinstasjon AS eies i hovedsak av Jostein Kvaal (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Reinli Maskinstasjon AS?
Reinli Maskinstasjon AS hadde i 2025 en omsetning på 7,72 mill kr og et overskudd på 649 634 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Reinli Maskinstasjon AS?
Reinli Maskinstasjon AS har en registrert aksjekapital på 60 000 kr, fordelt på 60 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.