Kolbensrød Camping AS
- Omsetning
- 5,0 mill
- +7,4 %
- Resultat
- 345 633
- −58,8 %
Om Kolbensrød Camping AS
Kolbensrød Camping AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Larvik, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Drift av campingplasser. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Carl Brynjar Hagen er styrets leder. I 2025 hadde Kolbensrød Camping AS en omsetning på 5,04 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 345 633 kr. Egenkapitalen var 4,94 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kolbensrød Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 23 innen drift av campingplasser i Larvik, og ett av 1 129 i Norge. Det ble etablert samme år som 31 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet og formål
Yte tjenester og service til turister i forbindelse med drift av campingplass, brygger, servering og annet som er i denne forbindelse. Selskapet har videre anledning til å delta i andre selskaper eller investere i eiendom og verdipapirer.
API og MCPGET /company/919919396
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919919396" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919919396",
"name": "KOLBENSRØD CAMPING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "55.300",
"nace_desc": "Drift av campingplasser",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LARVIK", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "919919396" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Kolbensrød Camping AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Kolbensrød Camping AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Larvik holder Kolbensrød Camping AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +7,4 % fra 2024 · +28,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,04 mill kr | 394 383 kr | 345 633 kr | 6,07 mill kr | 4,94 mill kr | 1,13 mill kr |
| 2024 | 4,69 mill kr | 980 545 kr | 839 081 kr | 6,56 mill kr | 4,98 mill kr | 1,59 mill kr |
| 2023 | 4,57 mill kr | 976 200 kr | 745 985 kr | 5,45 mill kr | 4,14 mill kr | 1,31 mill kr |
| 2022 | 4,23 mill kr | 951 155 kr | 733 514 kr | 4,09 mill kr | 3,39 mill kr | 699 741 kr |
| 2021 | 3,93 mill kr | 1,26 mill kr | 992 566 kr | 3,86 mill kr | 2,66 mill kr | 1,20 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 54 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 24 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 93 000 kr (2 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 490 000 kr (8 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 380 000 kr
API og MCPGET /company/919919396/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919919396/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919919396",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5037915,
"operating_profit": 394383,
"net_profit": 345633,
"equity": 4941845,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4692055,
"operating_profit": 980545,
"net_profit": 839081,
"equity": 4975050,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "919919396" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Kolbensrød Camping AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Kolbensrød Camping AS per år.
Hvordan har omsetningen til Kolbensrød Camping AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 02.07.2021Regnskapsfører
1Sist endret 16.12.2022API og MCPGET /company/919919396/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919919396/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919919396",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "919919396" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Kolbensrød Camping AS?
Hvem er regnskapsfører for Kolbensrød Camping AS?
List alle roller i Kolbensrød Camping AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kolbensrød Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/919919396/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919919396/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919919396",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "KOLBENSRØD HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "919919396" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Kolbensrød Camping AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Kolbensrød Camping AS eier Kolbensrød Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Kolbensrød Camping AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Kolbensrød Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/919919396/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919919396/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919919396",
"chain": [
{ "org_no": "919738065", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "919919396", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "919919396" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Kolbensrød Camping AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Kolbensrød Camping AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Kolbensrød Camping AS | BEDR | Drift av campingplasser | Larvik | − |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2021 | Styre ↗ |
| 29.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/919919396/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919919396/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919919396",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919919396" })Spør AI-assistenten
Når ble Kolbensrød Camping AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Kolbensrød Camping AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Kolbensrød Camping AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 53,7 % av driftsinntektene — 14,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,8 % | 10,5 % |
| Resultatmargin | 6,9 % | 6,4 % |
| Egenkapitalandel | 81,4 % | 40,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,78 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,23 | 1,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,0 % | 11,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +7,4 % | +5,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 4,2 % | 6,1 % |
| Lønnskostnad | 24,4 % | 29,6 % |
| Annen driftskostnad | 53,7 % | 39,3 % |
| Avskrivninger | 9,9 % | 6,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/919919396/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919919396/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919919396",
"nace_code": "55.300",
"industry_count": 649,
"revenue": { "value": 5037915, "percentile": 0.7543 },
"operating_margin": { "value": 0.0783, "percentile": 0.4296 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "919919396" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Kolbensrød Camping AS blant de 649 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Kolbensrød Camping AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Kolbensrød Camping AS blant de største selskapene innen drift av campingplasser?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Kolbensrød Camping AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Kolbensrød Camping AS?
Det er registrert 1 129 selskaper i Norge innen drift av campingplasser, hvorav 23 i Larvik.
Er Kolbensrød Camping AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 36 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 31 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Kolbensrød Camping AS bedre enn andre i bransjen?
Kolbensrød Camping AS hadde en driftsmargin på 7,8 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 10,5 % for drift av campingplasser.
Hvilken status har Kolbensrød Camping AS i Enhetsregisteret?
Kolbensrød Camping AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Kolbensrød Camping AS?
Kolbensrød Camping AS driver innen drift av campingplasser, med NACE-kode 55.300 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Yte tjenester og service til turister i forbindelse med drift av campingplass, brygger, servering og annet som er i denne forbindelse.
Hvem er største aksjonær i Kolbensrød Camping AS?
Største aksjonær i Kolbensrød Camping AS er Kolbensrød Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Kolbensrød Camping AS en del av et konsern?
Kolbensrød Camping AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Kolbensrød Holding AS, som eier 100 % av selskapet.
Hva er omsetningen til Kolbensrød Camping AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 5,04 mill kr, opp 7 % fra 2024. Egenkapitalen var 4,94 mill kr ved årsslutt.
Er Kolbensrød Camping AS registrert i MVA-registeret?
Kolbensrød Camping AS er registrert i MVA-registeret (siden 2018) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Kolbensrød Camping AS?
Kolbensrød Camping AS har organisasjonsnummer 919 919 396. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.