Larsson AS
- Omsetning
- 2,7 mill
- −3,1 %
- Resultat
- 1,1 mill
- −27,7 %
Om Larsson AS
Larsson AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Revisjon. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Eirik Larsson er daglig leder, og Eirik Larsson er styreleder. I 2025 hadde Larsson AS en omsetning på 2,72 mill kr, en nedgang på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,09 mill kr. Egenkapitalen var 4,73 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kirie AS med 99,9 % av aksjene. Selskapet er ett av 34 innen revisjon i Bærum, og ett av 790 i Norge. Det ble etablert samme år som 26 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (79 %).
Aktivitet
Revisjonstjenester, regnskapsførertjenester samt konsulenttjenester knyttet opp mot økonomi, restrukturering og annen relatert rådgivning.
Formål
Revisjon, samt konsulenttjenester innen økonomi, regnskap - herunder regnskapsføring for andre, restrukturering og relatert virksomhet.
API og MCPGET /company/919822120
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919822120" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919822120",
"name": "LARSSON AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "69.201",
"nace_desc": "Revisjon",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "919822120" })Spør AI-assistenten
Hvor i Bærum holder Larsson AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Larsson AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Larsson AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −3,1 % fra 2024 · +3,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,72 mill kr | 1,18 mill kr | 1,09 mill kr | 5,28 mill kr | 4,73 mill kr | 552 738 kr |
| 2024 | 2,80 mill kr | 1,68 mill kr | 1,51 mill kr | 5,63 mill kr | 4,89 mill kr | 739 194 kr |
| 2023 | 2,55 mill kr | 1,59 mill kr | 1,38 mill kr | 7,09 mill kr | 6,49 mill kr | 602 832 kr |
| 2022 | 2,85 mill kr | 2,03 mill kr | 1,61 mill kr | 6,05 mill kr | 5,42 mill kr | 629 327 kr |
| 2021 | 2,63 mill kr | 1,80 mill kr | 1,41 mill kr | 4,44 mill kr | 3,81 mill kr | 624 473 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 43 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 91 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/919822120/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919822120/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919822120",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2718356,
"operating_profit": 1184787,
"net_profit": 1090339,
"equity": 4725262,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2804761,
"operating_profit": 1681077,
"net_profit": 1508134,
"equity": 4894923,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "919822120" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Larsson AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Larsson AS per år.
Hvordan har omsetningen til Larsson AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 31.10.2017Styre
1Sist endret 31.10.2017Revisor
1Sist endret 24.10.2019API og MCPGET /company/919822120/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919822120/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919822120",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "919822120" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Larsson AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Larsson AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Larsson AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kirie AS | Selskap | B-aksjer | 99,9 % | 79 900 |
| Eirik Larsson | Person | A-aksjer | 0,1 % | 100 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/919822120/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919822120/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919822120",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "KIRIE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 99.88, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "919822120" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Larsson AS eier Kirie AS, og hvem eier resten?
Er Larsson AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Larsson AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/919822120/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919822120/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919822120",
"chain": [
{ "org_no": "989966758", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "919822120", "owner_pct": 99.88, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "919822120" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Larsson AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Larsson AS | BEDR | Revisjon | Bærum | − |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.1.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.2.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.1.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.10.2020 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 22.10.2020 | Vedtektsdato ↗ |
| 17.2.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/919822120/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919822120/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919822120",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-01-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-02-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919822120" })Spør AI-assistenten
Når leverte Larsson AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Larsson AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Larsson AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 43,4 % av driftsinntektene — 12,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 43,6 % | 25,7 % |
| Resultatmargin | 40,1 % | 22,7 % |
| Egenkapitalandel | 89,5 % | 56,6 % |
| Likviditetsgrad | 9,51 | 1,85 |
| Gjeldsgrad | 0,12 | 0,75 |
| Egenkapitalrentabilitet | 23,1 % | 49,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -3,1 % | +5,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 43,4 % | 56,0 % |
| Annen driftskostnad | 13,0 % | 15,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/919822120/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919822120/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919822120",
"nace_code": "69.201",
"industry_count": 682,
"revenue": { "value": 2718356, "percentile": 0.5691 },
"operating_margin": { "value": 0.4358, "percentile": 0.7154 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "919822120" })Spør AI-assistenten
Er Larsson AS blant de største selskapene innen revisjon?
Hvor solid er Larsson AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Larsson AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Larsson AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Larsson AS?
Det er registrert 790 selskaper i Norge innen revisjon, hvorav 34 i Bærum.
Er Larsson AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 30 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 26 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Larsson AS?
Larsson AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Larsson AS?
Larsson AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Larsson AS?
Daglig leder i Larsson AS er Eirik Larsson, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Larsson AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Kirie AS største eier i Larsson AS med 99,9 % av aksjene. Nest størst er Eirik Larsson med 0,1 %.
Hva er omsetningen til Larsson AS?
Larsson AS hadde i 2025 en omsetning på 2,72 mill kr og et overskudd på 1,09 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Larsson AS?
Egenkapitalen i Larsson AS var 4,73 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 89,5 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.