Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Smau Arkitektur AS

Org.nr 919750588
Omsetning
4,1 mill
+45,9 %
Resultat
−138 269
−167,3 %

Om Smau Arkitektur AS

Smau Arkitektur AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Arkitektvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Bjarte Sandal er daglig leder, og Bjarte Sandal er styreleder. I 2025 hadde Smau Arkitektur AS en omsetning på 4,13 mill kr, en økning på 46 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 138 269 kr. Egenkapitalen var 232 520 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sandal Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 140 innen arkitektvirksomhet i Stavanger, og ett av 4 253 i Norge. Det er eldre enn 55 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Arkitektvirksomhet vedrørende byggverk.

Formål

Arkitektvirksomhet og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette.

API og MCPGET /company/919750588

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919750588" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919750588",
  "name": "SMAU ARKITEKTUR AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "71.110",
  "nace_desc": "Arkitektvirksomhet",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "919750588" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Smau Arkitektur AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Smau Arkitektur AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Smau Arkitektur AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +45,9 % fra 2024 · +229 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20254,13 mill kr487 910 kr−138 269 kr1,43 mill kr232 520 kr1,20 mill kr
20242,83 mill kr278 503 kr205 590 kr2,08 mill kr620 789 kr1,46 mill kr
20232,09 mill kr323 766 kr232 490 kr1,30 mill kr415 198 kr885 117 kr
20221,52 mill kr545 kr545 kr1,61 mill kr182 709 kr1,42 mill kr
20211,25 mill kr34 976 kr34 976 kr1,26 mill kr182 164 kr1,08 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler1,43 mill kr
Anleggsmidler32 %462 251 krOmløpsmidler68 %966 870 kr
Egenkapital og gjeld1,43 mill kr
Innskutt egenkapital14 %200 000 krOpptjent egenkapital2 %32 520 krKortsiktig gjeld68 %970 661 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader3,64 mill kr
Finansinntekter50 kr
Finanskostnader507 851 kr
Netto finans−507 801 kr
Ordinært resultat før skatt−19 891 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 58 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte for regnskapsåret.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 50 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Gjeld til konsernselskaper
200 000 kr (14 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/919750588/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919750588/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919750588",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 4127847,
      "operating_profit": 487910,
      "net_profit": -138269,
      "equity": 232520,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 2828735,
      "operating_profit": 278503,
      "net_profit": 205590,
      "equity": 620789,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "919750588" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Smau Arkitektur AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Smau Arkitektur AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Smau Arkitektur AS i 2025?

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 07.11.2020
Bjarte Sandal(f. 1978)
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 19.10.2017
Bjarte Sandal(f. 1978)
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 29.11.2022
Regnskapsfører
repr. ROTT REGNSKAP OG RÅDGIVNING ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/919750588/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919750588/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919750588",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "919750588" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Smau Arkitektur AS?
  • List alle roller i Smau Arkitektur AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Smau Arkitektur AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 ute · 1 endret eierandel

Ut (1)
  • Hege Jupskås Weehadde 50 %
Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Sandal Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %200 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/919750588/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919750588/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919750588",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "SANDAL HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "919750588" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Smau Arkitektur AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Smau Arkitektur AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Smau Arkitektur AS eier Sandal Holding AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Smau Arkitektur ASBEDRArkitektvirksomhetStavanger−

Kunngjøringer14

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/919750588/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919750588/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919750588",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-04-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2026-03-10", "type": "Forretningsadresse", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919750588" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Smau Arkitektur AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Smau Arkitektur AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Smau Arkitektur AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Endring i roller og styre
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 57,9 % av driftsinntektene — 8,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin11,8 %3,3 %
Resultatmargin-3,3 %3,0 %
Egenkapitalandel16,3 %41,5 %
Likviditetsgrad1,001,55
Gjeldsgrad5,150,95
Egenkapitalrentabilitet-59,5 %12,3 %
Omsetningsvekst (siste år)+45,9 %+1,7 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad7,4 %5,4 %
Lønnskostnad57,9 %66,4 %
Annen driftskostnad21,6 %17,2 %
Avskrivninger1,3 %0,6 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/919750588/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919750588/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919750588",
  "nace_code": "71.110",
  "industry_count": 1748,
  "revenue": { "value": 4127847, "percentile": 0.7787 },
  "operating_margin": { "value": 0.1182, "percentile": 0.7067 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "919750588" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Smau Arkitektur AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Smau Arkitektur AS blant de største selskapene innen arkitektvirksomhet?
  • Hvor solid er Smau Arkitektur AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Investeringer

SMAU ARKITEKTUR AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Alma Spaces ASOslo34,0 %20212024Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Folk spør om Smau Arkitektur AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Smau Arkitektur AS?

Det er registrert 4 253 selskaper i Norge innen arkitektvirksomhet, hvorav 140 i Stavanger.

Er Smau Arkitektur AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 55 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 133 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Smau Arkitektur AS et aktivt selskap?

Smau Arkitektur AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Smau Arkitektur AS?

Daglig leder i Smau Arkitektur AS er Bjarte Sandal, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem sitter i styret i Smau Arkitektur AS?

Bjarte Sandal er registrert som styreleder i Smau Arkitektur AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvilke eiere står bak Smau Arkitektur AS?

Smau Arkitektur AS eies i hovedsak av Sandal Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Smau Arkitektur AS?

I 2025 omsatte Smau Arkitektur AS for 4,13 mill kr, opp 46 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 138 269 kr.

Er Smau Arkitektur AS registrert i MVA-registeret?

Smau Arkitektur AS er registrert i MVA-registeret (siden 2017) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Rogaland