Steelwork Tau AS
- Omsetning
- 20,3 mill
- −9,8 %
- Resultat
- −4,1 mill
- 6 års regnskap
- Ansatte
- 15
- −1 siden mars
Om Steelwork Tau AS
Steelwork Tau AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Strand, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Bearbeiding av metaller. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Gabriel Pollestad er daglig leder, og Øyvind Bjørkhaug er styreleder. I 2025 hadde Steelwork Tau AS en omsetning på 20,26 mill kr, en nedgang på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 4,10 mill kr. Egenkapitalen var −3,19 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Steelwork AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 innen bearbeiding av metaller i Strand, og ett av 2 022 i Norge. Det ble etablert samme år som 74 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Maskineringsverksted med bearbeiding av stål og metaller.
Formål
Maskineringsverksted med bearbeiding av stål og metaller. Selskapet vil i tillegg selge varer og tjenester som skjer i naturlig tilknytning til maskineringsverkstedet. Selskapet vil utøve formålet i egen regi eller i samarbeid med av enhver art herunder deltakelse i andre selskaper med lignende formål.
API og MCPGET /company/919745983
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919745983" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919745983",
"name": "STEELWORK TAU AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "25.530",
"nace_desc": "Bearbeiding av metaller",
"employees": 15,
"address": { "municipality": "STRAND", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "919745983" })Spør AI-assistenten
Når ble Steelwork Tau AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Strand holder Steelwork Tau AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Steelwork Tau AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −9,8 % fra 2024 · +55,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 20,26 mill kr | −5,04 mill kr | −4,10 mill kr | 7,00 mill kr | −3,19 mill kr | 10,19 mill kr |
| 2024 | 22,47 mill kr | −2,78 mill kr | −2,32 mill kr | 8,28 mill kr | 905 626 kr | 7,38 mill kr |
| 2023 | 18,76 mill kr | −239 131 kr | −331 363 kr | 8,75 mill kr | 890 346 kr | 7,86 mill kr |
| 2022 | 11,65 mill kr | −4,12 mill kr | −3,38 mill kr | 7,09 mill kr | −728 290 kr | 7,82 mill kr |
| 2021 | 13,01 mill kr | −1,65 mill kr | −1,52 mill kr | 14,35 mill kr | 1,45 mill kr | 12,90 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2024 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 3 mill kr (36 % av balansen)
API og MCPGET /company/919745983/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919745983/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919745983",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 20262475,
"operating_profit": -5044416,
"net_profit": -4096436,
"equity": -3190811,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 22465808,
"operating_profit": -2780629,
"net_profit": -2324721,
"equity": 905626,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "919745983" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Steelwork Tau AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Steelwork Tau AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Steelwork Tau AS de siste årene.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 11.07.2022Styre
2Sist endret 11.07.2022Regnskapsfører
2Sist endret 28.11.2023Revisor
1Sist endret 26.09.2025API og MCPGET /company/919745983/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919745983/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919745983",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "919745983" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Steelwork Tau AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Steelwork Tau AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Steelwork Tau AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Steelwork AS100 %
- Stavanger Steel Industries AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Steelwork AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/919745983/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919745983/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919745983",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "STEELWORK AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "919745983" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Steelwork Tau AS eier Steelwork AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Steelwork Tau AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Steelwork Tau AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 2 flere eiere ↓Vis færre ↑
Andre selskaper eid av Steelwork AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/919745983/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919745983/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919745983",
"chain": [
{ "org_no": "977066719", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "919745983", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "919745983" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Steelwork Tau AS?
Hvem eier Steelwork Tau AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Steelwork Tau AS | BEDR | Bearbeiding av metaller | Strand | 15 |
Kunngjøringer24
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.10.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.9.2025 | Revisor ↗ |
| 21.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.11.2023 | Revisor ↗ |
| 11.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2023 | Signatur ↗ |
| 29.11.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 29.11.2022 | Foretaksnavn ↗ |
| 11.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/919745983/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919745983/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919745983",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-26", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919745983" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Steelwork Tau AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Steelwork Tau AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Steelwork Tau AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:16→15
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:17→16
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:16→17
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 44,3 % av driftsinntektene — 24,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -24,9 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | -20,2 % | 4,4 % |
| Egenkapitalandel | -45,6 % | 43,3 % |
| Likviditetsgrad | 0,51 | 1,72 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -9,8 % | +2,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,35 mill kr | 1,68 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 21,0 % | 29,6 % |
| Lønnskostnad | 46,2 % | 38,3 % |
| Annen driftskostnad | 44,3 % | 20,3 % |
| Avskrivninger | 0,9 % | 1,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/919745983/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919745983/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919745983",
"nace_code": "25.530",
"industry_count": 849,
"revenue": { "value": 20262475, "percentile": 0.7945 },
"operating_margin": { "value": -0.249, "percentile": 0.0944 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "919745983" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Steelwork Tau AS på i bransjen?
Hvor ligger Steelwork Tau AS blant de 849 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Steelwork Tau AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Steelwork Tau AS
Hvor stor er bransjen Steelwork Tau AS tilhører?
Steelwork Tau AS er ett av 8 selskaper innen bearbeiding av metaller i Strand, og ett av 2 022 på landsbasis.
Hvor lenge har Steelwork Tau AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Steelwork Tau AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 47 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Steelwork Tau AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Steelwork Tau AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Steelwork Tau AS?
Steelwork Tau AS er registrert i bransjen Bearbeiding av metaller (næringskode 25.530). Registrert aktivitet: Maskineringsverksted med bearbeiding av stål og metaller.
Hvilken selskapsform har Steelwork Tau AS?
Organisasjonsformen til Steelwork Tau AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Steelwork Tau AS?
Gabriel Pollestad er registrert som daglig leder i Steelwork Tau AS.
Hvem eier Steelwork Tau AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Steelwork AS største eier i Steelwork Tau AS med 100 % av aksjene.
Går Steelwork Tau AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 20,26 mill kr, ned 10 % fra 2024. Egenkapitalen var −3,19 mill kr ved årsslutt.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.