Langbakken Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −961 165
- 7 års regnskap
Om Langbakken Holding AS
Langbakken Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Owe Nythun er styrets leder. I 2025 hadde Langbakken Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 961 165 kr. Egenkapitalen var 5,95 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hellerud Næringspark AS med 28,6 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 568 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 387 i Norge. Det ble etablert samme år som 777 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Eiendomsutvikling og eiendomsforvaltning
Formål
Eiendomsutvikling og eiendomsforvaltning, herunder å investere i selskaper med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/919676280
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919676280" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919676280",
"name": "LANGBAKKEN HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "919676280" })Spør AI-assistenten
Hva driver Langbakken Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Langbakken Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Langbakken Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −70 528 kr | −961 165 kr | 20,23 mill kr | 5,95 mill kr | 14,28 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −64 828 kr | −825 128 kr | 21,10 mill kr | 6,91 mill kr | 14,19 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −66 634 kr | −1,09 mill kr | 20,89 mill kr | 7,73 mill kr | 13,16 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −51 803 kr | −609 650 kr | 20,67 mill kr | 8,82 mill kr | 11,85 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −64 321 kr | −68 475 kr | 21,19 mill kr | 9,43 mill kr | 11,76 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 340 000 kr (2 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,2 mill kr (6 % av balansen)
API og MCPGET /company/919676280/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919676280/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919676280",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -70528, "net_profit": -961165, "equity": 5946973, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -64828, "net_profit": -825128, "equity": 6908138, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "919676280" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Langbakken Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Langbakken Holding AS i 2025?
Hvor stort underskudd hadde Langbakken Holding AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre8
Styre
6Sist endret 26.10.2017Regnskapsfører
1Sist endret 26.10.2017Revisor
1Sist endret 26.10.2017API og MCPGET /company/919676280/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919676280/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919676280",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "919676280" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Langbakken Holding AS?
List alle roller i Langbakken Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Langbakken Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hellerud Næringspark AS | Selskap | B-aksjer | 28,6 % | 600 |
| Compono AS | Selskap | A-aksjer | 21,1 % | 443 |
| AS Reverti | Selskap | A-aksjer | 18,1 % | 380 |
| Oscardi AS | Selskap | A-aksjer | 10,0 % | 210 |
| Benjan Holding AS | Selskap | B-aksjer | 9,5 % | 200 |
| Pål T Evensen AS | Selskap | B-aksjer | 4,8 % | 100 |
| Axl Holding AS | Selskap | A-aksjer | 3,0 % | 63 |
| Hema Holding AS | Selskap | A-aksjer | 2,6 % | 54 |
| Sunn Økonomi AS | Selskap | B-aksjer | 2,4 % | 50 |
9 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/919676280/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919676280/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919676280",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "HELLERUD NÆRINGSPARK AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 28.57,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "COMPONO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 21.1, "year": 2025, … },
…
],
"total": 9
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "919676280" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Langbakken Holding AS eier Hellerud Næringspark AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Langbakken Holding AS?
Er Langbakken Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 6 flere eiere ↓Vis færre ↑
Datterselskaper av Langbakken Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/919676280/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919676280/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919676280",
"chain": [
{ "org_no": "919676280", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "919676280" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Langbakken Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.3.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.3.2018 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/919676280/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919676280/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919676280",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919676280" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Langbakken Holding AS sist endret?
Har Langbakken Holding AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Langbakken Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 29,4 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,58 | 2,03 |
| Gjeldsgrad | 2,40 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -16,2 % | -0,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/919676280/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919676280/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919676280",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13697,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0038 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "919676280" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Langbakken Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Langbakken Holding AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Hvor solid er Langbakken Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
LANGBAKKEN HOLDING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Langbakken 16 AS | Oslo | 100,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+46 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Langbakken Holding AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Langbakken Holding AS?
Det er registrert 14 387 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 2 568 i Oslo.
Er Langbakken Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 50 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 777 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Langbakken Holding AS et aktivt selskap?
Langbakken Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Langbakken Holding AS?
Langbakken Holding AS driver innen utvikling og salg av byggeprosjekter, med NACE-kode 68.120 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Eiendomsutvikling og eiendomsforvaltning.
Hvem sitter i styret i Langbakken Holding AS?
Owe Nythun er registrert som styreleder i Langbakken Holding AS, i et styre med 6 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Langbakken Holding AS?
Langbakken Holding AS eies i hovedsak av Hellerud Næringspark AS (28,6 %). Totalt er det registrert 9 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvilke datterselskaper har Langbakken Holding AS?
Langbakken Holding AS har 1 registrert datterselskap: Langbakken 16 AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Langbakken Holding AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 5,95 mill kr ved årsslutt.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.