Velforening Tastarustå B1
Org.nr 919652934
Om Velforening Tastarustå B1
Velforening Tastarustå B1 er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Hilde Kristin Kristensen er styrets leder. I 2025 hadde Velforening Tastarustå B1 en omsetning på 581 856 kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 185 641 kr. Egenkapitalen var 488 694 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 1 680 innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Stavanger, og ett av 74 249 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 426 andre selskaper i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Tastarustå B1 er et felt med til sammen 88 selvbyggerboliger i rekkehus. Velforeningens formål er å fremme medlemmenes felles interesser i området og virke for stedets sosiale og fysiske miljø, samt beboernes trivsel og sikkerhet. Foreningen kan ta opp alle saker som kan fremme disse formålene.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 581 856 kr | 165 992 kr | 185 641 kr | 510 466 kr | 488 694 kr | 21 773 kr |
| 2024 | 549 120 kr | 61 689 kr | 74 864 kr | 364 323 kr | 303 053 kr | 61 270 kr |
| 2023 | 507 480 kr | 107 424 kr | 114 176 kr | 270 982 kr | 228 189 kr | 42 793 kr |
| 2022 | 438 585 kr | −43 383 kr | −40 438 kr | 155 130 kr | 114 012 kr | 41 118 kr |
| 2021 | 441 093 kr | −42 179 kr | −40 823 kr | 202 601 kr | 154 450 kr | 48 151 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 63 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 96 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før.
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 17.07.2025Regnskapsfører
1Sist endret 24.06.2026Forretningsfører
1Sist endret 27.06.2024Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Velforening Tastarusta B1 | AAFY | Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers | Stavanger | − |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+BATE BOLIGBYGGELAG(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 95,7 % | 87,9 % |
| Likviditetsgrad | 23,44 | 4,18 |
| Gjeldsgrad | 0,04 | 0,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 38,0 % | 4,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1079 til på samme adresse →Folk spør om Velforening Tastarustå B1
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Velforening Tastarustå B1?
Det er registrert 74 249 selskaper i Norge innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers, hvorav 1 680 i Stavanger.
Er Velforening Tastarustå B1 et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 31 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 426 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Velforening Tastarustå B1?
Velforening Tastarustå B1 er et aktivt selskap registrert som Forening/lag/innretning i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Velforening Tastarustå B1 med?
Velforening Tastarustå B1 driver innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers, med NACE-kode 94.992 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Tastarustå B1 er et felt med til sammen 88 selvbyggerboliger i rekkehus.
Hva betyr organisasjonsformen FLI?
Velforening Tastarustå B1 er registrert som Forening/lag/innretning (FLI). Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.
Hvem sitter i styret i Velforening Tastarustå B1?
Hilde Kristin Kristensen er registrert som styreleder i Velforening Tastarustå B1, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Velforening Tastarustå B1?
I 2025 omsatte Velforening Tastarustå B1 for 581 856 kr, opp 6 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 185 641 kr.
Hva er driftsresultatet til Velforening Tastarustå B1?
I 2025 hadde Velforening Tastarustå B1 et driftsresultat på 165 992 kr.
Hvor solid er balansen til Velforening Tastarustå B1?
Egenkapitalen i Velforening Tastarustå B1 var 488 694 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 95,7 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.