Andebu Elektro AS
Org.nr 919609923
Om Andebu Elektro AS
Andebu Elektro AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandefjord, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Elektrisk installasjonsarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Anders Sti er styrets leder. I 2025 hadde Andebu Elektro AS en omsetning på 15,60 mill kr, en økning på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,80 mill kr. Egenkapitalen var 169 976 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er STI-Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 69 innen elektrisk installasjonsarbeid i Sandefjord, og ett av 5 496 i Norge. Det ble etablert samme år som 196 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet og formål
Å drive elektroinstallasjon, samt ha eierinteresser direkte eller indirekte i alle næringer.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15,60 mill kr | 2,34 mill kr | 1,80 mill kr | 7,03 mill kr | 169 976 kr | 6,86 mill kr |
| 2024 | 15,48 mill kr | 2,43 mill kr | 1,84 mill kr | 6,70 mill kr | 171 554 kr | 6,53 mill kr |
| 2023 | 14,98 mill kr | 2,50 mill kr | 1,91 mill kr | 6,75 mill kr | 226 849 kr | 6,53 mill kr |
| 2022 | 14,54 mill kr | 1,92 mill kr | 1,50 mill kr | 6,85 mill kr | 116 657 kr | 6,73 mill kr |
| 2021 | 12,16 mill kr | 1,31 mill kr | 1,02 mill kr | 6,22 mill kr | 63 370 kr | 6,16 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 38 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 52 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 30 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 26.10.2017Regnskapsfører
1Sist endret 08.01.2026Revisor
1Sist endret 24.10.2019Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| STI-Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 300 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av STI-Invest AS
2 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Andebu Elektro AS | BEDR | Elektrisk installasjonsarbeid | Sandefjord | 7 |
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.10.2019 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→7
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 38,3 % av driftsinntektene — 4,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,0 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 11,5 % | 4,3 % |
| Egenkapitalandel | 2,4 % | 41,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,09 | 1,56 |
| Gjeldsgrad | 40,35 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1058,0 % | 16,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,8 % | +2,6 % |
| Omsetning per ansatt | 2,23 mill kr | 1,50 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 33,4 % | 34,7 % |
| Lønnskostnad | 38,3 % | 42,8 % |
| Annen driftskostnad | 10,8 % | 14,1 % |
| Avskrivninger | 2,4 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Andebu Elektro AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Andebu Elektro AS?
Det er registrert 5 496 selskaper i Norge innen elektrisk installasjonsarbeid, hvorav 69 i Sandefjord.
Er Andebu Elektro AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 48 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 196 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Andebu Elektro AS i Enhetsregisteret?
Andebu Elektro AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er største aksjonær i Andebu Elektro AS?
Største aksjonær i Andebu Elektro AS er STI-Invest AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Andebu Elektro AS en del av et konsern?
Andebu Elektro AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er STI-Invest AS, som eier 100 % av selskapet.
Hvordan går det økonomisk med Andebu Elektro AS?
I 2025 omsatte Andebu Elektro AS for 15,60 mill kr, opp 1 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,80 mill kr.
Hva er aksjekapitalen i Andebu Elektro AS?
Andebu Elektro AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 300 aksjer.
Hva er organisasjonsnummeret til Andebu Elektro AS?
Organisasjonsnummeret til Andebu Elektro AS er 919 609 923. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 22.09.2017.
Hvem er revisor for Andebu Elektro AS?
Andebu Elektro AS bruker Tønsberg-Økonomisenter AS som regnskapsfører og Crowe Partner Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.