Famsa Invest AS
- Omsetning
- 160 712
- +23,6 %
- Resultat
- 2,2 mill
- −61,4 %
Om Famsa Invest AS
Famsa Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med drikkevarer. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Lars Olav Saga er daglig leder, og Lars Olav Saga er styreleder. I 2025 hadde Famsa Invest AS en omsetning på 160 712 kr, en økning på 24 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,21 mill kr. Egenkapitalen var 9,42 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Evgenia Saga med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 398 innen engroshandel med drikkevarer i Oslo, og ett av 941 i Norge. Det er eldre enn 56 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (88 %).
Aktivitet
Investeringsselskap o.l lukket for allmenheten.
Formål
Industriutvikling, kjøp & salg av finansielle instrumenter, eiendom og konsulentvirksomhet.
API og MCPGET /company/919599723
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919599723" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919599723",
"name": "FAMSA INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.340",
"nace_desc": "Engroshandel med drikkevarer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "919599723" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Famsa Invest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Famsa Invest AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Famsa Invest AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +23,6 % fra 2024 · +359,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 160 712 kr | −159 796 kr | 2,21 mill kr | 10,50 mill kr | 9,42 mill kr | 1,08 mill kr |
| 2024 | 129 985 kr | −435 357 kr | 5,73 mill kr | 10,87 mill kr | 8,20 mill kr | 2,67 mill kr |
| 2023 | 88 976 kr | −303 834 kr | 2,58 mill kr | 6,05 mill kr | 4,77 mill kr | 1,27 mill kr |
| 2022 | 162 274 kr | 11 053 kr | 2,82 mill kr | 5,09 mill kr | 3,34 mill kr | 1,75 mill kr |
| 2021 | 35 000 kr | −2 453 kr | 2,44 mill kr | 2,76 mill kr | 2,12 mill kr | 636 523 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,4 mill kr (23 % av balansen)
API og MCPGET /company/919599723/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919599723/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919599723",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 160712,
"operating_profit": -159796,
"net_profit": 2214593,
"equity": 9418197,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 129985,
"operating_profit": -435357,
"net_profit": 5731472,
"equity": 8203604,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "919599723" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Famsa Invest AS per år.
Hvordan har omsetningen til Famsa Invest AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Famsa Invest AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 21.09.2017Styre
2Sist endret 21.09.2017Regnskapsfører
1Sist endret 04.12.2025Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/919599723/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919599723/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919599723",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "919599723" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Famsa Invest AS?
List alle roller i Famsa Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Famsa Invest AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Evgenia Saga | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 000 |
| Lars Olav Saga | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/919599723/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919599723/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919599723",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "919599723" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Famsa Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Famsa Invest AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Famsa Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Famsa Invest AS
5 selskaperAPI og MCPGET /company/919599723/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919599723/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919599723",
"chain": [
{ "org_no": "919599723", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 5,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "919599723" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Famsa Invest AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Famsa Invest AS | BEDR | Engroshandel med drikkevarer | Oslo | − |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 23.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/919599723/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919599723/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919599723",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919599723" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Famsa Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Famsa Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Famsa Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−RSM NORGE AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Immateriell rettighetVaremerke:KOMPIS(Registrert)
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 89,7 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,70 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 0,11 | 1,51 |
| Egenkapitalrentabilitet | 23,5 % | 3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/919599723/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919599723/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919599723",
"nace_code": "46.340",
"industry_count": 778,
"revenue": { "value": 160712, "percentile": 0.3829 },
"operating_margin": { "value": -0.9943, "percentile": 0.0946 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "919599723" })Spør AI-assistenten
Er Famsa Invest AS blant de største selskapene innen engroshandel med drikkevarer?
Hvor solid er Famsa Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Famsa Invest AS på i bransjen?
Immaterielle rettigheter
Famsa Invest AS har 13 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| KOMPIS ↗ | 202511108 | 339260 | Registrert | 23.9.2035 |
| Barcode ↗ | 202412263 | − | Henlagt | − |
| Drops of God ↗ | 202313529 | 329360 | Registrert | 6.11.2033 |
| Fleksnes ↗ | 202206481 | 322320 | Registrering opphevet | 10.5.2032 |
| BIRKEBEINER ↗ | 202215041 | 327042 | Registrert | 3.11.2032 |
| Vigna ´800 ↗ | 202010737 | 313516 | Registrert | 31.8.2030 |
| SAGACE ↗ | 201915294 | − | Henlagt | − |
| Vigna 800 Cesolina Valpolicella Classico ↗ | 202004020 | 309226 | Registrert | 25.3.2030 |
| WALTAZAR ↗ | 201816130 | 301593 | Registrert | 30.11.2028 |
| SAGA ↗ | 201801839 | 299422 | Registrert | 6.2.2028 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
FAMSA INVEST AS eier aksjer i 7 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Famsa Estate Co AS | Oslo | 100,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Samvinlaget AS | Oslo | 79,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Vinaroma AS | Oslo | 79,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Sansa Valore AS | Oslo | 79,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Talking Wines AS | Oslo | 79,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Rosenlund Equity AS | Oslo | 12,9 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Clicky AS | Oslo | 5,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+891 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Famsa Invest AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Famsa Invest AS?
Det er registrert 941 selskaper i Norge innen engroshandel med drikkevarer, hvorav 398 i Oslo.
Er Famsa Invest AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 56 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 28 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Famsa Invest AS?
Famsa Invest AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Famsa Invest AS?
Daglig leder i Famsa Invest AS er Lars Olav Saga, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Famsa Invest AS?
Største aksjonær i Famsa Invest AS er Evgenia Saga med 50 % av aksjene, fulgt av Lars Olav Saga (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Famsa Invest AS?
Famsa Invest AS hadde i 2025 en omsetning på 160 712 kr og et overskudd på 2,21 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Famsa Invest AS?
Egenkapitalen i Famsa Invest AS var 9,42 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 89,7 % av totalkapitalen.
Er Famsa Invest AS registrert i MVA-registeret?
Famsa Invest AS er registrert i MVA-registeret (siden 2022) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.