Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Hensmoen Pukkverk AS

Org.nr 919572191
Omsetning
0
2025
Resultat
−39 261
7 års regnskap
Mer

Om Hensmoen Pukkverk AS

Hensmoen Pukkverk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringerike, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. John Edvard Myrvang er daglig leder, og John Edvard Myrvang er styreleder. I 2025 hadde Hensmoen Pukkverk AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 39 261 kr. Egenkapitalen var 34 317 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sapu AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 6 innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin i Ringerike, og ett av 523 i Norge. Det ble etablert samme år som 12 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).

Aktivitet

Drift av massedeponi.

Formål

Drift av massedeponi av rene masser, transport, eie, leie og drift av fast eiendom, og deltakelse i andre selskaper, samt hva som står i forbindelse med formålene.

API og MCPGET /company/919572191

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919572191" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919572191",
  "name": "HENSMOEN PUKKVERK AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "08.120",
  "nace_desc": "Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "RINGERIKE", "county": "BUSKERUD", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "919572191" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Ringerike holder Hensmoen Pukkverk AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Hensmoen Pukkverk AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Hensmoen Pukkverk AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−33 630 kr−39 261 kr48 643 kr34 317 kr14 326 kr
20240 kr−14 560 kr−19 754 kr87 906 kr73 578 kr14 328 kr
2023128 000 kr91 809 kr78 583 kr107 660 kr93 332 kr14 328 kr
2022––−1 110 kr216 335 kr25 923 kr190 412 kr
202117 020 kr−71 780 kr−73 363 kr217 445 kr27 033 kr190 410 kr

Balanse

2025
Eiendeler48 643 kr
Omløpsmidler100 %48 643 kr
Egenkapital og gjeld48 643 kr
Innskutt egenkapital62 %30 000 krOpptjent egenkapital9 %4 317 krKortsiktig gjeld29 %14 326 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader33 630 kr
Finansinntekter137 kr
Finanskostnader5 768 kr
Netto finans−5 631 kr
Ordinært resultat før skatt−39 261 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Bankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 91 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Gjeld til konsernselskaper
14 000 kr (29 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/919572191/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919572191/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919572191",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -33630, "net_profit": -39261, "equity": 34317, … },
    { "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -14560, "net_profit": -19754, "equity": 73578, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "919572191" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hensmoen Pukkverk AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Hensmoen Pukkverk AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Hensmoen Pukkverk AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 20.09.2017
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 20.09.2017
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 15.09.2025
Regnskapsfører
repr. CEDRA NORGE ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/919572191/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919572191/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919572191",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "919572191" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Hensmoen Pukkverk AS?
  • List alle roller i Hensmoen Pukkverk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Hensmoen Pukkverk AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Inn (1)
Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Sapu ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %10

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/919572191/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919572191/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919572191",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "SAPU AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "919572191" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Hensmoen Pukkverk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Hensmoen Pukkverk AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Hensmoen Pukkverk AS eier Sapu AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Hensmoen Pukkverk ASBEDRUtvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolinRingerike−

Kunngjøringer14

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/919572191/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919572191/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919572191",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-04-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-06-26", "type": "Vedtektsdato", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919572191" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Hensmoen Pukkverk AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Hensmoen Pukkverk AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Hensmoen Pukkverk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel70,5 %47,3 %
Likviditetsgrad3,402,10
Gjeldsgrad0,420,86
Egenkapitalrentabilitet-114,4 %3,0 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/919572191/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919572191/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919572191",
  "nace_code": "08.120",
  "industry_count": 330,
  "revenue": { "value": 0, "percentile": 0.003 },
  "operating_margin": null,
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "919572191" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Hensmoen Pukkverk AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Hensmoen Pukkverk AS blant de største selskapene innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin?
  • Hvor solid er Hensmoen Pukkverk AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Folk spør om Hensmoen Pukkverk AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hensmoen Pukkverk AS?

Det er registrert 523 selskaper i Norge innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin, hvorav 6 i Ringerike.

Er Hensmoen Pukkverk AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 24 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 12 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Hensmoen Pukkverk AS et aktivt selskap?

Hensmoen Pukkverk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Hensmoen Pukkverk AS?

Daglig leder i Hensmoen Pukkverk AS er John Edvard Myrvang, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem sitter i styret i Hensmoen Pukkverk AS?

John Edvard Myrvang er registrert som styreleder i Hensmoen Pukkverk AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvem eier Hensmoen Pukkverk AS?

Hensmoen Pukkverk AS eies i hovedsak av Sapu AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Hensmoen Pukkverk AS?

I 2025 omsatte Hensmoen Pukkverk AS for 0 kr. Årsresultatet ble et underskudd på 39 261 kr.

Hva er driftsresultatet til Hensmoen Pukkverk AS?

I 2025 hadde Hensmoen Pukkverk AS et driftsresultat på −33 630 kr.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Buskerud