Vanbruun Ab NUF
- Omsetning
- 53,2 mill
- +46,6 %
- Resultat
- 5,9 mill
- +22,2 %
- Ansatte
- 5
Om Vanbruun Ab NUF
Vanbruun Ab NUF er registrert som norskregistrert utenlandsk foretak. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av smykker og lignende artikler. Selskapet ble registrert i Enhetsregisteret i 2017. Carl Victor Halvarsson er daglig leder. I 2025 hadde Vanbruun Ab NUF en omsetning på 53,24 mill kr, en økning på 47 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 5,93 mill kr. Egenkapitalen var −33 014 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 516 i Norge innen produksjon av smykker og lignende artikler. Det ble etablert samme år som 15 andre selskaper i bransjen. Bare 1 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Handel med edelstener og edle metaller. Produksjon, omarbeiding og reparasjon av edle stener og metaller og dermed forenelig virksomhet.
API og MCPGET /company/919541083
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919541083" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919541083",
"name": "VANBRUUN AB NUF",
"org_form": "NUF",
"nace_code": "32.120",
"nace_desc": "Produksjon av smykker og lignende artikler",
"employees": 5,
"address": { "municipality": null, "county": null, … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "919541083" })Spør AI-assistenten
Er Vanbruun Ab NUF registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Vanbruun Ab NUF med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Vanbruun Ab NUF: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +46,6 % fra 2024 · +606,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 53,24 mill kr | 7,66 mill kr | 5,93 mill kr | 4,09 mill kr | −33 014 kr | 4,12 mill kr |
| 2024 | 36,31 mill kr | 6,23 mill kr | 4,85 mill kr | 9,59 mill kr | 6,40 mill kr | 3,19 mill kr |
| 2023 | 21,24 mill kr | 318 336 kr | 239 903 kr | 2,98 mill kr | 1,54 mill kr | 1,44 mill kr |
| 2022 | 10,33 mill kr | 494 459 kr | 381 475 kr | 1,80 mill kr | 1,30 mill kr | 490 736 kr |
| 2021 | 7,53 mill kr | 535 312 kr | 534 816 kr | 1,23 mill kr | 922 965 kr | 308 543 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 47 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 95 prosent av eiendelene.
API og MCPGET /company/919541083/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919541083/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919541083",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 53241780,
"operating_profit": 7655084,
"net_profit": 5932883,
"equity": -33014,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 36307724,
"operating_profit": 6233316,
"net_profit": 4854708,
"equity": 6399051,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "919541083" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vanbruun Ab NUF de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vanbruun Ab NUF per år.
Hvordan har omsetningen til Vanbruun Ab NUF utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 20.09.2017Regnskapsfører
1Sist endret 20.09.2017Revisor
1Sist endret 16.12.2025Hovedforetak
1Sist endret 20.09.2017API og MCPGET /company/919541083/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919541083/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919541083",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Oppl om foretaket i hjemlandet", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "919541083" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Vanbruun Ab NUF?
Hvem er regnskapsfører for Vanbruun Ab NUF?
List alle roller i Vanbruun Ab NUF: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vanbruun Ab NUF | AAFY | Produksjon av smykker og lignende artikler | − | 5 |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.10.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.11.2017 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.9.2017 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/919541083/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919541083/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919541083",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919541083" })Spør AI-assistenten
Når leverte Vanbruun Ab NUF sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Vanbruun Ab NUF i Brønnøysundregistrene?
Når ble Vanbruun Ab NUF sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→5
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→6
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 3,9 % av driftsinntektene — 27,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 14,4 % | 9,1 % |
| Resultatmargin | 11,1 % | 7,0 % |
| Egenkapitalandel | -0,8 % | 60,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,95 | 2,48 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +46,6 % | +18,4 % |
| Omsetning per ansatt | 10,65 mill kr | 1,48 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 47,1 % | 38,5 % |
| Lønnskostnad | 3,9 % | 31,4 % |
| Annen driftskostnad | 34,5 % | 17,0 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 0,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/919541083/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919541083/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919541083",
"nace_code": "32.120",
"industry_count": 108,
"revenue": { "value": 53241780, "percentile": 0.9533 },
"operating_margin": { "value": 0.1438, "percentile": 0.6667 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "919541083" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Vanbruun Ab NUF sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vanbruun Ab NUF på i bransjen?
Hvor ligger Vanbruun Ab NUF blant de 108 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Ofte spurt om Vanbruun Ab NUF
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Vanbruun Ab NUF?
Det er registrert 516 selskaper i Norge innen produksjon av smykker og lignende artikler.
Er Vanbruun Ab NUF et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 47 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 15 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Vanbruun Ab NUF bedre enn andre i bransjen?
Vanbruun Ab NUF hadde en driftsmargin på 14,4 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 9,1 % for produksjon av smykker og lignende artikler.
Hvilken status har Vanbruun Ab NUF i Enhetsregisteret?
Vanbruun Ab NUF er et aktivt selskap registrert som Norskregistrert utenlandsk foretak i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Vanbruun Ab NUF?
Daglig leder i Vanbruun Ab NUF er Carl Victor Halvarsson, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hva er omsetningen til Vanbruun Ab NUF?
Vanbruun Ab NUF hadde i 2025 en omsetning på 53,24 mill kr og et overskudd på 5,93 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mange ansatte har Vanbruun Ab NUF?
Vanbruun Ab NUF har 5 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Er Vanbruun Ab NUF registrert i MVA-registeret?
Vanbruun Ab NUF er registrert i MVA-registeret (siden 2017) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.