Shr Autoservice AS
Org.nr 919512768
Om Shr Autoservice AS
Shr Autoservice AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sula, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Lise-Mari Henningsen Rødli er styrets leder. I 2025 hadde Shr Autoservice AS en omsetning på 8,03 mill kr, en nedgang på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 866 553 kr. Egenkapitalen var 3,86 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Stian Henningsen Rødli med 75 % av aksjene. Selskapet er ett av 10 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Sula, og ett av 7 138 i Norge. Det ble etablert samme år som 251 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Reparasjon og service av motorkjøretøy.
Formål
Bilverksted
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,03 mill kr | 1,20 mill kr | 866 553 kr | 5,04 mill kr | 3,86 mill kr | 1,18 mill kr |
| 2024 | 8,12 mill kr | 1,42 mill kr | 1,07 mill kr | 4,97 mill kr | 3,99 mill kr | 978 085 kr |
| 2023 | 9,80 mill kr | 1,24 mill kr | 952 449 kr | 5,07 mill kr | 4,05 mill kr | 1,03 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 34 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 31 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 53 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 05.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 03.09.2018Revisor
1Sist endret 31.08.2022Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Christian Bigtonhadde 25 %
- Stian Henningsen Rødli50 % → 75 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Stian Henningsen Rødli | Person | Ordinære aksjer | 75.0 % | 750 |
| Lise-Mari Henningsen Rødli | Person | Ordinære aksjer | 25.0 % | 250 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Datterselskaper av Shr Autoservice AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Shr Autoservice AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av motorvogner | Sula | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.9.2023 | Styre ↗ |
| 21.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.1.2023 | Styre ↗ |
| 31.8.2022 | Revisor ↗ |
| 29.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.5.2022 | Styre ↗ |
| 2.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 13,4 % av driftsinntektene — 5,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 14,9 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 10,8 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandel | 76,6 % | 35,8 % |
| Likviditetsgrad | 3,51 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 0,30 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 22,4 % | 18,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -1,1 % | +5,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 34,0 % | 37,3 % |
| Lønnskostnad | 31,2 % | 33,9 % |
| Annen driftskostnad | 13,4 % | 18,9 % |
| Avskrivninger | 6,5 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
SHR AUTOSERVICE AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Shr Bil Og Caravan AS | Sula | 100.0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Automester AS | Eidsvoll | 0.5 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Shr Autoservice AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Shr Autoservice AS?
Det er registrert 7 138 selskaper i Norge innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, hvorav 10 i Sula.
Er Shr Autoservice AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 53 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 251 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Shr Autoservice AS bedre enn andre i bransjen?
Shr Autoservice AS hadde en driftsmargin på 14,9 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4 % for reparasjon og vedlikehold av motorvogner.
Er Shr Autoservice AS et aktivt selskap?
Shr Autoservice AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Shr Autoservice AS?
Shr Autoservice AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Shr Autoservice AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Stian Henningsen Rødli største eier i Shr Autoservice AS med 75 % av aksjene. Nest størst er Lise-Mari Henningsen Rødli med 25 %.
Hvordan går det økonomisk med Shr Autoservice AS?
I 2025 omsatte Shr Autoservice AS for 8,03 mill kr, ned 1 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 866 553 kr.
Hva er organisasjonsnummeret til Shr Autoservice AS?
Shr Autoservice AS har organisasjonsnummer 919 512 768. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.