Takt Bygg AS
- Omsetning
- 69 816
- −94,3 %
- Resultat
- 29 256
- −93,7 %
- Ansatte
- 5
Om Takt Bygg AS
Takt Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Anders Eirik Kristiansen er styrets leder. Selskapet er ett av 485 innen oppføring av bygninger i Trondheim, og ett av 24 638 i Norge. Det ble etablert samme år som 896 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Oppføring av boliger, rehabilitering av bolig og næringsbygg.
Formål
Bygg og snekkertjenester, oppføring av boliger.
AI-sammendrag
Omsetningen har stupt 94% til kun 70.000 kroner i 2025, et kraftig fall som skiller seg sterkt fra fjorårets nivå og plasserer selskapet i bunnsjiktet for både omsetning og ansatte i bransjen. Driftsmarginen ligger likevel i toppen av bransjen og egenkapitalandelen er over snittet, noe som tyder på en nedskalert, men foreløpig sunn drift under morselskapet AEK Holding AS. Med kun fem ansatte og ett styremedlem er virksomheten svært sårbar for nøkkelpersonavhengighet og svingninger i byggeaktiviteten i Trondheim.
API og MCPGET /company/919419075
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919419075" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919419075",
"name": "TAKT BYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "919419075" })Spør AI-assistenten
Er Takt Bygg AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Takt Bygg AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Takt Bygg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −94,3 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 69 816 kr | 37 508 kr | 29 256 kr | 1,22 mill kr | 585 706 kr | 637 815 kr |
| 2024 | 1,22 mill kr | 1,01 mill kr | 462 259 kr | 1,05 mill kr | 398 018 kr | 655 150 kr |
| 2023 | 0 kr | −8 kr | −64 245 kr | 5,89 mill kr | −64 241 kr | 5,96 mill kr |
| 2022 | – | – | – | 4 kr | 4 kr | 0 kr |
| 2021 | – | – | – | 4 kr | −122 451 kr | 122 455 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIRegnskapet for 2025 inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,2 mill kr (99 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 270 000 kr (22 % av balansen)
API og MCPGET /company/919419075/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919419075/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919419075",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 69816, "operating_profit": 37508, "net_profit": 29256, "equity": 585706, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 1217068,
"operating_profit": 1009535,
"net_profit": 462259,
"equity": 398018,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "919419075" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Takt Bygg AS utviklet seg fra 2019 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Takt Bygg AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Takt Bygg AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 06.12.2022Regnskapsfører
1Sist endret 17.11.2025API og MCPGET /company/919419075/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919419075/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919419075",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "919419075" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Takt Bygg AS?
Hvem er regnskapsfører for Takt Bygg AS?
List alle roller i Takt Bygg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Høyby Holding AShadde 70 %
- Aek Holding AS30 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Aek Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/919419075/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919419075/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919419075",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "AEK HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "919419075" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Takt Bygg AS eier Aek Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Takt Bygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Takt Bygg AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Aek Holding AS
6 selskaperAPI og MCPGET /company/919419075/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919419075/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919419075",
"chain": [
{ "org_no": "914007550", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "919419075", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "919419075" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Takt Bygg AS?
Hvem eier Takt Bygg AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Takt Bygg AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Trondheim | 5 |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.12.2022 | Styre ↗ |
| 1.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/919419075/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919419075/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919419075",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919419075" })Spør AI-assistenten
Når leverte Takt Bygg AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Takt Bygg AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Takt Bygg AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→5
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 47,9 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,01 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 1,09 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,0 % | 11,1 % |
| Omsetning per ansatt | 13 963,2 kr | 1,54 mill kr |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/919419075/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919419075/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919419075",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12277,
"revenue": { "value": 69816, "percentile": 0.2312 },
"operating_margin": { "value": 0.5372, "percentile": 0.9515 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "919419075" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Takt Bygg AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Takt Bygg AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Hvor solid er Takt Bygg AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Takt Bygg AS
Hvor stor er bransjen Takt Bygg AS tilhører?
Takt Bygg AS er ett av 485 selskaper innen oppføring av bygninger i Trondheim, og ett av 24 638 på landsbasis.
Hvor lenge har Takt Bygg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Takt Bygg AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 50 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Takt Bygg AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Takt Bygg AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Takt Bygg AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Aek Holding AS største eier i Takt Bygg AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Takt Bygg AS for i 2025?
Takt Bygg AS hadde i 2025 en omsetning på 69 816 kr og et overskudd på 29 256 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Takt Bygg AS?
Driftsresultatet for 2025 var 37 508 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Takt Bygg AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Takt Bygg AS en egenkapital på 585 706 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 47,9 %.
Hvor solid er økonomien i Takt Bygg AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Takt Bygg AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Takt Bygg AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2026. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.