A2 Hudklinikk AS
Org.nr 919394994
Om A2 Hudklinikk AS
A2 Hudklinikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Skjønnhetspleie. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Anette Bruland er daglig leder, og Anne Marit Arnestad er styreleder. I 2025 hadde A2 Hudklinikk AS en omsetning på 3,63 mill kr, en nedgang på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 21 943 kr. Egenkapitalen var 133 037 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Anette Bruland med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 360 innen skjønnhetspleie i Bergen, og ett av 6 532 i Norge. Det er eldre enn 76 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Medisinske hudbehandlinger/injeksjonsbehandlinger. Hudpleie. Salg av medisinske og ikke-medisinske hudpleieprodukter.
Formål
Medisinsk og estetisk hudbehandling. Hudpleie. Produktsalg.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,63 mill kr | 11 716 kr | 21 943 kr | 699 715 kr | 133 037 kr | 566 679 kr |
| 2024 | 3,89 mill kr | −148 124 kr | −134 238 kr | 803 120 kr | 111 094 kr | 692 026 kr |
| 2023 | 3,10 mill kr | −321 078 kr | −310 905 kr | 727 196 kr | 245 332 kr | 481 864 kr |
| 2022 | 2,61 mill kr | 83 238 kr | 64 580 kr | 949 936 kr | 556 237 kr | 393 699 kr |
| 2021 | 2,59 mill kr | 251 586 kr | 192 644 kr | 837 095 kr | 491 657 kr | 345 438 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 41 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 77 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 10.08.2017Styre
4Sist endret 05.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 02.02.2018Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Anette Bruland | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 50 |
| Anne Marit Arnestad | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| A2 Hudklinikk AS | BEDR | Skjønnhetspleie | Bergen | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 37,9 % av driftsinntektene — 16,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,3 % | 0,7 % |
| Resultatmargin | 0,6 % | 0,6 % |
| Egenkapitalandel | 19,0 % | 17,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,23 | 1,15 |
| Gjeldsgrad | 4,26 | 1,48 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,5 % | 13,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -6,6 % | +1,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 37,9 % | 21,2 % |
| Lønnskostnad | 40,6 % | 50,6 % |
| Annen driftskostnad | 21,2 % | 22,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om A2 Hudklinikk AS
Hvor stor er bransjen A2 Hudklinikk AS tilhører?
A2 Hudklinikk AS er ett av 360 selskaper innen skjønnhetspleie i Bergen, og ett av 6 532 på landsbasis.
Hvor lenge har A2 Hudklinikk AS eksistert sammenlignet med bransjen?
A2 Hudklinikk AS ble etablert i 2017 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 76 % av selskapene.
Hva er statusen til A2 Hudklinikk AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for A2 Hudklinikk AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder A2 Hudklinikk AS?
Anette Bruland er registrert som daglig leder i A2 Hudklinikk AS.
Hvem er største aksjonær i A2 Hudklinikk AS?
Største aksjonær i A2 Hudklinikk AS er Anette Bruland med 50 % av aksjene, fulgt av Anne Marit Arnestad (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte A2 Hudklinikk AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,63 mill kr, ned 7 % fra 2024. Egenkapitalen var 133 037 kr ved årsslutt.
Hvilket org.nr har A2 Hudklinikk AS?
A2 Hudklinikk AS har organisasjonsnummer 919 394 994. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvilken regnskapsfører bruker A2 Hudklinikk AS?
I Enhetsregisteret er A2 Hudklinikk AS registrert med regnskapsfører Pahr Regnskap & Rådgivning AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.