Mega Solutions AS
Org.nr 919390816
Om Mega Solutions AS
Mega Solutions AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Øygarden, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Eiendomsforvaltning på oppdrag. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Raymond Myre er styrets leder. I 2025 hadde Mega Solutions AS en omsetning på 14,85 mill kr, en nedgang på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 4,05 mill kr. Egenkapitalen var 11,13 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Resi Invest AS med 51 % av aksjene. Selskapet er ett av 116 innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Øygarden, og ett av 12 846 i Norge. Det ble etablert samme år som 428 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Investeringsvirksomhet og deltagelse i industriselskaper, særlig innenfor olje- og gassektoren, eie og drift av fast eiendom, samt det som står i forbindelse med dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14,85 mill kr | 203 307 kr | 4,05 mill kr | 24,49 mill kr | 11,13 mill kr | 13,35 mill kr |
| 2024 | 16,04 mill kr | 3,99 mill kr | 7,05 mill kr | 28,03 mill kr | 9,58 mill kr | 18,45 mill kr |
| 2023 | 12,92 mill kr | 2,98 mill kr | 3,49 mill kr | 22,45 mill kr | 7,53 mill kr | 14,92 mill kr |
| 2022 | 10,15 mill kr | 2,19 mill kr | 3,03 mill kr | 16,57 mill kr | 7,04 mill kr | 9,53 mill kr |
| 2021 | 9,58 mill kr | 1,42 mill kr | 838 098 kr | 15,16 mill kr | 5,21 mill kr | 9,95 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 46 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre6
Styre
4Sist endret 29.10.2025Regnskapsfører
1Sist endret 05.10.2017Revisor
1Sist endret 16.11.2023Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 5 endret eierandel
- Diamidas Holding AShadde 13 %
- Rssc Holding & Invest AS13 % → 18 %
- Møllerstrøm Holding & Invest AS13 % → 18 %
- Jkt Holding AS2,5 % → 3,5 %
- Hubro Hold AS2 % → 3 %
- Endre Aarethun1 % → 2 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Resi Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 51.0 % | 469 586 |
| Møllerstrøm Holding & Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 18.0 % | 165 738 |
| Rssc Holding & Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 18.0 % | 165 738 |
| Jkt Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3.5 % | 32 225 |
| Hubro Hold AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3.0 % | 27 621 |
| Endre Aarethun | Person | Ordinære aksjer | 2.0 % | 18 413 |
| Olsvik Holding & Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2.0 % | 18 415 |
| Levang Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1.0 % | 9 207 |
| Tommy Nilsen | Person | Ordinære aksjer | 1.0 % | 9 207 |
| Tas-Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0.5 % | 4 604 |
10 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 1 flere eiere ↓Vis færre ↑
Andre selskaper eid av Resi Invest AS
3 selskaperDatterselskaper av Mega Solutions AS
2 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mega Solutions AS | BEDR | Eiendomsforvaltning på oppdrag | Øygarden | 6 |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.10.2025 | Styre ↗ |
| 19.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.11.2023 | Revisor ↗ |
| 18.4.2023 | Styre ↗ |
| 15.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.11.2022 | Revisor ↗ |
| 12.9.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)−SPAREBANK 1 SØR-NORGE FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→6
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 46,0 % av driftsinntektene — 13,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,4 % | 18,2 % |
| Resultatmargin | 27,3 % | 9,9 % |
| Egenkapitalandel | 45,5 % | 45,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,79 | 1,85 |
| Gjeldsgrad | 1,20 | 0,74 |
| Egenkapitalrentabilitet | 36,4 % | 6,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -7,4 % | +2,5 % |
| Omsetning per ansatt | 2,47 mill kr | 1,50 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 23,3 % | 12,1 % |
| Lønnskostnad | 46,0 % | 32,4 % |
| Annen driftskostnad | 12,0 % | 22,1 % |
| Avskrivninger | 17,3 % | 5,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
MEGA SOLUTIONS AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Bluesolutions AS | Øygarden | 100.0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Hydrafit AS | Øygarden | 100.0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Mega Solutions AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Mega Solutions AS?
Det er registrert 12 846 selskaper i Norge innen eiendomsforvaltning på oppdrag, hvorav 116 i Øygarden.
Er Mega Solutions AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 39 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 428 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Mega Solutions AS et aktivt selskap?
Mega Solutions AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Mega Solutions AS med?
Mega Solutions AS driver innen eiendomsforvaltning på oppdrag, med NACE-kode 68.320 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Investeringsvirksomhet og deltagelse i industriselskaper, særlig innenfor olje- og gassektoren, eie og drift av fast eiendom, samt det som står i forbindelse med dette.
Hvilke eiere står bak Mega Solutions AS?
Mega Solutions AS eies i hovedsak av Resi Invest AS (51 %). Totalt er det registrert 10 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvilke datterselskaper har Mega Solutions AS?
Mega Solutions AS har 2 registrerte datterselskaper: Bluesolutions AS og Hydrafit AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Mega Solutions AS?
Mega Solutions AS hadde i 2025 en omsetning på 14,85 mill kr og et overskudd på 4,05 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Er Mega Solutions AS registrert i MVA-registeret?
Mega Solutions AS er registrert i MVA-registeret (siden 2017) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.