Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Tnanalyse AS

Org.nr 919370424

Om Tnanalyse AS

Tnanalyse AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Truls Nedregård er styrets leder. I 2025 hadde Tnanalyse AS en omsetning på 2,89 mill kr, en nedgang på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 66 073 kr. Egenkapitalen var 926 953 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Truls Nedregård med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 32 innen datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester i Trondheim, og ett av 910 i Norge. Det er eldre enn 57 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (67 %).

Aktivitet

Analyse av data, markedsanalyse og rådgivning på basis av dette.

Formål

Analysebasert rådgivning og annet som naturlig faller sammen med dette

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler1,72 mill kr
Anleggsmidler0 %0 krOmløpsmidler100 %1,72 mill kr
Egenkapital og gjeld1,72 mill kr
Innskutt egenkapital1 %24 430 krOpptjent egenkapital53 %902 523 krKortsiktig gjeld46 %788 307 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader2,87 mill kr
Finansinntekter49 545 kr
Netto finans49 545 kr
Ordinært resultat før skatt68 398 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,89 mill kr18 853 kr66 073 kr1,72 mill kr926 953 kr788 307 kr
20242,92 mill kr−22 558 kr69 868 kr1,56 mill kr860 880 kr696 415 kr
20232,82 mill kr115 583 kr136 528 kr1,56 mill kr791 012 kr765 001 kr
20222,69 mill kr76 302 kr1 366 kr1,25 mill kr654 485 kr599 326 kr
20213,01 mill kr215 146 kr221 722 kr1,39 mill kr653 119 kr733 991 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 79 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 69 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre3

Styre

2Sist endret 04.08.2017
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 29.08.2017
Regnskapsfører
repr. SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 ute · 1 endret eierandel

Ut (1)
Endret (1)
År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Truls NedregårdPersonOrdinære aksjer100.0 %10

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Tnanalyse ASBEDRDatainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenesterTrondheim−

Kunngjøringer12

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 78,5 % av driftsinntektene — 49,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin0,7 %2,5 %
Resultatmargin2,3 %1,6 %
Egenkapitalandel54,0 %39,3 %
Likviditetsgrad2,181,05
Gjeldsgrad0,850,67
Egenkapitalrentabilitet7,1 %0,0 %
Omsetningsvekst (siste år)-1,1 %+7,1 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Lønnskostnad78,5 %28,7 %
Annen driftskostnad20,8 %24,2 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Spørsmål og svar om Tnanalyse AS

Hvor stor er bransjen Tnanalyse AS tilhører?

Tnanalyse AS er ett av 32 selskaper innen datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester i Trondheim, og ett av 910 på landsbasis.

Hvor lenge har Tnanalyse AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Tnanalyse AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 57 % av selskapene i bransjen.

Er Tnanalyse AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tnanalyse AS i Brønnøysundregistrene.

Hvilken selskapsform har Tnanalyse AS?

Organisasjonsformen til Tnanalyse AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvilke eiere står bak Tnanalyse AS?

Tnanalyse AS eies i hovedsak av Truls Nedregård (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Går Tnanalyse AS med overskudd?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,89 mill kr, ned 1 % fra 2024. Egenkapitalen var 926 953 kr ved årsslutt.

Hvor stor aksjekapital har Tnanalyse AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Tnanalyse AS er 30 000 kr (10 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Hvor holder Tnanalyse AS til?

Tnanalyse AS holder til i Vestre Kanalkai 19, 7010, TRONDHEIM, i Trondheim kommune i Trøndelag.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag