Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS
- Omsetning
- 2,4 mill
- −8,6 %
- Resultat
- 15 870
- 7 års regnskap
Om Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS
Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Råde, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Drift av campingplasser. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Kim Henrik Brække Eklund er styrets leder. I 2025 hadde Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS en omsetning på 2,43 mill kr, en nedgang på 9 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 15 870 kr. Egenkapitalen var −472 531 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Johnny Torbjørn Eklund med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen drift av campingplasser i Råde, og ett av 1 128 i Norge. Det ble etablert samme år som 31 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet og formål
Drift av campingplass, kiosk og virksomhet som dertil hører til.
API og MCPGET /company/919269022
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919269022" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919269022",
"name": "RUBINGEN CAMPING OG GÅRDSDRIFT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "55.300",
"nace_desc": "Drift av campingplasser",
"employees": null,
"address": { "municipality": "RÅDE", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "919269022" })Spør AI-assistenten
Hvor i Råde holder Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −8,6 % fra 2024 · −7,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,43 mill kr | 129 766 kr | 15 870 kr | 347 028 kr | −472 531 kr | 819 559 kr |
| 2024 | 2,66 mill kr | 30 013 kr | −77 283 kr | 772 525 kr | −488 401 kr | 1,26 mill kr |
| 2023 | 2,70 mill kr | 114 517 kr | −18 382 kr | 1,22 mill kr | −411 119 kr | 1,63 mill kr |
| 2022 | 2,46 mill kr | −343 828 kr | −442 044 kr | 1,30 mill kr | −392 737 kr | 1,70 mill kr |
| 2021 | 2,62 mill kr | −375 671 kr | −454 419 kr | 1,95 mill kr | 49 307 kr | 1,91 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 77 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 16 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/919269022/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919269022/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919269022",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2430311,
"operating_profit": 129766,
"net_profit": 15870,
"equity": -472531,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2658072,
"operating_profit": 30013,
"net_profit": -77283,
"equity": -488401,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "919269022" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS per år.
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 07.09.2017Regnskapsfører
1Sist endret 01.07.2025API og MCPGET /company/919269022/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919269022/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919269022",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "919269022" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS?
List alle roller i Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Johnny Torbjørn Eklund | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 250 |
| Kim Henrik Brække Eklund | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 125 |
| Ole Martin Brække Eklund | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 125 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/919269022/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919269022/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919269022",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "919269022" })Spør AI-assistenten
Er Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS | BEDR | Drift av campingplasser | Råde | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.9.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/919269022/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919269022/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919269022",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919269022" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 76,6 % av driftsinntektene — 37,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,3 % | 10,5 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 6,4 % |
| Egenkapitalandel | -136,2 % | 40,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -8,6 % | +5,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,0 % | 6,1 % |
| Lønnskostnad | 16,4 % | 29,6 % |
| Annen driftskostnad | 76,6 % | 39,3 % |
| Avskrivninger | 1,6 % | 6,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/919269022/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919269022/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919269022",
"nace_code": "55.300",
"industry_count": 649,
"revenue": { "value": 2430311, "percentile": 0.5471 },
"operating_margin": { "value": 0.0534, "percentile": 0.3627 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "919269022" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS blant de største selskapene innen drift av campingplasser?
Hvor solid er Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS?
Det er registrert 1 128 selskaper i Norge innen drift av campingplasser, hvorav 3 i Råde.
Er Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 37 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 31 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS bedre enn andre i bransjen?
Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS hadde en driftsmargin på 5,3 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 10,5 % for drift av campingplasser.
Er Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS et aktivt selskap?
Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem eier Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Johnny Torbjørn Eklund største eier i Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Kim Henrik Brække Eklund med 25 %.
Hva er omsetningen til Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS?
I 2025 omsatte Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS for 2,43 mill kr, ned 9 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 15 870 kr.
Hva er driftsresultatet til Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS?
I 2025 hadde Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS et driftsresultat på 129 766 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 5,3 %.
Hvor ligger Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS?
Forretningsadressen til Rubingen Camping Og Gårdsdrift AS er Rubingenveien 10, 1642, SALTNES i Råde kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.