- Omsetning
- 47,9 mill
- +85 %
- Resultat
- 1,2 mill
- +25,9 %
- Ansatte
- 35
Om Valderhaug Rørhandel AS
Valderhaug Rørhandel AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Giske, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Jan Tore Fylling er daglig leder, og Stig Atle Fylling er styreleder. I 2025 hadde Valderhaug Rørhandel AS en omsetning på 47,86 mill kr, en økning på 85 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,16 mill kr. Egenkapitalen var 2,51 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Valderhaug Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 10 innen rørleggerarbeid i Giske, og ett av 4 976 i Norge. Det ble etablert samme år som 153 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Rørleggertjenester.
Formål
Å drive med innkjøp og salg av varer og utstyr, utøve rørleggervirksomhet innen fagområdet VVS - og ellers hva som står i forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre virksomheter med lignende formål.
API og MCPGET /company/919262788
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919262788" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919262788",
"name": "VALDERHAUG RØRHANDEL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.221",
"nace_desc": "Rørleggerarbeid",
"employees": 35,
"address": { "municipality": "GISKE", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "919262788" })Spør AI-assistenten
Hvor i Giske holder Valderhaug Rørhandel AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Valderhaug Rørhandel AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Valderhaug Rørhandel AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +85 % fra 2024 · +108,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 47,86 mill kr | 1,88 mill kr | 1,16 mill kr | 16,99 mill kr | 2,51 mill kr | 14,49 mill kr |
| 2024 | 25,86 mill kr | 1,41 mill kr | 917 805 kr | 11,95 mill kr | 1,35 mill kr | 10,60 mill kr |
| 2023 | 17,40 mill kr | −657 510 kr | −564 763 kr | 6,80 mill kr | 435 670 kr | 6,37 mill kr |
| 2022 | 13,18 mill kr | −1,57 mill kr | −850 388 kr | 7,00 mill kr | 1,00 mill kr | 6,00 mill kr |
| 2021 | 22,97 mill kr | 156 188 kr | 44 810 kr | 11,32 mill kr | 1,60 mill kr | 9,72 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 59 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 27 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 51 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/919262788/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919262788/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919262788",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 47856724,
"operating_profit": 1882876,
"net_profit": 1155079,
"equity": 2508555,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 25862909,
"operating_profit": 1408063,
"net_profit": 917805,
"equity": 1353475,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "919262788" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Valderhaug Rørhandel AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Valderhaug Rørhandel AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Valderhaug Rørhandel AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 09.03.2026Styre
5Sist endret 30.10.2025Regnskapsfører
1Sist endret 03.02.2025Revisor
1Sist endret 30.10.2025API og MCPGET /company/919262788/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919262788/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919262788",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "919262788" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Valderhaug Rørhandel AS?
List alle roller i Valderhaug Rørhandel AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Valderhaug Rørhandel AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Valderhaug Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/919262788/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919262788/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919262788",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "VALDERHAUG EIENDOM AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "919262788" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Valderhaug Rørhandel AS eier Valderhaug Eiendom AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Valderhaug Rørhandel AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Valderhaug Rørhandel AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/919262788/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919262788/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919262788",
"chain": [
{ "org_no": "917815593", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "919262788", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "919262788" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Valderhaug Rørhandel AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Valderhaug Rørhandel AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Giske | 35 |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.3.2026 | Daglig leder ↗ |
| 30.10.2025 | Revisor ↗ |
| 30.10.2025 | Styre ↗ |
| 25.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.10.2021 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 23.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/919262788/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919262788/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919262788",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-03-09", "type": "Daglig leder", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919262788" })Spør AI-assistenten
Når ble Valderhaug Rørhandel AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Valderhaug Rørhandel AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Valderhaug Rørhandel AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:34→35
- Ny godkjenningGodkjenning fornyet · Sentral godkjenning
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:33→34
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Vant offentlig anbudRørleggertjenester
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 59,5 % av driftsinntektene — 17,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,9 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 2,4 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 14,8 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,88 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 5,77 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 46,0 % | 15,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +85,0 % | +1,3 % |
| Omsetning per ansatt | 1,37 mill kr | 1,76 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 59,5 % | 42,2 % |
| Lønnskostnad | 26,8 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 8,8 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 1,0 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/919262788/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919262788/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919262788",
"nace_code": "43.221",
"industry_count": 3308,
"revenue": { "value": 47856724, "percentile": 0.9548 },
"operating_margin": { "value": 0.0393, "percentile": 0.4778 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "919262788" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Valderhaug Rørhandel AS blant de 3308 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Valderhaug Rørhandel AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Valderhaug Rørhandel AS blant de største selskapene innen rørleggerarbeid?
Godkjenninger og registre
Valderhaug Rørhandel AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 6 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Prosjekterende | Sanitærinstallasjoner | 2 |
| Prosjekterende | Slukkeinstallasjoner | 2 |
| Prosjekterende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 2 |
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 3 |
| Utførende | Slukkeinstallasjoner | 3 |
| Utførende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 3 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Offentlige anbud
Valderhaug Rørhandel AS har vunnet 1 offentlig anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.7.2026 | Vinner | Rørleggertjenester | Møre og Romsdal | 31.7.2028 | 2,50 mill kr | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/919262788/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919262788/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 1, "tenders_won_12mo": 1, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2026-112423",
"heading": "Rørleggertjenester",
"publication_date": "2026-07-23",
"role": "winner",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "919262788" })Spør AI-assistenten
Hvilke offentlige anbud har Valderhaug Rørhandel AS vunnet det siste året?
Hva gikk anbudet «Rørleggertjenester» ut på?
Investeringer
VALDERHAUG RØRHANDEL AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Nordic Toy Team AS | Drammen | 0,2 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Mestergruppen AS | Oslo | 0,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Valderhaug Rørhandel AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Valderhaug Rørhandel AS?
Det er registrert 4 976 selskaper i Norge innen rørleggerarbeid, hvorav 10 i Giske.
Er Valderhaug Rørhandel AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 50 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 153 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Valderhaug Rørhandel AS et aktivt selskap?
Valderhaug Rørhandel AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Valderhaug Rørhandel AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Valderhaug Rørhandel AS?
Daglig leder i Valderhaug Rørhandel AS er Jan Tore Fylling, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Valderhaug Rørhandel AS?
Valderhaug Rørhandel AS eies i hovedsak av Valderhaug Eiendom AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Valderhaug Rørhandel AS?
I 2025 omsatte Valderhaug Rørhandel AS for 47,86 mill kr, opp 85 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,16 mill kr.
Hva er aksjekapitalen i Valderhaug Rørhandel AS?
Valderhaug Rørhandel AS har en registrert aksjekapital på 1,00 mill kr, fordelt på 1 000 aksjer.
Hvem er revisor for Valderhaug Rørhandel AS?
Valderhaug Rørhandel AS bruker Iregnskap AS som regnskapsfører og Moa Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.