Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Myra Manufaktur AS

Org.nr 919206853
Omsetning
4,2 mill
+7,2 %
Resultat
122 355
+6,6 %
Ansatte
5
−1 siden mars
Mer

Om Myra Manufaktur AS

Myra Manufaktur AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vegårshei, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med klær. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Stina Knuten Dalen er daglig leder, og Stina Knuten Dalen er styreleder. Selskapet er ett av 2 innen detaljhandel med klær i Vegårshei, og ett av 5 460 i Norge. Det er eldre enn 65 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).

Aktivitet og formål

Detaljhandel med klær og interiør, og hva som naturlig hører inn under dette. Selskapet kan ha eierinteresser i andre selskaper.

AI-sammendrag

Solid egenkapitalandel og over-snitt driftsmargin i en bransje med tøff konkurranse viser at den heleid klesforretningen i Vegårshei drives effektivt. Veksten på 7% til 4 millioner kroner er beskjeden, men stabil, og med full kontroll hos grunnlegger og daglig leder Stina Knuten Dalen er beslutningsveiene korte. Størst risiko ligger i den lille skalaen og eksponeringen mot et begrenset lokalmarked.

API og MCPGET /company/919206853

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919206853" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919206853",
  "name": "MYRA MANUFAKTUR AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "47.710",
  "nace_desc": "Detaljhandel med klær",
  "employees": 5,
  "address": { "municipality": "VEGÅRSHEI", "county": "AGDER", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "919206853" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Myra Manufaktur AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Myra Manufaktur AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Myra Manufaktur AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +7,2 % fra 2024 · +3,3 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20254,16 mill kr160 738 kr122 355 kr1,73 mill kr1,05 mill kr678 691 kr
20243,88 mill kr150 913 kr114 798 kr1,64 mill kr924 970 kr716 246 kr
20233,61 mill kr142 897 kr109 181 kr1,44 mill kr810 173 kr628 870 kr
20223,49 mill kr18 049 kr13 952 kr1,43 mill kr700 991 kr732 389 kr
20214,03 mill kr160 392 kr122 127 kr1,39 mill kr687 039 kr707 055 kr

Balanse

2025
Eiendeler1,73 mill kr
Omløpsmidler100 %1,73 mill kr
Egenkapital og gjeld1,73 mill kr
Innskutt egenkapital2 %30 000 krOpptjent egenkapital59 %1,02 mill krKortsiktig gjeld39 %678 691 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader4,00 mill kr
Finansinntekter132 kr
Finanskostnader3 994 kr
Netto finans−3 862 kr
Ordinært resultat før skatt156 877 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 51 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 30 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 40 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/919206853/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919206853/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919206853",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 4162445,
      "operating_profit": 160738,
      "net_profit": 122355,
      "equity": 1047325,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 3884609,
      "operating_profit": 150913,
      "net_profit": 114798,
      "equity": 924970,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "919206853" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Myra Manufaktur AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Myra Manufaktur AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Myra Manufaktur AS fra 2024 til 2025?

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 11.01.2021
Stina Knuten Dalen(f. 1984)
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 11.01.2021
Stina Knuten Dalen(f. 1984)
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 23.10.2021
Regnskapsfører
repr. SUNDE REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/919206853/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919206853/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919206853",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "919206853" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Myra Manufaktur AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Myra Manufaktur AS?
  • List alle roller i Myra Manufaktur AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Inn (1)
  • Stina Knuten Dalen100 %
Ut (1)
  • Ingunn Olimstad Knutenhadde 100 %
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Stina Knuten DalenPersonOrdinære aksjer100,0 %30

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/919206853/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919206853/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919206853",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "919206853" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Myra Manufaktur AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor mange aksjonærer har Myra Manufaktur AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Myra Manufaktur ASBEDRDetaljhandel med klærVegårshei5

Kunngjøringer13

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/919206853/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919206853/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919206853",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-02-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919206853" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Myra Manufaktur AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Myra Manufaktur AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Myra Manufaktur AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:6→5
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 29,6 % av driftsinntektene — 6,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin3,9 %1,8 %
Resultatmargin2,9 %0,8 %
Egenkapitalandel60,7 %34,6 %
Likviditetsgrad2,541,71
Gjeldsgrad0,650,86
Egenkapitalrentabilitet11,7 %5,2 %
Omsetningsvekst (siste år)+7,2 %+3,0 %
Omsetning per ansatt832 489 kr987 637,622 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad51,3 %53,2 %
Lønnskostnad29,6 %23,6 %
Annen driftskostnad15,2 %18,9 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/919206853/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919206853/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919206853",
  "nace_code": "47.710",
  "industry_count": 2629,
  "revenue": { "value": 4162445, "percentile": 0.6271 },
  "operating_margin": { "value": 0.0386, "percentile": 0.5977 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "919206853" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Myra Manufaktur AS blant de 2629 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Myra Manufaktur AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Myra Manufaktur AS blant de største selskapene innen detaljhandel med klær?

Spørsmål og svar om Myra Manufaktur AS

Hvor stor er bransjen Myra Manufaktur AS tilhører?

Myra Manufaktur AS er ett av 2 selskaper innen detaljhandel med klær i Vegårshei, og ett av 5 460 på landsbasis.

Hvor lenge har Myra Manufaktur AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Myra Manufaktur AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 65 % av selskapene i bransjen.

Hvilken status har Myra Manufaktur AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Myra Manufaktur AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Myra Manufaktur AS?

Stina Knuten Dalen er registrert som daglig leder i Myra Manufaktur AS.

Hvem er styreleder i Myra Manufaktur AS?

Styrets leder i Myra Manufaktur AS er Stina Knuten Dalen.

Hvem eier Myra Manufaktur AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Stina Knuten Dalen største eier i Myra Manufaktur AS med 100 % av aksjene.

Går Myra Manufaktur AS med overskudd?

Myra Manufaktur AS hadde i 2025 en omsetning på 4,16 mill kr og et overskudd på 122 355 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor lønnsom er driften i Myra Manufaktur AS?

Driftsresultatet for 2025 var 160 738 kr (driftsmargin 3,9 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvor stor aksjekapital har Myra Manufaktur AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Myra Manufaktur AS er 30 000 kr (30 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Hvilken regnskapsfører bruker Myra Manufaktur AS?

I Enhetsregisteret er Myra Manufaktur AS registrert med regnskapsfører Sunde Regnskap AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Agder