- Omsetning
- 17,4 mill
- +0,2 %
- Resultat
- 138 291
- −84,2 %
- Ansatte
- 20
Om Giax Attføring AS
Giax Attføring AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringebu, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Guri Lunde Slåen er daglig leder, og Jan Tore Meren er styreleder. I 2025 hadde Giax Attføring AS en omsetning på 17,44 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 138 291 kr. Egenkapitalen var 8,86 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gudbrandsdal Industrier AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid i Ringebu, og ett av 423 i Norge. Det ble etablert samme år som 25 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (95 %).
Aktivitet
Yrkeskvalifisering med sikte på formidling til arbeid eller utdanning.
Formål
Yrkeskvalifisering med sikte på formidling til arbeid eller utdanning. Det skal ikke utbetales aksjeutbytte til aksjonærene. Et overskudd skal nyttes til det beste for brukerne av bedriftens ulike tiltaksordninger.
API og MCPGET /company/919036567
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919036567" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919036567",
"name": "GIAX ATTFØRING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "88.993",
"nace_desc": "Arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid",
"employees": 20,
"address": { "municipality": "RINGEBU", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "919036567" })Spør AI-assistenten
Hvor i Ringebu holder Giax Attføring AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Giax Attføring AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Giax Attføring AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0,2 % fra 2024 · −2,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17,44 mill kr | 132 631 kr | 138 291 kr | 11,24 mill kr | 8,86 mill kr | 2,38 mill kr |
| 2024 | 17,41 mill kr | 869 846 kr | 874 646 kr | 10,97 mill kr | 8,72 mill kr | 2,25 mill kr |
| 2023 | 16,90 mill kr | 1,39 mill kr | 1,40 mill kr | 10,11 mill kr | 7,85 mill kr | 2,26 mill kr |
| 2022 | 17,36 mill kr | 608 980 kr | 610 607 kr | 8,77 mill kr | 6,45 mill kr | 2,32 mill kr |
| 2021 | 17,92 mill kr | 1,45 mill kr | 1,45 mill kr | 7,76 mill kr | 5,84 mill kr | 1,93 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 64 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 41 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 3 mill kr (26 % av balansen)
API og MCPGET /company/919036567/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919036567/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919036567",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 17441957,
"operating_profit": 132631,
"net_profit": 138291,
"equity": 8859483,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 17406204,
"operating_profit": 869846,
"net_profit": 874646,
"equity": 8721192,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "919036567" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Giax Attføring AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Giax Attføring AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Giax Attføring AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 23.02.2024Styre
2Sist endret 05.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 01.10.2021Revisor
1Sist endret 05.10.2026API og MCPGET /company/919036567/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919036567/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919036567",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "919036567" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Giax Attføring AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Giax Attføring AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Giax Attføring AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gudbrandsdal Industrier AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2017
API og MCPGET /company/919036567/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919036567/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919036567",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "GUDBRANDSDAL INDUSTRIER AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2017,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "919036567" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Giax Attføring AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Giax Attføring AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Giax Attføring AS eier Gudbrandsdal Industrier AS, og hvem eier resten?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Giax Attføring AS Avd Otta | BEDR | Arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid | Sel | 11 |
| Giax Attføring AS Avd Ringebu | BEDR | Arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid | Ringebu | 9 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2026 | Revisor ↗ |
| 9.7.2026 | Revisor ↗ |
| 6.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.1.2025 | Styre ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.2.2024 | Daglig leder ↗ |
| 12.2.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.9.2023 | Daglig leder ↗ |
| 19.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/919036567/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919036567/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919036567",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-05", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-09", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919036567" })Spør AI-assistenten
Når ble Giax Attføring AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Giax Attføring AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Giax Attføring AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:19→20
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:20→19
- Endring i roller og styre+TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 64,3 % av driftsinntektene — 5,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,8 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 0,8 % | 2,1 % |
| Egenkapitalandel | 78,9 % | 67,2 % |
| Likviditetsgrad | 4,19 | 2,61 |
| Gjeldsgrad | 0,27 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,6 % | 3,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,2 % | +3,7 % |
| Omsetning per ansatt | 872 097,85 kr | 975 444 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 5,4 % | 9,0 % |
| Lønnskostnad | 64,3 % | 58,7 % |
| Annen driftskostnad | 27,9 % | 23,8 % |
| Avskrivninger | 1,7 % | 2,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/919036567/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919036567/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919036567",
"nace_code": "88.993",
"industry_count": 402,
"revenue": { "value": 17441957, "percentile": 0.5575 },
"operating_margin": { "value": 0.0076, "percentile": 0.389 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "919036567" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Giax Attføring AS på i bransjen?
Hvor ligger Giax Attføring AS blant de 402 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Giax Attføring AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Giax Attføring AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Giax Attføring AS?
Det er registrert 423 selskaper i Norge innen arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid, hvorav 2 i Ringebu.
Er Giax Attføring AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 39 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 25 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Giax Attføring AS?
Giax Attføring AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Giax Attføring AS?
Giax Attføring AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Giax Attføring AS?
Daglig leder i Giax Attføring AS er Guri Lunde Slåen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Giax Attføring AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2017 er Gudbrandsdal Industrier AS største eier i Giax Attføring AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Giax Attføring AS?
I 2025 omsatte Giax Attføring AS for 17,44 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 138 291 kr.
Hva er driftsresultatet til Giax Attføring AS?
I 2025 hadde Giax Attføring AS et driftsresultat på 132 631 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 0,8 %.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Giax Attføring AS?
Giax Attføring AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvem er revisor for Giax Attføring AS?
Giax Attføring AS bruker Fron Regnskapskontor SA som regnskapsfører og Cedra Norge AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.