Super-Vision AS
Org.nr 919025921
Om Super-Vision AS
Super-Vision AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Jørgen Orloff Thomsen er styrets leder. I 2025 hadde Super-Vision AS en omsetning på 2,75 mill kr, en økning på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 788,99K kr. Egenkapitalen var 4,94 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jørgen Orloff Thomsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 980 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Stavanger, og ett av 18 435 i Norge. Det er eldre enn 62 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Konsulenttjenester for Olje & Gass- og Vindkraft-Industrien.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,75 mill kr | 916,47K kr | 788,99K kr | 5,60 mill kr | 4,94 mill kr | 660,76K kr |
| 2024 | 2,73 mill kr | 1,27 mill kr | 1,13 mill kr | 5,03 mill kr | 4,15 mill kr | 881,82K kr |
| 2023 | 2,83 mill kr | 1,27 mill kr | 1,18 mill kr | 3,53 mill kr | 3,02 mill kr | 506,57K kr |
| 2022 | 2,49 mill kr | 958,16K kr | 701,58K kr | 2,29 mill kr | 1,84 mill kr | 447,62K kr |
| 2021 | 1,11 mill kr | −11,52K kr | 995 kr | 1,37 mill kr | 1,14 mill kr | 230,49K kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 43 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 72 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 19.05.2017Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jørgen Orloff Thomsen | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Super-Vision AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Stavanger | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.1.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 0,0 % av driftsinntektene — 26,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 33,4 % | 8,8 % |
| Resultatmargin | 28,7 % | 8,2 % |
| Egenkapitalandel | 88,2 % | 54,5 % |
| Likviditetsgrad | 8,48 | 1,79 |
| Gjeldsgrad | 0,13 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,0 % | 9,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,6 % | +2,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,0 % | 26,3 % |
| Lønnskostnad | 43,0 % | 43,9 % |
| Annen driftskostnad | 23,6 % | 14,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Stavanger
1 000+ til i Stavanger →Ofte spurt om Super-Vision AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Super-Vision AS?
Det er registrert 18 435 selskaper i Norge innen annen teknisk konsulentvirksomhet, hvorav 980 i Stavanger.
Er Super-Vision AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 62 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 773 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Super-Vision AS i Enhetsregisteret?
Super-Vision AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Super-Vision AS?
Super-Vision AS driver innen annen teknisk konsulentvirksomhet, med NACE-kode 71.129 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Konsulenttjenester for Olje & Gass- og Vindkraft-Industrien.
Hvem eier Super-Vision AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Jørgen Orloff Thomsen største eier i Super-Vision AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Super-Vision AS?
Super-Vision AS hadde i 2025 en omsetning på 2,75 mill kr og et overskudd på 788,99K kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Super-Vision AS?
Egenkapitalen i Super-Vision AS var 4,94 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 88,2 % av totalkapitalen.
Hvor ligger Super-Vision AS?
Forretningsadressen til Super-Vision AS er Eltarvåg 36, 4150, RENNESØY i Stavanger kommune.
Er Super-Vision AS registrert i MVA-registeret?
Super-Vision AS er registrert i MVA-registeret (siden 2020) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.