Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →

Om Rørlegger Haraldseid AS

Rørlegger Haraldseid AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vindafjord, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Knut Inge Haraldseid er daglig leder, og Knut Inge Haraldseid er styreleder. I 2025 hadde Rørlegger Haraldseid AS en omsetning på 40,24 mill kr, en økning på 32 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 4,27 mill kr. Egenkapitalen var 10,13 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ki Haraldseid Holding AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen rørleggerarbeid i Vindafjord, og ett av 4 970 i Norge. Det ble etablert samme år som 153 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).

Aktivitet og formål

Drive VVS-installasjon og omsetning av tilhørende varespekter, mekanisk konstruksjons- og reparasjonsarbeid, samt delta i andre selskap innen beslektede bransjer.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler22,14 mill kr
Anleggsmidler8 %1,87 mill krOmløpsmidler92 %20,27 mill kr
Egenkapital og gjeld22,14 mill kr
Innskutt egenkapital15 %3,28 mill krOpptjent egenkapital31 %6,84 mill krKortsiktig gjeld54 %12,02 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader34,76 mill kr
Finansinntekter6 020 kr
Finanskostnader3 464 kr
Netto finans2 555 kr
Ordinært resultat før skatt5,48 mill kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202540,24 mill kr5,48 mill kr4,27 mill kr22,14 mill kr10,13 mill kr12,02 mill kr
202430,55 mill kr3,04 mill kr2,35 mill kr13,96 mill kr8,86 mill kr5,10 mill kr
202334,10 mill kr3,75 mill kr2,92 mill kr19,16 mill kr9,50 mill kr9,65 mill kr
202227,29 mill kr2,63 mill kr2,03 mill kr14,56 mill kr8,59 mill kr5,97 mill kr
202123,80 mill kr2,76 mill kr2,04 mill kr16,54 mill kr9,56 mill kr6,99 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 50 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 27 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 22 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 56 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre6

Daglig leder

1Sist endret 03.04.2017
Daglig lederSignatur

Styre

3Sist endret 09.01.2023
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 06.08.2024
Regnskapsfører
repr. ECIT FORRETNINGSPARTNER ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 03.04.2017
Revisor
repr. HAUGALAND REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 2 endret eierandel

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Ki Haraldseid Holding ASSelskapOrdinære aksjer50.0 %100
Je Haraldseid Holding ASSelskapOrdinære aksjer25.0 %50
Ej Haraldseid Holding ASSelskapOrdinære aksjer15.0 %30
S Haraldseid Holding ASSelskapOrdinære aksjer10.0 %20

4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Rørlegger Haraldseid ASBEDRRørleggerarbeidVindafjord13

Kunngjøringer16

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Stilling utlyst
    Rørlegger, industrirørlegger eller teknisk fagarbeider til solid vekstbedrift
  2. Ny godkjenning
    Godkjenning fornyet · Sentral godkjenning
  3. Endring i roller og styre
    +ECIT FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)−SPAREBANK 1 SØR-NORGE FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:14→13

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 26,5 % av driftsinntektene — 8,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin13,6 %4,4 %
Resultatmargin10,6 %3,6 %
Egenkapitalandel45,7 %40,7 %
Likviditetsgrad1,691,63
Gjeldsgrad1,191,09
Egenkapitalrentabilitet42,1 %15,1 %
Omsetningsvekst (siste år)+31,7 %+1,2 %
Omsetning per ansatt3,10 mill kr1,76 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad49,9 %42,1 %
Lønnskostnad26,5 %34,9 %
Annen driftskostnad8,9 %14,8 %
Avskrivninger1,1 %1,4 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Godkjenninger og registre

Rørlegger Haraldseid AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 9 godkjenningsområder.

Gyldig til 8. okt. 2029 · Godkjent lærebedrift
FunksjonGodkjenningsområdeTiltaksklasse
Ansvarlig søker(for alle typer tiltak)1
ProsjekterendeSanitærinstallasjoner2
ProsjekterendeSlukkeinstallasjoner2
ProsjekterendeVannforsynings- og avløpsanlegg2
ProsjekterendeVarme- og kuldeinstallasjoner2
UtførendeSanitærinstallasjoner2
UtførendeSlukkeinstallasjoner2
UtførendeVannforsynings- og avløpsanlegg3
UtførendeVarme- og kuldeinstallasjoner3
Se godkjenningsbevis hos DiBK ↗

Kilde: Direktoratet for byggkvalitet

Ledige stillinger

Rørlegger Haraldseid AS har utlyst 1 ledige stilling på arbeidsplassen.no (NAV).

1 aktiv stilling
PublisertStillingStedOmfangFrist
12.10.2026Rørlegger, industrirørlegger eller teknisk fagarbeider til solid vekstbedrift
Håndverkere
VINDAFJORDFast · Heltid−

Kilde: NAV

Investeringer

RØRLEGGER HARALDSEID AS eier aksjer i 2 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Haugaland Prosjektutvikling ASVindafjord25.0 %20182025Aktiv
Varme & Bad ASStavanger0.1 %20172025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Ofte spurt om Rørlegger Haraldseid AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rørlegger Haraldseid AS?

Det er registrert 4 970 selskaper i Norge innen rørleggerarbeid, hvorav 5 i Vindafjord.

Er Rørlegger Haraldseid AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 50 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 153 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Rørlegger Haraldseid AS bedre enn andre i bransjen?

Rørlegger Haraldseid AS hadde en driftsmargin på 13,6 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,4 % for rørleggerarbeid.

Er Rørlegger Haraldseid AS et aktivt selskap?

Rørlegger Haraldseid AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Rørlegger Haraldseid AS?

Daglig leder i Rørlegger Haraldseid AS er Knut Inge Haraldseid, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem sitter i styret i Rørlegger Haraldseid AS?

Knut Inge Haraldseid er registrert som styreleder i Rørlegger Haraldseid AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvem eier Rørlegger Haraldseid AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Ki Haraldseid Holding AS største eier i Rørlegger Haraldseid AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Je Haraldseid Holding AS med 25 %.

Hva er omsetningen til Rørlegger Haraldseid AS?

Rørlegger Haraldseid AS hadde i 2025 en omsetning på 40,24 mill kr og et overskudd på 4,27 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvilke godkjenninger har Rørlegger Haraldseid AS?

I offentlige godkjenningsregistre er Rørlegger Haraldseid AS oppført med sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 9 godkjenningsområder. Detaljene vises i seksjonen Godkjenninger og registre på denne siden.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Rogaland