Hn Prosjektsupport AS
- Omsetning
- 2,5 mill
- +6,2 %
- Resultat
- 330 496
- +93,3 %
Om Hn Prosjektsupport AS
Hn Prosjektsupport AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Porsgrunn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Harald Nygård er styrets leder. I 2025 hadde Hn Prosjektsupport AS en omsetning på 2,51 mill kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 330 496 kr. Egenkapitalen var −64 812 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Harald Nygård med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 150 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Porsgrunn, og ett av 18 757 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Ingeniørtjenester og prosjektledelse for konsulentselskaper, engineeringsselskaper og industrikunder onshore og offshore.
Formål
Å levere tjenester innen Prosjektledelse og andre tjenester/produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
API og MCPGET /company/918770631
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918770631" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918770631",
"name": "HN PROSJEKTSUPPORT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.129",
"nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "PORSGRUNN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918770631" })Spør AI-assistenten
Hvor i Porsgrunn holder Hn Prosjektsupport AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Hn Prosjektsupport AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Hn Prosjektsupport AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +6,2 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,51 mill kr | 423 752 kr | 330 496 kr | 915 049 kr | −64 812 kr | 979 861 kr |
| 2024 | 2,36 mill kr | 220 113 kr | 171 014 kr | 709 849 kr | −395 308 kr | 1,11 mill kr |
| 2023 | 2,22 mill kr | 430 221 kr | 336 553 kr | 955 327 kr | −566 322 kr | 1,52 mill kr |
| 2022 | 659 208 kr | 173 103 kr | 138 834 kr | 512 410 kr | −897 305 kr | 1,41 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −19 403 kr | −19 803 kr | 486 124 kr | −1,04 mill kr | 1,52 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 67 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 100 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/918770631/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918770631/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918770631",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2510277,
"operating_profit": 423752,
"net_profit": 330496,
"equity": -64812,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2364688,
"operating_profit": 220113,
"net_profit": 171014,
"equity": -395308,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918770631" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Hn Prosjektsupport AS per år.
Hvordan har omsetningen til Hn Prosjektsupport AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Hn Prosjektsupport AS i 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 28.03.2017Regnskapsfører
1Sist endret 12.03.2025API og MCPGET /company/918770631/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918770631/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918770631",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918770631" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Hn Prosjektsupport AS?
List alle roller i Hn Prosjektsupport AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hn Prosjektsupport AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Harald Nygård100 %
- Hany Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Harald Nygård | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918770631/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918770631/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918770631",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918770631" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Hn Prosjektsupport AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Hn Prosjektsupport AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hn Prosjektsupport AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Porsgrunn | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918770631/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918770631/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918770631",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918770631" })Spør AI-assistenten
Når ble Hn Prosjektsupport AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Hn Prosjektsupport AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Hn Prosjektsupport AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 66,6 % av driftsinntektene — 22,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 16,9 % | 8,7 % |
| Resultatmargin | 13,2 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | -7,1 % | 54,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,93 | 1,80 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +6,2 % | +2,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 66,6 % | 43,8 % |
| Annen driftskostnad | 16,5 % | 14,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918770631/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918770631/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918770631",
"nace_code": "71.129",
"industry_count": 9233,
"revenue": { "value": 2510277, "percentile": 0.7585 },
"operating_margin": { "value": 0.1688, "percentile": 0.6072 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918770631" })Spør AI-assistenten
Er Hn Prosjektsupport AS blant de største selskapene innen annen teknisk konsulentvirksomhet?
Hvor solid er Hn Prosjektsupport AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Hn Prosjektsupport AS på i bransjen?
Investeringer
HN PROSJEKTSUPPORT AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Quantafuel AS | Oslo | 0,0 % | 2019 | 2019 | Aktiv |
| Nel ASA | Oslo | 0,0 % | 2019 | 2019 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Porsgrunn
1 000+ til i Porsgrunn →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Hn Prosjektsupport AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hn Prosjektsupport AS?
Det er registrert 18 757 selskaper i Norge innen annen teknisk konsulentvirksomhet, hvorav 150 i Porsgrunn.
Er Hn Prosjektsupport AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 63 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 766 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Hn Prosjektsupport AS bedre enn andre i bransjen?
Hn Prosjektsupport AS hadde en driftsmargin på 16,9 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 8,7 % for annen teknisk konsulentvirksomhet.
Er Hn Prosjektsupport AS et aktivt selskap?
Hn Prosjektsupport AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Hn Prosjektsupport AS med?
Hn Prosjektsupport AS driver innen annen teknisk konsulentvirksomhet, med NACE-kode 71.129 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Ingeniørtjenester og prosjektledelse for konsulentselskaper, engineeringsselskaper og industrikunder onshore og offshore.
Hvilke eiere står bak Hn Prosjektsupport AS?
Hn Prosjektsupport AS eies i hovedsak av Harald Nygård (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Hn Prosjektsupport AS?
I 2025 omsatte Hn Prosjektsupport AS for 2,51 mill kr, opp 6 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 330 496 kr.
Hva er aksjekapitalen i Hn Prosjektsupport AS?
Hn Prosjektsupport AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 300 aksjer.
Er Hn Prosjektsupport AS registrert i MVA-registeret?
Hn Prosjektsupport AS er registrert i MVA-registeret (siden 2018) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Hn Prosjektsupport AS?
Hn Prosjektsupport AS har org.nr 918 770 631 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.