Smartmaler Bygg AS
- Omsetning
- 39,4 mill
- −6,9 %
- Resultat
- 946 770
- −26,2 %
- Ansatte
- 46
- +13 siden mars
Om Smartmaler Bygg AS
Smartmaler Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Ramadan Feka er daglig leder, og Ramadan Feka er styreleder. I 2025 hadde Smartmaler Bygg AS en omsetning på 39,37 mill kr, en nedgang på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 946 770 kr. Egenkapitalen var 2,82 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ramadan Feka med 60 % av aksjene. Selskapet er ett av 783 innen maler- og glassarbeid i Oslo, og ett av 4 958 i Norge. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Malerarbeid er hovedaktiviteten og firmaet vil også kunne tilby murer- og snekkerarbeid.
Formål
Malerarbeid, murerarbeid og snekkerarbeid i Østfold, Oslo og Akershus fylke.
API og MCPGET /company/918756280
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918756280" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918756280",
"name": "SMARTMALER BYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": 46,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918756280" })Spør AI-assistenten
Hva driver Smartmaler Bygg AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Smartmaler Bygg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Smartmaler Bygg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −6,9 % fra 2024 · +31,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 39,37 mill kr | 1,42 mill kr | 946 770 kr | 12,64 mill kr | 2,82 mill kr | 9,82 mill kr |
| 2024 | 42,27 mill kr | 1,91 mill kr | 1,28 mill kr | 12,28 mill kr | 1,87 mill kr | 10,40 mill kr |
| 2023 | 44,62 mill kr | 1,91 mill kr | 1,33 mill kr | 11,17 mill kr | 1,59 mill kr | 9,58 mill kr |
| 2022 | 30,65 mill kr | 804 163 kr | 532 963 kr | 9,68 mill kr | 1,86 mill kr | 7,82 mill kr |
| 2021 | 29,97 mill kr | 1,71 mill kr | 1,29 mill kr | 7,67 mill kr | 1,33 mill kr | 6,34 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 59 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 66 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/918756280/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918756280/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918756280",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 39370948,
"operating_profit": 1421346,
"net_profit": 946770,
"equity": 2819314,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 42269704,
"operating_profit": 1910454,
"net_profit": 1283049,
"equity": 1872543,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918756280" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Smartmaler Bygg AS per år.
Hvordan har omsetningen til Smartmaler Bygg AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Smartmaler Bygg AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 26.04.2017Styre
2Sist endret 21.01.2019Regnskapsfører
1Sist endret 03.08.2025Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/918756280/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918756280/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918756280",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918756280" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Smartmaler Bygg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Smartmaler Bygg AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Smartmaler Bygg AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Terje Ødegård10 %
- Blerim Feka40 % → 30 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ramadan Feka | Person | Ordinære aksjer | 60,0 % | 180 |
| Blerim Feka | Person | Ordinære aksjer | 30,0 % | 90 |
| Terje Ødegård | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 30 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918756280/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918756280/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918756280",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918756280" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Smartmaler Bygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Smartmaler Bygg AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Smartmaler Bygg AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Smartmaler Bygg AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Oslo | 46 |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.11.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.11.2023 | Signatur ↗ |
| 26.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.10.2021 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918756280/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918756280/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918756280",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918756280" })Spør AI-assistenten
Når ble Smartmaler Bygg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Smartmaler Bygg AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Smartmaler Bygg AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:42→46
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:35→42
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 58,7 % av driftsinntektene — 10,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,6 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 2,4 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 22,3 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,40 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 3,48 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 33,6 % | 18,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -6,9 % | -0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 855 890,174 kr | 1,07 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 26,0 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 58,7 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 9,6 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 2,0 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918756280/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918756280/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918756280",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 39370948, "percentile": 0.9624 },
"operating_margin": { "value": 0.0361, "percentile": 0.4848 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918756280" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Smartmaler Bygg AS på i bransjen?
Hvor ligger Smartmaler Bygg AS blant de 1654 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Smartmaler Bygg AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+3 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Smartmaler Bygg AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Smartmaler Bygg AS?
Det er registrert 4 958 selskaper i Norge innen maler- og glassarbeid, hvorav 783 i Oslo.
Er Smartmaler Bygg AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 61 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 154 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Smartmaler Bygg AS bedre enn andre i bransjen?
Smartmaler Bygg AS hadde en driftsmargin på 3,6 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 3,9 % for maler- og glassarbeid.
Hvilken status har Smartmaler Bygg AS i Enhetsregisteret?
Smartmaler Bygg AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Smartmaler Bygg AS med?
Smartmaler Bygg AS driver innen maler- og glassarbeid, med NACE-kode 43.340 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Malerarbeid er hovedaktiviteten og firmaet vil også kunne tilby murer- og snekkerarbeid.
Hvilken selskapsform har Smartmaler Bygg AS?
Smartmaler Bygg AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Smartmaler Bygg AS?
Daglig leder i Smartmaler Bygg AS er Ramadan Feka, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Smartmaler Bygg AS?
Smartmaler Bygg AS eies i hovedsak av Ramadan Feka (60 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Smartmaler Bygg AS?
I 2025 omsatte Smartmaler Bygg AS for 39,37 mill kr, ned 7 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 946 770 kr.
Hva er aksjekapitalen i Smartmaler Bygg AS?
Smartmaler Bygg AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.