Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Samvirkeforetak

Fjellstyrene I Holtålen SA

Org.nr 918749365
Omsetning
2,3 mill
+31,4 %
Resultat
405 605
7 års regnskap
Mer

Om Fjellstyrene I Holtålen SA

Fjellstyrene I Holtålen SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Holtålen, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Jakt, fangst, viltstell og tilknyttede tjenester. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Geir Morten Granmo er daglig leder, og Petter Almås er styreleder. I 2025 hadde Fjellstyrene I Holtålen SA en omsetning på 2,29 mill kr, en økning på 31 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 405 605 kr. Egenkapitalen var −282 710 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 2 innen jakt, fangst, viltstell og tilknyttede tjenester i Holtålen, og ett av 823 i Norge. Det ble etablert samme år som 27 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet og formål

Utføre administrasjon- og oppsynsarbeid for Haltdalen Fjellstyre og Ålen Fjellstyre. Foretaket kan også utføre tjenester for andre til kostpris, innen naturoppsyn og naturforvaltning.

API og MCPGET /company/918749365

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918749365" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918749365",
  "name": "FJELLSTYRENE I HOLTÅLEN SA",
  "org_form": "SA",
  "nace_code": "01.700",
  "nace_desc": "Jakt, fangst, viltstell og tilknyttede tjenester",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "HOLTÅLEN", "county": "TRØNDELAG", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "918749365" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Fjellstyrene I Holtålen SA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Fjellstyrene I Holtålen SA: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Fjellstyrene I Holtålen SA registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +31,4 % fra 2024 · +5,7 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,29 mill kr433 585 kr405 605 kr1,59 mill kr−282 710 kr1,87 mill kr
20241,74 mill kr−53 259 kr−72 678 kr1,16 mill kr−688 315 kr1,85 mill kr
20231,61 mill kr−762 430 kr−768 243 kr746 150 kr−615 637 kr1,36 mill kr
20222,22 mill kr−87 941 kr−91 904 kr1,32 mill kr152 605 kr1,17 mill kr
20212,16 mill kr364 988 kr360 362 kr1,39 mill kr244 509 kr1,14 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler1,59 mill kr
Anleggsmidler1 %9 200 krOmløpsmidler99 %1,58 mill kr
Egenkapital og gjeld1,59 mill kr
Innskutt egenkapital19 %300 000 krOpptjent egenkapital-37 %−582 710 krKortsiktig gjeld35 %561 989 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,85 mill kr
Finanskostnader27 980 kr
Netto finans−27 980 kr
Ordinært resultat før skatt405 605 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 41 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 40 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 97 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

API og MCPGET /company/918749365/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918749365/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918749365",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 2287083,
      "operating_profit": 433585,
      "net_profit": 405605,
      "equity": -282710,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 1740213,
      "operating_profit": -53259,
      "net_profit": -72678,
      "equity": -688315,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "918749365" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Fjellstyrene I Holtålen SA fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Fjellstyrene I Holtålen SA de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Fjellstyrene I Holtålen SA per år.

Roller og styre13

Daglig leder

2Sist endret 25.01.2024
Daglig lederSignatur
Daglig lederSignatur

Styre

10Sist endret 02.02.2026
Petter Almås(f. 1996)
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
Mari Bollingmo(f. 1970)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Astrid Megård(f. 1975)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 05.04.2017
Regnskapsfører
repr. BJØRKAN REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/918749365/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918749365/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918749365",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "918749365" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Fjellstyrene I Holtålen SA?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Fjellstyrene I Holtålen SA?
  • Hvem er regnskapsfører for Fjellstyrene I Holtålen SA?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Fjellstyrene I Holtålen SABEDRJakt, fangst, viltstell og tilknyttede tjenesterHoltålen−

Kunngjøringer15

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/918749365/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918749365/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918749365",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-05-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-06-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918749365" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble styret i Fjellstyrene I Holtålen SA sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Fjellstyrene I Holtålen SA i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Fjellstyrene I Holtålen SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin19,0 %1,3 %
Resultatmargin17,7 %0,3 %
Egenkapitalandel-17,8 %67,7 %
Likviditetsgrad2,803,53
Andel av driftsinntekter2025
Varekostnad0,0 %
Lønnskostnad39,6 %
Annen driftskostnad40,8 %
Avskrivninger0,6 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/918749365/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918749365/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918749365",
  "nace_code": "01.700",
  "industry_count": 30,
  "revenue": { "value": 2287083, "percentile": 0.9655 },
  "operating_margin": { "value": 0.1896, "percentile": 0.6923 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "918749365" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Fjellstyrene I Holtålen SA på i bransjen?
  • Hvor ligger Fjellstyrene I Holtålen SA blant de 30 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Fjellstyrene I Holtålen SA sammenlignet med andre i bransjen?

Ofte spurt om Fjellstyrene I Holtålen SA

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Fjellstyrene I Holtålen SA?

Det er registrert 823 selskaper i Norge innen jakt, fangst, viltstell og tilknyttede tjenester, hvorav 2 i Holtålen.

Er Fjellstyrene I Holtålen SA et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 50 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 27 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Fjellstyrene I Holtålen SA bedre enn andre i bransjen?

Fjellstyrene I Holtålen SA hadde en driftsmargin på 19 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 1,3 % for jakt, fangst, viltstell og tilknyttede tjenester.

Hva er statusen til Fjellstyrene I Holtålen SA?

Fjellstyrene I Holtålen SA er et aktivt selskap registrert som Samvirkeforetak i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Fjellstyrene I Holtålen SA?

Daglig leder i Fjellstyrene I Holtålen SA er Geir Morten Granmo, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hva er omsetningen til Fjellstyrene I Holtålen SA?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,29 mill kr, opp 31 % fra 2024. Egenkapitalen var −282 710 kr ved årsslutt.

Hvor solid er balansen til Fjellstyrene I Holtålen SA?

Egenkapitalen i Fjellstyrene I Holtålen SA var −282 710 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −17,8 % av totalkapitalen.

Hva er organisasjonsnummeret til Fjellstyrene I Holtålen SA?

Fjellstyrene I Holtålen SA har organisasjonsnummer 918 749 365. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag