Byporten Sør AS
- Omsetning
- 3,8 mill
- +10 %
- Resultat
- 886 298
- 6 års regnskap
Om Byporten Sør AS
Byporten Sør AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringsaker, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Eiendomsforvaltning på oppdrag. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Baard Mühlbradt er styrets leder. I 2025 hadde Byporten Sør AS en omsetning på 3,84 mill kr, en økning på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 886 298 kr. Egenkapitalen var 15,27 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Muhlbradt Eiendom AS med 40 % av aksjene. Selskapet er ett av 68 innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Ringsaker, og ett av 12 876 i Norge. Det ble etablert samme år som 428 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Forvalte fast eiendom.
Formål
Salg, utleie og utvikling av fast eiendom.
API og MCPGET /company/918744495
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918744495" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918744495",
"name": "BYPORTEN SØR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.320",
"nace_desc": "Eiendomsforvaltning på oppdrag",
"employees": null,
"address": { "municipality": "RINGSAKER", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918744495" })Spør AI-assistenten
Når ble Byporten Sør AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Ringsaker holder Byporten Sør AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Byporten Sør AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +10 % fra 2024 · +43,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,84 mill kr | 2,30 mill kr | 886 298 kr | 69,22 mill kr | 15,27 mill kr | 53,95 mill kr |
| 2024 | 3,49 mill kr | −2,15 mill kr | −2,40 mill kr | 69,22 mill kr | 14,39 mill kr | 54,84 mill kr |
| 2023 | 3,28 mill kr | 1,16 mill kr | 162 139 kr | 73,04 mill kr | 16,78 mill kr | 56,26 mill kr |
| 2022 | 2,76 mill kr | 1,40 mill kr | 383 416 kr | 73,93 mill kr | 15,96 mill kr | 57,97 mill kr |
| 2021 | 2,68 mill kr | 1,26 mill kr | 1,88 mill kr | 74,04 mill kr | 15,57 mill kr | 58,46 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2024 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
- Til gode hos konsernselskaper
- 690 000 kr (1 % av balansen)
API og MCPGET /company/918744495/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918744495/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918744495",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3841244,
"operating_profit": 2298772,
"net_profit": 886298,
"equity": 15271780,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3491652,
"operating_profit": -2148982,
"net_profit": -2397243,
"equity": 14385482,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918744495" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Byporten Sør AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Byporten Sør AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Byporten Sør AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre6
Styre
4Sist endret 09.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 27.02.2026Revisor
1Sist endret 12.11.2025API og MCPGET /company/918744495/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918744495/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918744495",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918744495" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Byporten Sør AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Byporten Sør AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Byporten Sør AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Rahøyen Holding AS6,7 %
- Høyen Gruppen AShadde 6,7 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Muhlbradt Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 40,0 % | 12 |
| Høyen Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 36,7 % | 11 |
| Idle Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 10,0 % | 3 |
| Ferskvann AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,7 % | 2 |
| Rahøyen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,7 % | 2 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918744495/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918744495/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918744495",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MUHLBRADT EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 40, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "HØYEN EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 36.67, "year": 2025, … },
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918744495" })Spør AI-assistenten
Er Byporten Sør AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Byporten Sør AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Byporten Sør AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Byporten Sør AS | BEDR | Eiendomsforvaltning på oppdrag | Ringsaker | − |
Kunngjøringer29
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.4.2026 | Styre ↗ |
| 12.11.2025 | Revisor ↗ |
| 6.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.3.2025 | Styre ↗ |
| 8.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.1.2024 | Revisor ↗ |
| 31.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918744495/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918744495/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918744495",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-04-08", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918744495" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Byporten Sør AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Byporten Sør AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Byporten Sør AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Baard Mühlbradt(Styrets leder)+Sigmund Andre Hjorth(Styremedlem)+Sondre Høyen(Styremedlem)−Baard Mühlbradt(Styremedlem)−Sigmund Andre Hjorth(Styrets leder)
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 144,8 % av driftsinntektene — 122,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 59,8 % | 18,3 % |
| Resultatmargin | 23,1 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 22,1 % | 45,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,13 | 1,87 |
| Gjeldsgrad | 3,53 | 0,74 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,8 % | 6,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +10,0 % | +2,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 14,4 % | 12,1 % |
| Annen driftskostnad | 144,8 % | 22,1 % |
| Avskrivninger | 2,4 % | 5,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918744495/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918744495/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918744495",
"nace_code": "68.320",
"industry_count": 4183,
"revenue": { "value": 3841244, "percentile": 0.847 },
"operating_margin": { "value": 0.5984, "percentile": 0.8124 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918744495" })Spør AI-assistenten
Er Byporten Sør AS blant de største selskapene innen eiendomsforvaltning på oppdrag?
Hvor solid er Byporten Sør AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Byporten Sør AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+14 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Byporten Sør AS
Hvor stor er bransjen Byporten Sør AS tilhører?
Byporten Sør AS er ett av 68 selskaper innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Ringsaker, og ett av 12 876 på landsbasis.
Hvor lenge har Byporten Sør AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Byporten Sør AS ble etablert i 2017 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 40 % av selskapene i bransjen.
Er Byporten Sør AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Byporten Sør AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Byporten Sør AS med?
Byporten Sør AS er registrert i bransjen Eiendomsforvaltning på oppdrag (næringskode 68.320). Registrert aktivitet: Forvalte fast eiendom.
Hvilken selskapsform har Byporten Sør AS?
Organisasjonsformen til Byporten Sør AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Byporten Sør AS?
Største aksjonær i Byporten Sør AS er Muhlbradt Eiendom AS med 40 % av aksjene, fulgt av Høyen Eiendom AS (36,7 %) og Idle Invest AS (10 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Byporten Sør AS for i 2025?
I 2025 omsatte Byporten Sør AS for 3,84 mill kr, opp 10 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 886 298 kr.
Hvor lønnsom er driften i Byporten Sør AS?
Driftsresultatet for 2025 var 2,30 mill kr (driftsmargin 59,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Byporten Sør AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Byporten Sør AS en egenkapital på 15,27 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 22,1 %.
Hvilket org.nr har Byporten Sør AS?
Byporten Sør AS har org.nr 918 744 495 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.