Rav Tech AS
Org.nr 918712151
Om Rav Tech AS
Rav Tech AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Asker, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Elektrisk installasjonsarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Ørjan Sandnes er daglig leder, og Ørjan Sandnes er styreleder. I 2025 hadde Rav Tech AS en omsetning på 1,80 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 165 210 kr. Egenkapitalen var 301 580 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ørjan Sandnes med 91 % av aksjene. Selskapet er ett av 102 innen elektrisk installasjonsarbeid i Asker, og ett av 5 501 i Norge. Det ble etablert samme år som 196 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet
Elektroentreprenør innenfor samferdsel, produksjon av elekrotavler, konsulenttjenester innenfor prosjektledelse.
Formål
Å levere tjenester innen bygg og anlegg og andre tjenester/produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,80 mill kr | 175 532 kr | 165 210 kr | 694 896 kr | 301 580 kr | 393 316 kr |
| 2024 | 1,72 mill kr | −107 036 kr | −106 003 kr | 546 126 kr | 136 370 kr | 409 756 kr |
| 2023 | 1,88 mill kr | 6 106 kr | 6 159 kr | 648 345 kr | 242 373 kr | 405 972 kr |
| 2020 | 1,30 mill kr | 299 430 kr | 233 858 kr | 608 106 kr | 264 236 kr | 343 869 kr |
| 2019 | 1,71 mill kr | 69 717 kr | 55 126 kr | 504 611 kr | 180 379 kr | 324 232 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 74 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 43 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 54 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 06.04.2017Styre
2Sist endret 06.04.2017Regnskapsfører
1Sist endret 02.11.2019Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ørjan Sandnes | Person | Ordinære aksjer | 91.0 % | 910 |
| Ragni Mikkola Christensen | Person | Ordinære aksjer | 9.0 % | 90 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rav Tech | BEDR | Elektrisk installasjonsarbeid | Asker | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.8.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.11.2019 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 43,4 % | 41,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,76 | 1,56 |
| Gjeldsgrad | 1,30 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 54,8 % | 16,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Asker
1 000+ til i Asker →Spørsmål og svar om Rav Tech AS
Hvor stor er bransjen Rav Tech AS tilhører?
Rav Tech AS er ett av 102 selskaper innen elektrisk installasjonsarbeid i Asker, og ett av 5 501 på landsbasis.
Hvor lenge har Rav Tech AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Rav Tech AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 49 % av selskapene i bransjen.
Er Rav Tech AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Rav Tech AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Rav Tech AS?
Ørjan Sandnes er registrert som daglig leder i Rav Tech AS.
Hvem er styreleder i Rav Tech AS?
Styrets leder i Rav Tech AS er Ørjan Sandnes. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Rav Tech AS?
Største aksjonær i Rav Tech AS er Ørjan Sandnes med 91 % av aksjene, fulgt av Ragni Mikkola Christensen (9 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Rav Tech AS med overskudd?
Rav Tech AS hadde i 2025 en omsetning på 1,80 mill kr og et overskudd på 165 210 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor stor aksjekapital har Rav Tech AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Rav Tech AS er 100 000 kr (1 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.