Vatland Bygg AS
- Omsetning
- 4,9 mill
- −7,9 %
- Resultat
- 150 234
- −21,7 %
- Ansatte
- 5
Om Vatland Bygg AS
Vatland Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lyngdal, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Arnfinn Vatland er styrets leder. I 2025 hadde Vatland Bygg AS en omsetning på 4,91 mill kr, en nedgang på 8 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 150 234 kr. Egenkapitalen var 282 862 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Arnfinn Vatland med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 90 innen oppføring av bygninger i Lyngdal, og ett av 24 633 i Norge. Det ble etablert samme år som 896 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Drive med tømrerarbeid innen nybygg, renovering og restaurering av bygg.
API og MCPGET /company/918676724
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918676724" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918676724",
"name": "VATLAND BYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "LYNGDAL", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918676724" })Spør AI-assistenten
Hva driver Vatland Bygg AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Vatland Bygg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Vatland Bygg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −7,9 % fra 2024 · +99,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,91 mill kr | 398 750 kr | 150 234 kr | 4,25 mill kr | 282 862 kr | 3,97 mill kr |
| 2024 | 5,34 mill kr | 454 242 kr | 191 832 kr | 3,32 mill kr | 132 628 kr | 3,19 mill kr |
| 2023 | 5,10 mill kr | −182 275 kr | −287 492 kr | 3,82 mill kr | −59 203 kr | 3,88 mill kr |
| 2022 | 7,03 mill kr | 149 819 kr | 74 909 kr | 2,67 mill kr | 228 288 kr | 2,44 mill kr |
| 2021 | 2,46 mill kr | −174 318 kr | −160 735 kr | 1,99 mill kr | 153 379 kr | 1,84 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2024 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 64 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 18 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
- Til gode hos konsernselskaper
- 340 000 kr (10 % av balansen)
API og MCPGET /company/918676724/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918676724/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918676724",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4914653,
"operating_profit": 398750,
"net_profit": 150234,
"equity": 282862,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5335850,
"operating_profit": 454242,
"net_profit": 191832,
"equity": 132628,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918676724" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vatland Bygg AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vatland Bygg AS per år.
Hvordan har omsetningen til Vatland Bygg AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 03.01.2018Regnskapsfører
1Sist endret 08.02.2025API og MCPGET /company/918676724/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918676724/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918676724",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918676724" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Vatland Bygg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Vatland Bygg AS?
Hvem er regnskapsfører for Vatland Bygg AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Martin Staalesenhadde 50 %
- Arnfinn Vatland50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Arnfinn Vatland | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 2 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918676724/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918676724/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918676724",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918676724" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Vatland Bygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Vatland Bygg AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vatland Bygg AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Lyngdal | 5 |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.11.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.12.2025 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 16.12.2025 | Revisor ↗ |
| 10.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.9.2023 | Revisor ↗ |
| 20.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2023 | Signatur ↗ |
| 14.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918676724/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918676724/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918676724",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-11-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-16", "type": "Revisjon av årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918676724" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Vatland Bygg AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Vatland Bygg AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Vatland Bygg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→5
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 63,8 % av driftsinntektene — 15,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,1 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 3,1 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 6,7 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,78 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 14,03 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 53,1 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -7,9 % | +1,5 % |
| Omsetning per ansatt | 982 930,6 kr | 1,54 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 63,8 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 18,2 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 7,8 % | 11,7 % |
| Avskrivninger | 1,8 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918676724/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918676724/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918676724",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12272,
"revenue": { "value": 4914653, "percentile": 0.6861 },
"operating_margin": { "value": 0.0811, "percentile": 0.7043 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918676724" })Spør AI-assistenten
Er Vatland Bygg AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Hvor solid er Vatland Bygg AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vatland Bygg AS på i bransjen?
Investeringer
VATLAND BYGG AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Hova Eiendomsutvikling AS | Lyngdal | 50,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Vatland Bygg AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Vatland Bygg AS?
Det er registrert 24 633 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 90 i Lyngdal.
Er Vatland Bygg AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 52 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 896 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Vatland Bygg AS et aktivt selskap?
Vatland Bygg AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Vatland Bygg AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Vatland Bygg AS?
Største aksjonær i Vatland Bygg AS er Arnfinn Vatland med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Vatland Bygg AS?
Vatland Bygg AS hadde i 2025 en omsetning på 4,91 mill kr og et overskudd på 150 234 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Vatland Bygg AS?
Egenkapitalen i Vatland Bygg AS var 282 862 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 6,7 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Vatland Bygg AS?
Vatland Bygg AS er vurdert til C – Moderat i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2024-regnskapet.
Hvor ligger Vatland Bygg AS?
Forretningsadressen til Vatland Bygg AS er Skolandsveien 16, 4580, LYNGDAL i Lyngdal kommune.
Er Vatland Bygg AS registrert i MVA-registeret?
Vatland Bygg AS er registrert i MVA-registeret (siden 2017) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.