Evenes Camping AS
- Omsetning
- 525 473
- −10,1 %
- Resultat
- 134 710
- +166,5 %
Om Evenes Camping AS
Evenes Camping AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Evenes, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av campingplasser. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Victor Berg Jensen er daglig leder. I 2025 hadde Evenes Camping AS en omsetning på 525 473 kr, en nedgang på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 134 710 kr. Egenkapitalen var 545 670 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jardar Jensen med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 129 i Norge innen drift av campingplasser. Det ble etablert samme år som 27 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (57 %).
Aktivitet
Drive en campingplass, bygge ut campingplassen i henhold til kundebehov samt leie ut hus for overnatting.
Formål
Drift av campingplass og utleie av eiendom.
API og MCPGET /company/918631461
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918631461" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918631461",
"name": "EVENES CAMPING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "55.300",
"nace_desc": "Drift av campingplasser",
"employees": null,
"address": { "municipality": "EVENES", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918631461" })Spør AI-assistenten
Er Evenes Camping AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Evenes Camping AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Evenes Camping AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −10,1 % fra 2024 · +15,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 525 473 kr | 172 704 kr | 134 710 kr | 729 290 kr | 545 670 kr | 183 620 kr |
| 2024 | 584 732 kr | 58 140 kr | 50 541 kr | 586 202 kr | 530 960 kr | 55 243 kr |
| 2023 | 656 612 kr | 206 039 kr | 173 693 kr | 590 834 kr | 480 420 kr | 110 415 kr |
| 2022 | 843 377 kr | 237 171 kr | 188 612 kr | 414 647 kr | 306 728 kr | 107 920 kr |
| 2021 | 453 491 kr | 125 401 kr | 108 444 kr | 352 518 kr | 318 115 kr | 54 218 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 36 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 30 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 85 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/918631461/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918631461/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918631461",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 525473, "operating_profit": 172704, "net_profit": 134710, "equity": 545670, … },
{ "year": 2024, "revenue": 584732, "operating_profit": 58140, "net_profit": 50541, "equity": 530960, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918631461" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Evenes Camping AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Evenes Camping AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Evenes Camping AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 27.02.2017Styre
3Sist endret 05.02.2026API og MCPGET /company/918631461/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918631461/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918631461",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918631461" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Evenes Camping AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Evenes Camping AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Viggo Kolbjørn Magne Berghadde 25 %
- Jardar Jensen25 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jardar Jensen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Gard Berg Jensen | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 25 |
| Victor Berg Jensen | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 25 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918631461/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918631461/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918631461",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918631461" })Spør AI-assistenten
Er Evenes Camping AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Evenes Camping AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Evenes Camping AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Evenes Camping AS | BEDR | Drift av campingplasser | Evenes | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 19.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2018 | Styre ↗ |
| 6.6.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918631461/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918631461/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918631461",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918631461" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Evenes Camping AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Evenes Camping AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Evenes Camping AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 74,8 % | 40,2 % |
| Likviditetsgrad | 3,64 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,34 | 1,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 24,7 % | 11,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918631461/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918631461/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918631461",
"nace_code": "55.300",
"industry_count": 649,
"revenue": { "value": 525473, "percentile": 0.2427 },
"operating_margin": { "value": 0.3287, "percentile": 0.8627 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918631461" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Evenes Camping AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Evenes Camping AS på i bransjen?
Hvor ligger Evenes Camping AS blant de 649 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Evenes Camping AS
Hvor stor er bransjen Evenes Camping AS tilhører?
Evenes Camping AS er ett av 1 129 selskaper i Norge innen drift av campingplasser.
Hvor lenge har Evenes Camping AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Evenes Camping AS ble etablert i 2016 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 38 % av selskapene i bransjen.
Er Evenes Camping AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Evenes Camping AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Evenes Camping AS?
Victor Berg Jensen er registrert som daglig leder i Evenes Camping AS.
Hvilke eiere står bak Evenes Camping AS?
Evenes Camping AS eies i hovedsak av Jardar Jensen (50 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Evenes Camping AS med overskudd?
Evenes Camping AS hadde i 2025 en omsetning på 525 473 kr og et overskudd på 134 710 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Evenes Camping AS?
Driftsresultatet for 2025 var 172 704 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Evenes Camping AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Evenes Camping AS en egenkapital på 545 670 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 74,8 %.
Hvor stor aksjekapital har Evenes Camping AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Evenes Camping AS er 30 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvorfor har ikke Evenes Camping AS revisor?
Det er ikke registrert revisor for Evenes Camping AS — selskapet har benyttet adgangen mindre aksjeselskaper har til å fravelge revisjon.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.