Edinsights AS
- Omsetning
- 4,5 mill
- +32,7 %
- Resultat
- 997 223
- 7 års regnskap
Om Edinsights AS
Edinsights AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Selskapet er registrert som konkurs. Frano Cetinic er daglig leder, og Sverre Bisgaard er styreleder. I 2025 hadde Edinsights AS en omsetning på 4,54 mill kr, en økning på 33 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 997 223 kr. Egenkapitalen var 4,64 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ceta Holding AS med 29,6 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 219 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Oslo, og ett av 18 741 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Utvikling, produksjon og leveranse av produkter basert på analyse av fjernmålingsdata og annen geografisk data. Videre salg og utvikling av ingeniørtjenester og produkter og alt som er forbundet med dette. Investering i aksjer og i andre selskaper på annen måte, og virksomheter som har sammenheng med dette.
API og MCPGET /company/918602496
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918602496" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918602496",
"name": "EDINSIGHTS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.129",
"nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918602496" })Spør AI-assistenten
Når ble Edinsights AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Edinsights AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Edinsights AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +32,7 % fra 2024 · +116,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,54 mill kr | 1,45 mill kr | 997 223 kr | 9,10 mill kr | 4,64 mill kr | 4,46 mill kr |
| 2024 | 3,42 mill kr | 330 760 kr | −77 156 kr | 9,21 mill kr | 3,64 mill kr | 5,57 mill kr |
| 2023 | 3,33 mill kr | 1,30 mill kr | 951 949 kr | 8,95 mill kr | 3,72 mill kr | 5,24 mill kr |
| 2022 | 936 129 kr | −702 041 kr | −833 087 kr | 7,90 mill kr | 2,76 mill kr | 5,14 mill kr |
| 2021 | 2,09 mill kr | −3,41 mill kr | −3,46 mill kr | 6,05 mill kr | 3,19 mill kr | 2,85 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 37 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 18 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler.
API og MCPGET /company/918602496/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918602496/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918602496",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4541806,
"operating_profit": 1450825,
"net_profit": 997223,
"equity": 4635917,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3422825,
"operating_profit": 330760,
"net_profit": -77156,
"equity": 3638694,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918602496" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Edinsights AS per år.
Hvordan har omsetningen til Edinsights AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Edinsights AS i 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 22.02.2017Styre
3Sist endret 11.06.2025Regnskapsfører
1Sist endret 21.07.2017Bostyrer
1Sist endret 21.09.2026API og MCPGET /company/918602496/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918602496/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918602496",
"roles": [
{ "role_type": "Bostyrer", … },
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918602496" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Edinsights AS?
Hvem er regnskapsfører for Edinsights AS?
List alle roller i Edinsights AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
7 endret eierandel
- Ceta Holding AS38,3 % → 29,6 %
- Bluefield AS11,3 % → 14,8 %
- Reodor AS11,3 % → 14,8 %
- Five Invest&consulting AS8 % → 10,6 %
- Forbis AS5,2 % → 7,3 %
- Startuplab Founders Fund II AS8,5 % → 6,6 %
- Tom Egil Andersen5,9 % → 7,4 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ceta Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 29,6 % | 20 040 |
| Bluefield AS | Selskap | Ordinære aksjer | 14,8 % | 10 033 |
| Reodor AS | Selskap | Ordinære aksjer | 14,8 % | 10 033 |
| Five Invest&consulting AS | Selskap | Ordinære aksjer | 10,6 % | 7 151 |
| Tom Egil Andersen | Person | Ordinære aksjer | 7,4 % | 5 025 |
| Forbis AS | Selskap | Ordinære aksjer | 7,3 % | 4 918 |
| Startuplab Founders Fund II AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,6 % | 4 444 |
| Sissel Margrethe Sønju-Moltzau | Person | Ordinære aksjer | 2,2 % | 1 500 |
| Globesar AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,9 % | 1 250 |
| Norinnova AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,9 % | 1 250 |
12 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918602496/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918602496/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918602496",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "CETA HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 29.62, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "BLUEFIELD AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 14.83, "year": 2025, … },
…
],
"total": 12
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918602496" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Edinsights AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Edinsights AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Edinsights AS eier Ceta Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
- 21,2 %Aker Capital AS
- 15,9 %Bp Exploration Op Co Ltd· Storbritannia
- 14,4 %Nemesia S.a.r.l.· Sveits
- 4,1 %Folketrygdfondet
- 4 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 2,1 %Citibank, N.a.· Irland
- 1,9 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 1,3 %Clearstream Banking S.a.· Luxemburg
- 1 %Avanza Bank Ab· Sverige
- 0,9 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 67 %Nærings- Og Fiskeridepartementet
- 3,1 %Folketrygdfondet
- 2,8 %Jpmorgan Chase Bank, N.a., London· USA
- 2,2 %Equinor ASA
- 1,7 %Clearstream Banking S.a.· Luxemburg
- 1,3 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 1,3 %Citibank, N.a.· Irland
- 1 %The Northern Trust Comp, London Br· Storbritannia
- 0,9 %Jpmorgan Chase Bank, N.a., London· Storbritannia
- 0,8 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 77,7 %Aker Capital AS
- 2 %Strawberry Capital AS
- 1,4 %Norda ASA
- 1,3 %Kmmn Invest II AS
- 1,3 %The Bank Of New York Mellon SA/nv· Belgia
- 1,2 %Beck Asset Management AS
- 1,2 %Songa Capital AS
- 1 %Verdipapirfondet Dnb Smb
- 0,7 %Torstein Ingvald Tvenge
- 0,6 %Storbrea AS
- 39,4 %Aker Holding AS
- 6 %Folketrygdfondet
- 2,4 %J.p. Morgan Se· Luxemburg
- 2,4 %Morgan Stanley & Co. Llc· USA
- 1,6 %Aker Solutions ASA
- 1,6 %Citibank, N.a.· Irland
- 1,5 %Verdipapirfondet Alfred Berg Gambak
- 1,3 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 1,3 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 1,2 %The Bank Of New York Mellon· USA
Viser de 25 største av 45 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Edinsights AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Tromsø | − |
| Edinsights AS Avd Oslo | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Oslo | − |
| Edinsights AS Avd Sunndalsøra | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Sunndal | − |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.9.2026 | Konkursåpning ↗ |
| 9.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2025 | Styre ↗ |
| 21.5.2025 | Styre ↗ |
| 22.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.1.2023 | Kapital ↗ |
| 17.1.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 12.10.2022 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918602496/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918602496/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918602496",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-21", "type": "Konkursåpning", … },
{ "dato": "2026-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918602496" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Edinsights AS sist endret?
Har Edinsights AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Edinsights AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Ja→Nei
- Endring i roller og styre+Ukjent(Bostyrer)
- Selskapsopplysninger oppdatertKonkurs:Nei→Ja
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 37,1 % av driftsinntektene — 36,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 31,9 % | 8,7 % |
| Resultatmargin | 22,0 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 51,0 % | 54,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,93 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 0,96 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 21,5 % | 8,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +32,7 % | +2,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 18,3 % | 43,7 % |
| Annen driftskostnad | 12,6 % | 14,3 % |
| Avskrivninger | 37,1 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918602496/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918602496/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918602496",
"nace_code": "71.129",
"industry_count": 9236,
"revenue": { "value": 4541806, "percentile": 0.8385 },
"operating_margin": { "value": 0.3194, "percentile": 0.7368 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918602496" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Edinsights AS på i bransjen?
Hvor ligger Edinsights AS blant de 9236 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Edinsights AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Edinsights AS er registrert med 8 tildelinger fra Innovasjon Norge (9,71 mill kr), 3 forskningsprosjekter fra Forskningsrådet (2,50 mill kr) og 4 SkatteFUNN-søknader, 4 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 21.1.2022 | Risikolån og garantier | Landsdekkende garantier | 1,50 mill kr | Garanti |
| 1.9.2020 | Risikolån og garantier | Landsdekkende risikolån | 2,40 mill kr | Lån |
| 26.5.2020 | Ekstraordinære tiltak | Koronatiltak | 480 500 kr | Tilskudd |
| 24.4.2020 | Innovasjonstilskudd | Miljøteknologi | 825 000 kr | Tilskudd |
| 3.6.2019 | Innovasjonstilskudd | Forsknings- og utviklingstilskudd | 500 000 kr | Tilskudd |
| 29.3.2019 | Innovasjonstilskudd | Miljøteknologi | 2,80 mill kr | Tilskudd |
| 5.4.2018 | Innovasjonstilskudd | Forsknings- og utviklingstilskudd | 500 000 kr | Tilskudd |
| 27.7.2017 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 700 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/918602496/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918602496/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918602496",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Risikolån og garantier",
"innvilget_belop": 1500000,
"innvilget_dato": "2022-01-21",
…
},
…
],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "An automatic optimisation method for deriving changes on water resources from satellite measurements",
"prosjektstart": 2020,
"tildelt_belop": 0,
…
},
…
],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "Ferdigstille utvikling av SWE", "godkjent": true, "innsendt_dato": "2024-02-21", … },
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "918602496" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Edinsights AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Edinsights AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilke forskningsprosjekter har Edinsights AS hatt hos Forskningsrådet?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+14 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Edinsights AS
Hvor stor er bransjen Edinsights AS tilhører?
Edinsights AS er ett av 2 219 selskaper innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Oslo, og ett av 18 741 på landsbasis.
Hvor lenge har Edinsights AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Edinsights AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Er Edinsights AS fortsatt i drift?
Det er registrert konkurs for Edinsights AS (åpnet 21.09.2026). Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Edinsights AS?
Frano Cetinic er registrert som daglig leder i Edinsights AS.
Hvem eier Edinsights AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Ceta Holding AS største eier i Edinsights AS med 29,6 % av aksjene. Nest størst er Bluefield AS med 14,8 %.
Går Edinsights AS med overskudd?
Edinsights AS hadde i 2025 en omsetning på 4,54 mill kr og et overskudd på 997 223 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Edinsights AS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,45 mill kr (driftsmargin 31,9 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor holder Edinsights AS til?
Edinsights AS holder til i Hoffsveien 13, 0275, OSLO, i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.