Staseleg AS
Org.nr 918588493
Om Staseleg AS
Staseleg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sunnfjord, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Frisering og barbering. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Elin Dvergsdal Klopstad er daglig leder, og Elin Dvergsdal Klopstad er styreleder. I 2025 hadde Staseleg AS en omsetning på 3,46 mill kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 541 763 kr. Egenkapitalen var 523 330 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Elin Dvergsdal Klopstad med 80 % av aksjene. Selskapet er ett av 33 innen frisering og barbering i Sunnfjord, og ett av 8 823 i Norge. Det ble etablert samme år som 273 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Drift av frisørsalong med salg av produkter og tjenester som naturlig faller sammen med dette.
Formål
Drive frisørsalong med salg av produkter og tjenester som naturlig faller sammen med dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,46 mill kr | 659 680 kr | 541 763 kr | 1,86 mill kr | 523 330 kr | 1,34 mill kr |
| 2024 | 3,32 mill kr | 852 097 kr | 692 235 kr | 1,96 mill kr | 481 567 kr | 1,47 mill kr |
| 2023 | 3,08 mill kr | 504 439 kr | 402 562 kr | 1,86 mill kr | 489 332 kr | 1,37 mill kr |
| 2022 | 2,97 mill kr | 802 492 kr | 624 372 kr | 1,96 mill kr | 686 770 kr | 1,27 mill kr |
| 2021 | 2,92 mill kr | 810 590 kr | 632 201 kr | 1,37 mill kr | 662 398 kr | 703 701 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 57 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 83 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 20.02.2017Styre
2Sist endret 20.02.2017Regnskapsfører
1Sist endret 12.10.2026Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Elin Dvergsdal Klopstad55 % → 80 %
- Randi Kalstad45 % → 20 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Elin Dvergsdal Klopstad | Person | Ordinære aksjer | 80.0 % | 80 |
| Randi Kalstad | Person | Ordinære aksjer | 20.0 % | 20 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Staseleg Hår&bryn | BEDR | Frisering og barbering | Sunnfjord | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−VALUE GROUP AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 12,5 % av driftsinntektene — 7,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 19,0 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 15,6 % | 2,1 % |
| Egenkapitalandel | 28,1 % | 28,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,36 | 1,31 |
| Gjeldsgrad | 2,56 | 1,52 |
| Egenkapitalrentabilitet | 103,5 % | 17,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +4,2 % | +3,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 10,4 % | 11,4 % |
| Lønnskostnad | 57,0 % | 62,0 % |
| Annen driftskostnad | 12,5 % | 19,5 % |
| Avskrivninger | 1,1 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+4 til på samme adresse →Godt å vite om Staseleg AS
Hvor stor er bransjen Staseleg AS tilhører?
Staseleg AS er ett av 33 selskaper innen frisering og barbering i Sunnfjord, og ett av 8 823 på landsbasis.
Hvor lenge har Staseleg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Staseleg AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 53 % av selskapene i bransjen.
Er Staseleg AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Staseleg AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Staseleg AS?
Elin Dvergsdal Klopstad er registrert som daglig leder i Staseleg AS.
Hvem eier Staseleg AS?
Staseleg AS eies i hovedsak av Elin Dvergsdal Klopstad (80 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Staseleg AS for i 2025?
I 2025 omsatte Staseleg AS for 3,46 mill kr, opp 4 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 541 763 kr.
Hvor stor aksjekapital har Staseleg AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Staseleg AS er 30 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor holder Staseleg AS til?
Staseleg AS holder til i Lindbøen 2, 6809, FØRDE, i Sunnfjord kommune i Vestland.
Hvilken regnskapsfører bruker Staseleg AS?
I Enhetsregisteret er Staseleg AS registrert med regnskapsfører Enora AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.