Stabbestad AS
- Omsetning
- 1,0 mill
- +73,8 %
- Resultat
- −762 338
- 7 års regnskap
Om Stabbestad AS
Stabbestad AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kragerø, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Anders Tveter er styrets leder. I 2025 hadde Stabbestad AS en omsetning på 1,01 mill kr, en økning på 74 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 762 338 kr. Egenkapitalen var 555 150 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fredensborg 11 AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 224 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Kragerø, og ett av 76 560 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 851 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie og drift av eiendom.
Formål
Handels-, investerings- og eiendomsvirksomhet, samt å delta i andre selskaper med slik virksomhet.
API og MCPGET /company/918494251
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918494251" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918494251",
"name": "STABBESTAD AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "KRAGERØ", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918494251" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Stabbestad AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Stabbestad AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Stabbestad AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +73,8 % fra 2024 · −14,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,01 mill kr | 378 997 kr | −762 338 kr | 16,91 mill kr | 555 150 kr | 16,36 mill kr |
| 2024 | 582 078 kr | −89 575 kr | −1,32 mill kr | 18,01 mill kr | 1,32 mill kr | 16,69 mill kr |
| 2023 | 812 999 kr | 81 833 kr | −950 184 kr | 17,19 mill kr | 3 846 kr | 17,19 mill kr |
| 2022 | 1,06 mill kr | 230 086 kr | −974 722 kr | 17,07 mill kr | 204 030 kr | 16,86 mill kr |
| 2021 | 1,18 mill kr | 196 108 kr | −146 954 kr | 17,14 mill kr | 178 752 kr | 16,96 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 63 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,6 mill kr (9 % av balansen)
API og MCPGET /company/918494251/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918494251/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918494251",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1011774,
"operating_profit": 378997,
"net_profit": -762338,
"equity": 555150,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 582078,
"operating_profit": -89575,
"net_profit": -1317488,
"equity": 1317488,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918494251" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Stabbestad AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Stabbestad AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stabbestad AS de siste årene.
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 30.06.2025API og MCPGET /company/918494251/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918494251/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918494251",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918494251" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Stabbestad AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Stabbestad AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Fredensborg 11 AS100 %
- Fredensborg 1994 AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fredensborg 11 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918494251/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918494251/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918494251",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "FREDENSBORG 11 AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918494251" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stabbestad AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Stabbestad AS eier Fredensborg 11 AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Stabbestad AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Eierstrukturen inneholder krysseierskap (sirkulært eierskap). Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Fredensborg 11 AS
8 selskaperAPI og MCPGET /company/918494251/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918494251/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918494251",
"chain": [
{ "org_no": "943582815", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "929301684", "owner_pct": 94.29, … },
{ "org_no": "921617194", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "918494251" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Stabbestad AS?
Hvem eier Stabbestad AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Stabbestad AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stabbestad AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Kragerø | − |
Kunngjøringer27
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Styre ↗ |
| 12.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.1.2023 | Signatur ↗ |
| 6.1.2023 | Styre ↗ |
| 27.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.3.2022 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918494251/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918494251/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918494251",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-30", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918494251" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Stabbestad AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stabbestad AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stabbestad AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 3,3 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 16,41 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 29,46 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -137,3 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918494251/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918494251/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918494251",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64570,
"revenue": { "value": 1011774, "percentile": 0.613 },
"operating_margin": { "value": 0.3746, "percentile": 0.4556 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918494251" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Stabbestad AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stabbestad AS på i bransjen?
Hvor ligger Stabbestad AS blant de 64570 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Kragerø
1 000+ til i Kragerø →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Stabbestad AS
Hvor stor er bransjen Stabbestad AS tilhører?
Stabbestad AS er ett av 224 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Kragerø, og ett av 76 560 på landsbasis.
Hvor lenge har Stabbestad AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stabbestad AS ble etablert i 2017 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 39 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Stabbestad AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stabbestad AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Stabbestad AS?
Organisasjonsformen til Stabbestad AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Stabbestad AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Fredensborg 11 AS største eier i Stabbestad AS med 100 % av aksjene.
Går Stabbestad AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,01 mill kr, opp 74 % fra 2024. Egenkapitalen var 555 150 kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Stabbestad AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Stabbestad AS en egenkapital på 555 150 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 3,3 %.
Hvor solid er økonomien i Stabbestad AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Stabbestad AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket org.nr har Stabbestad AS?
Stabbestad AS har organisasjonsnummer 918 494 251. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.