Bolig & Prosjektmaling AS
- Omsetning
- 28,9 mill
- +36,7 %
- Resultat
- 3,0 mill
- +15,1 %
Om Bolig & Prosjektmaling AS
Bolig & Prosjektmaling AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Våler, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Stian Andrè Harestad er styrets leder. I 2025 hadde Bolig & Prosjektmaling AS en omsetning på 28,95 mill kr, en økning på 37 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,03 mill kr. Egenkapitalen var 6,63 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Stian Andrè Harestad med 75 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 innen maler- og glassarbeid i Våler, og ett av 4 957 i Norge. Det er eldre enn 62 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Malerarbeid og andre tjenester som naturlig hører sammen med dette, kjøp, salg, leie og utleie av boligprosjekter. Utleie av arbeidskraft og tjenester. Samt alt avbeslektede tjenester innen bolig og næringstjenester, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Formål
Håndverkstjenester og andre tjenester som naturlig hører sammen med dette, kjøp, salg, leie og utleie av boligprosjekter. Utleie av arbeidskraft og tjenester. Samt alt av beslektede tjenester innen bolig og næringstjenester, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
API og MCPGET /company/918459448
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918459448" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918459448",
"name": "BOLIG & PROSJEKTMALING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VÅLER", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918459448" })Spør AI-assistenten
Hvor i Våler holder Bolig & Prosjektmaling AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Bolig & Prosjektmaling AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Bolig & Prosjektmaling AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +36,7 % fra 2024 · +54,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 28,95 mill kr | 4,14 mill kr | 3,03 mill kr | 13,42 mill kr | 6,63 mill kr | 6,79 mill kr |
| 2024 | 21,18 mill kr | 3,56 mill kr | 2,63 mill kr | 12,38 mill kr | 4,11 mill kr | 8,28 mill kr |
| 2023 | 18,90 mill kr | 1,56 mill kr | 1,11 mill kr | 8,94 mill kr | 1,47 mill kr | 7,47 mill kr |
| 2022 | 19,63 mill kr | 1,37 mill kr | 1,03 mill kr | 7,60 mill kr | 2,20 mill kr | 5,40 mill kr |
| 2021 | 18,78 mill kr | 2,63 mill kr | 2,03 mill kr | 6,69 mill kr | 2,67 mill kr | 4,02 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 39 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 30 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 56 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/918459448/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918459448/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918459448",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 28947344,
"operating_profit": 4137399,
"net_profit": 3032240,
"equity": 6630637,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 21176418,
"operating_profit": 3563898,
"net_profit": 2634401,
"equity": 4105397,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918459448" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Bolig & Prosjektmaling AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Bolig & Prosjektmaling AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Bolig & Prosjektmaling AS per år.
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 30.01.2017Regnskapsfører
1Sist endret 04.11.2026Revisor
1Sist endret 04.10.2018API og MCPGET /company/918459448/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918459448/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918459448",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918459448" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Bolig & Prosjektmaling AS?
Hvem er regnskapsfører for Bolig & Prosjektmaling AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Bolig & Prosjektmaling AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Stian Andrè Harestad | Person | Ordinære aksjer | 75,0 % | 75 |
| Slawomir Piotr Kowalczyk | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 25 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918459448/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918459448/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918459448",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918459448" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Bolig & Prosjektmaling AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Bolig & Prosjektmaling AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Bolig & Prosjektmaling AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Bolig & Prosjektmaling AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/918459448/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918459448/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918459448",
"chain": [
{ "org_no": "918459448", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "918459448" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Bolig & Prosjektmaling AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bolig & Prosjektmaling AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Våler | − |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.10.2026 | Kapital ↗ |
| 10.10.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 10.10.2026 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 12.8.2026 | Kapital ↗ |
| 12.8.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 12.8.2026 | Fisjonsbeslutning ↗ |
| 6.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918459448/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918459448/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918459448",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-10", "type": "Kapital", … },
{ "dato": "2026-10-10", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918459448" })Spør AI-assistenten
Har Bolig & Prosjektmaling AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Bolig & Prosjektmaling AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Bolig & Prosjektmaling AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT SERVICES AS(Regnskapsfører)−ECIT CONSULTA AS(Regnskapsfører)
- Endring i aksjekapital
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 30,2 % av driftsinntektene — 18,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 14,3 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 10,5 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 49,4 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,17 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 1,02 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 45,7 % | 18,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +36,7 % | -0,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 39,1 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 30,2 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 13,4 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 3,1 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918459448/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918459448/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918459448",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 28947344, "percentile": 0.9437 },
"operating_margin": { "value": 0.1429, "percentile": 0.7956 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918459448" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Bolig & Prosjektmaling AS blant de 1654 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Bolig & Prosjektmaling AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Bolig & Prosjektmaling AS blant de største selskapene innen maler- og glassarbeid?
Investeringer
BOLIG & PROSJEKTMALING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Bolig Og Prosjektmaling AS | Våler | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Bolig & Prosjektmaling AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Bolig & Prosjektmaling AS?
Det er registrert 4 957 selskaper i Norge innen maler- og glassarbeid, hvorav 12 i Våler.
Er Bolig & Prosjektmaling AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 62 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 154 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Bolig & Prosjektmaling AS?
Bolig & Prosjektmaling AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Bolig & Prosjektmaling AS?
Bolig & Prosjektmaling AS driver innen maler- og glassarbeid, med NACE-kode 43.340 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Malerarbeid og andre tjenester som naturlig hører sammen med dette, kjøp, salg, leie og utleie av boligprosjekter.
Hva slags selskap er Bolig & Prosjektmaling AS?
Bolig & Prosjektmaling AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Bolig & Prosjektmaling AS?
Bolig & Prosjektmaling AS eies i hovedsak av Stian Andrè Harestad (75 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Bolig & Prosjektmaling AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 28,95 mill kr, opp 37 % fra 2024. Egenkapitalen var 6,63 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Bolig & Prosjektmaling AS?
I 2025 hadde Bolig & Prosjektmaling AS et driftsresultat på 4,14 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 14,3 %.
Hva er organisasjonsnummeret til Bolig & Prosjektmaling AS?
Organisasjonsnummeret til Bolig & Prosjektmaling AS er 918 459 448. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 30.01.2017.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.