Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

M & M Racing AS

Org.nr 918441557
Omsetning
3,1 mill
+12,2 %
Resultat
252 207
+202,2 %
Mer

Om M & M Racing AS

M & M Racing AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nordreisa, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Geir-Hugo Olsen er daglig leder, og Geir-Hugo Olsen er styreleder. I 2025 hadde M & M Racing AS en omsetning på 3,08 mill kr, en økning på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 252 207 kr. Egenkapitalen var 1,26 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Geir-Hugo Olsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 10 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Nordreisa, og ett av 7 165 i Norge. Det er eldre enn 56 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).

Aktivitet

Verksteddrift.

Formål

Reparasjon og vedlikehold av lett motorkjøretøy samt tjenester som naturlig hører med til dette. Selskapet skal også kunne investere i andre selskap hvis dette er naturlig.

API og MCPGET /company/918441557

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918441557" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918441557",
  "name": "M & M RACING AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "95.310",
  "nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av motorvogner",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "NORDREISA", "county": "TROMS", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "918441557" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er M & M Racing AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble M & M Racing AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Nordreisa holder M & M Racing AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +12,2 % fra 2024 · +57 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20253,08 mill kr355 923 kr252 207 kr1,81 mill kr1,26 mill kr543 767 kr
20242,74 mill kr132 046 kr83 457 kr1,24 mill kr1,01 mill kr232 054 kr
20232,62 mill kr81 630 kr43 591 kr1,40 mill kr928 710 kr474 090 kr
20222,43 mill kr51 842 kr16 636 kr1,13 mill kr885 119 kr244 592 kr
20211,96 mill kr111 113 kr77 218 kr1,16 mill kr868 483 kr292 327 kr

Balanse

2025
Eiendeler1,81 mill kr
Anleggsmidler35 %635 358 krOmløpsmidler65 %1,17 mill kr
Egenkapital og gjeld1,81 mill kr
Innskutt egenkapital2 %30 000 krOpptjent egenkapital68 %1,23 mill krKortsiktig gjeld15 %275 720 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader2,72 mill kr
Finanskostnader29 303 kr
Netto finans−29 303 kr
Ordinært resultat før skatt326 620 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 56 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 14 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/918441557/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918441557/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918441557",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 3075765,
      "operating_profit": 355923,
      "net_profit": 252207,
      "equity": 1264373,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 2742268,
      "operating_profit": 132046,
      "net_profit": 83457,
      "equity": 1012166,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "918441557" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til M & M Racing AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til M & M Racing AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til M & M Racing AS de siste årene.

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 25.01.2017
Geir-Hugo Olsen(f. 1973)
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 25.01.2017
Geir-Hugo Olsen(f. 1973)
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 28.11.2024
Regnskapsfører
repr. AIDER ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/918441557/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918441557/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918441557",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "918441557" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i M & M Racing AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i M & M Racing AS?
  • Hvem er regnskapsfører for M & M Racing AS?

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Geir-Hugo OlsenPersonOrdinære aksjer100,0 %30

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/918441557/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918441557/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918441557",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "918441557" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har M & M Racing AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier M & M Racing AS, og hvor store eierandeler har de?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
M & M Racing ASBEDRReparasjon og vedlikehold av motorvognerNordreisa−

Kunngjøringer12

API og MCPGET /company/918441557/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918441557/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918441557",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918441557" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble M & M Racing AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte M & M Racing AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for M & M Racing AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 14,2 % av driftsinntektene — 19,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin11,6 %4,0 %
Resultatmargin8,2 %3,1 %
Egenkapitalandel69,9 %35,9 %
Likviditetsgrad4,251,42
Gjeldsgrad0,431,18
Egenkapitalrentabilitet19,9 %18,1 %
Omsetningsvekst (siste år)+12,2 %+5,3 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad55,9 %37,4 %
Lønnskostnad14,2 %33,8 %
Annen driftskostnad14,4 %18,8 %
Avskrivninger4,0 %1,2 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/918441557/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918441557/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918441557",
  "nace_code": "95.310",
  "industry_count": 3622,
  "revenue": { "value": 3075765, "percentile": 0.4582 },
  "operating_margin": { "value": 0.1157, "percentile": 0.7538 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "918441557" })

Spør AI-assistenten

  • Er M & M Racing AS blant de største selskapene innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner?
  • Hvor solid er M & M Racing AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til M & M Racing AS på i bransjen?

Også i Nordreisa

+953 til i Nordreisa →

Ofte spurt om M & M Racing AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som M & M Racing AS?

Det er registrert 7 165 selskaper i Norge innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, hvorav 10 i Nordreisa.

Er M & M Racing AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 56 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 250 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har M & M Racing AS i Enhetsregisteret?

M & M Racing AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva betyr organisasjonsformen AS?

M & M Racing AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i M & M Racing AS?

Daglig leder i M & M Racing AS er Geir-Hugo Olsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvilke eiere står bak M & M Racing AS?

M & M Racing AS eies i hovedsak av Geir-Hugo Olsen (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hva er omsetningen til M & M Racing AS?

M & M Racing AS hadde i 2025 en omsetning på 3,08 mill kr og et overskudd på 252 207 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hva er driftsresultatet til M & M Racing AS?

I 2025 hadde M & M Racing AS et driftsresultat på 355 923 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 11,6 %.

Hvor solid er balansen til M & M Racing AS?

Egenkapitalen i M & M Racing AS var 1,26 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 69,9 % av totalkapitalen.

Er M & M Racing AS registrert i MVA-registeret?

M & M Racing AS er registrert i MVA-registeret (siden 2017) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Troms