Gpa Holding AS
- Omsetning
- 102
- −21,5 %
- Resultat
- −1 038
- 7 års regnskap
Om Gpa Holding AS
Gpa Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Geir Atle Paulsen er styrets leder. I 2025 hadde Gpa Holding AS en omsetning på 102 kr, en nedgang på 22 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1 038 kr. Egenkapitalen var −75 044 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Geir Atle Paulsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 925 innen andre egeninvesteringsselskaper i Bergen, og ett av 13 768 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 348 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (100 %).
Aktivitet og formål
Selskapet skal investere i og eie aksjer.
API og MCPGET /company/918401296
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918401296" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918401296",
"name": "GPA HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "64.323",
"nace_desc": "Andre egeninvesteringsselskaper",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918401296" })Spør AI-assistenten
Hvor i Bergen holder Gpa Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Gpa Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Gpa Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −21,5 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 102 kr | −1 038 kr | −1 038 kr | 437 441 kr | −75 044 kr | 512 485 kr |
| 2024 | 130 kr | −820 kr | −820 kr | 438 479 kr | −74 006 kr | 512 485 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | −100 000 kr | 439 299 kr | −73 186 kr | 512 485 kr |
| 2022 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 539 299 kr | 26 814 kr | 512 485 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 539 299 kr | 26 814 kr | 512 485 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/918401296/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918401296/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918401296",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 102, "operating_profit": -1038, "net_profit": -1038, "equity": -75044, … },
{ "year": 2024, "revenue": 130, "operating_profit": -820, "net_profit": -820, "equity": -74006, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918401296" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Gpa Holding AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gpa Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gpa Holding AS per år.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 19.01.2017Regnskapsfører
1Sist endret 10.05.2024API og MCPGET /company/918401296/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918401296/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918401296",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918401296" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Gpa Holding AS?
List alle roller i Gpa Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Gpa Holding AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Geir Atle Paulsen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918401296/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918401296/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918401296",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918401296" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Gpa Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gpa Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918401296/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918401296/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918401296",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918401296" })Spør AI-assistenten
Når ble Gpa Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Gpa Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Gpa Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -17,2 % | 95,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918401296/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918401296/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918401296",
"nace_code": "64.323",
"industry_count": 13719,
"revenue": { "value": 102, "percentile": 0.8444 },
"operating_margin": { "value": -10.1765, "percentile": 0.0635 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918401296" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Gpa Holding AS blant de 13719 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Gpa Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Gpa Holding AS blant de største selskapene innen andre egeninvesteringsselskaper?
Investeringer
GPA HOLDING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Oss Craft Distillery AS | Bergen | 0,4 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Bergen
1 000+ til i Bergen →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Gpa Holding AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Gpa Holding AS?
Det er registrert 13 768 selskaper i Norge innen andre egeninvesteringsselskaper, hvorav 925 i Bergen.
Er Gpa Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 23 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 348 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Gpa Holding AS et aktivt selskap?
Gpa Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er største aksjonær i Gpa Holding AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Geir Atle Paulsen største eier i Gpa Holding AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Gpa Holding AS?
I 2025 omsatte Gpa Holding AS for 102 kr, ned 22 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 1 038 kr.
Hvor solid er balansen til Gpa Holding AS?
Egenkapitalen i Gpa Holding AS var −75 044 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −17,2 % av totalkapitalen.
Hvor ligger Gpa Holding AS?
Forretningsadressen til Gpa Holding AS er Søvikheia 27, 5251, SØREIDGREND i Bergen kommune.
Hvem fører regnskapet til Gpa Holding AS?
E. Skogesal Regnskap er registrert som regnskapsfører for Gpa Holding AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.