Øversveen Bygg AS
- Omsetning
- 2,9 mill
- +16,9 %
- Resultat
- −17 487
- 7 års regnskap
Om Øversveen Bygg AS
Øversveen Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nittedal, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Steinar Øversveen er styrets leder. I 2025 hadde Øversveen Bygg AS en omsetning på 2,93 mill kr, en økning på 17 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 17 487 kr. Egenkapitalen var −65 172 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Steinar Øversveen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 117 innen oppføring av bygninger i Nittedal, og ett av 24 638 i Norge. Det ble etablert samme år som 850 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Oppføring nybygg, rehabilitering, våtrom, flislegging, muring og membrand.
Formål
Bygg og anleggsvirksomhet.
API og MCPGET /company/918353232
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918353232" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918353232",
"name": "ØVERSVEEN BYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NITTEDAL", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918353232" })Spør AI-assistenten
Hva driver Øversveen Bygg AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Øversveen Bygg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Øversveen Bygg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +16,9 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,93 mill kr | −11 870 kr | −17 487 kr | 520 001 kr | −65 172 kr | 585 173 kr |
| 2024 | 2,51 mill kr | −6 267 kr | −14 680 kr | 478 006 kr | −47 685 kr | 525 691 kr |
| 2023 | 2,63 mill kr | −121 069 kr | −100 081 kr | 527 203 kr | −33 004 kr | 560 207 kr |
| 2022 | 2,42 mill kr | −128 434 kr | −107 041 kr | 489 426 kr | 67 077 kr | 422 349 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 800 506 kr | 174 118 kr | 626 388 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 44 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 42 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 30 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 35 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/918353232/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918353232/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918353232",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2929219,
"operating_profit": -11870,
"net_profit": -17487,
"equity": -65172,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 2505389, "operating_profit": -6267, "net_profit": -14680, "equity": -47685, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918353232" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Øversveen Bygg AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Øversveen Bygg AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Øversveen Bygg AS per år.
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 16.01.2017Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/918353232/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918353232/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918353232",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918353232" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Øversveen Bygg AS?
List alle roller i Øversveen Bygg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Steinar Øversveen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918353232/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918353232/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918353232",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918353232" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Øversveen Bygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Øversveen Bygg AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Øversveen Bygg AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Nittedal | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.2.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918353232/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918353232/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918353232",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918353232" })Spør AI-assistenten
Når leverte Øversveen Bygg AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Øversveen Bygg AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Øversveen Bygg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 42,0 % av driftsinntektene — 8,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,4 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | -0,6 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | -12,5 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,85 | 1,30 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +16,9 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 43,6 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 42,0 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 12,7 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 2,1 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918353232/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918353232/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918353232",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12277,
"revenue": { "value": 2929219, "percentile": 0.587 },
"operating_margin": { "value": -0.0041, "percentile": 0.3329 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918353232" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Øversveen Bygg AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Øversveen Bygg AS på i bransjen?
Hvor ligger Øversveen Bygg AS blant de 12277 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Nittedal
1 000+ til i Nittedal →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Øversveen Bygg AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Øversveen Bygg AS?
Det er registrert 24 638 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 117 i Nittedal.
Er Øversveen Bygg AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 52 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 850 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Øversveen Bygg AS bedre enn andre i bransjen?
Øversveen Bygg AS hadde en driftsmargin på −0,4 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2,9 % for oppføring av bygninger.
Er Øversveen Bygg AS et aktivt selskap?
Øversveen Bygg AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem eier Øversveen Bygg AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Steinar Øversveen største eier i Øversveen Bygg AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Øversveen Bygg AS?
I 2025 omsatte Øversveen Bygg AS for 2,93 mill kr, opp 17 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 17 487 kr.
Hva er driftsresultatet til Øversveen Bygg AS?
I 2025 hadde Øversveen Bygg AS et driftsresultat på −11 870 kr, som tilsvarer en driftsmargin på −0,4 %.
Hvor ligger Øversveen Bygg AS?
Forretningsadressen til Øversveen Bygg AS er Tøyenhøgda 1B, 1487, HAKADAL i Nittedal kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.