Pels- Og Luemagasinet AS
- Omsetning
- 1 600
- −86,4 %
- Resultat
- −148 019
- 7 års regnskap
Om Pels- Og Luemagasinet AS
Pels- Og Luemagasinet AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med klær. Virksomheten ble stiftet i 1967 og har vært i drift i 59 år. Tore Andreas Haaland er daglig leder, og Tore Andreas Haaland er styreleder. I 2025 hadde Pels- Og Luemagasinet AS en omsetning på 1 600 kr, en nedgang på 86 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 148 019 kr. Egenkapitalen var 1,15 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tore Andreas Haaland med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 75 innen detaljhandel med klær i Sandnes, og ett av 5 462 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Kjøpmannshandel.
Formål
Kjøpmannshandel, samt deltagelse i andre virksomheter av enhver art.
API og MCPGET /company/918306722
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918306722" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918306722",
"name": "PELS- OG LUEMAGASINET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.710",
"nace_desc": "Detaljhandel med klær",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918306722" })Spør AI-assistenten
Hva driver Pels- Og Luemagasinet AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Pels- Og Luemagasinet AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Pels- Og Luemagasinet AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −86,4 % fra 2024 · −99,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 600 kr | −145 415 kr | −148 019 kr | 7,53 mill kr | 1,15 mill kr | 6,39 mill kr |
| 2024 | 11 760 kr | −118 287 kr | −118 287 kr | 7,58 mill kr | 1,30 mill kr | 6,28 mill kr |
| 2023 | 11 980 kr | −85 047 kr | −85 605 kr | 5,73 mill kr | −1,20 mill kr | 6,92 mill kr |
| 2022 | 172 198 kr | −195 131 kr | −220 450 kr | 5,73 mill kr | −1,11 mill kr | 6,84 mill kr |
| 2021 | 803 069 kr | −604 594 kr | −623 265 kr | 5,97 mill kr | −891 686 kr | 6,86 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 2,7 mill kr (36 % av balansen)
API og MCPGET /company/918306722/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918306722/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918306722",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1600,
"operating_profit": -145415,
"net_profit": -148019,
"equity": 1147933,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 11760,
"operating_profit": -118287,
"net_profit": -118287,
"equity": 1295952,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918306722" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Pels- Og Luemagasinet AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Pels- Og Luemagasinet AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Pels- Og Luemagasinet AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 26.09.1990Styre
2Sist endret 09.07.2012Regnskapsfører
1Sist endret 01.07.2024API og MCPGET /company/918306722/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918306722/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918306722",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918306722" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Pels- Og Luemagasinet AS?
List alle roller i Pels- Og Luemagasinet AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Pels- Og Luemagasinet AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tore Andreas Haaland | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 45 553 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918306722/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918306722/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918306722",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918306722" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Pels- Og Luemagasinet AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Pels- Og Luemagasinet AS, og hvor store eierandeler har de?
Datterselskaper av Pels- Og Luemagasinet AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/918306722/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918306722/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918306722",
"chain": [
{ "org_no": "918306722", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "918306722" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Pels- Og Luemagasinet AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Pels & Mote | BEDR | Detaljhandel med klær | Sandnes | − |
Kunngjøringer50
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.11.2024 | Kapital ↗ |
| 21.11.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.8.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918306722/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918306722/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918306722",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918306722" })Spør AI-assistenten
Når ble Pels- Og Luemagasinet AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Pels- Og Luemagasinet AS sist godkjent årsregnskap?
Har Pels- Og Luemagasinet AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 15,2 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 11,16 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 5,56 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | -12,9 % | 5,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918306722/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918306722/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918306722",
"nace_code": "47.710",
"industry_count": 2629,
"revenue": { "value": 1600, "percentile": 0.235 },
"operating_margin": { "value": -90.8844, "percentile": 0.0035 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918306722" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Pels- Og Luemagasinet AS blant de 2629 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Pels- Og Luemagasinet AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Pels- Og Luemagasinet AS blant de største selskapene innen detaljhandel med klær?
Investeringer
PELS- OG LUEMAGASINET AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Langg 47 AS | Sandnes | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Pels- Og Luemagasinet AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Pels- Og Luemagasinet AS?
Det er registrert 5 462 selskaper i Norge innen detaljhandel med klær, hvorav 75 i Sandnes.
Er Pels- Og Luemagasinet AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1967, som er lenger enn 99 % av selskapene i samme bransje.
Hva er statusen til Pels- Og Luemagasinet AS?
Pels- Og Luemagasinet AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Pels- Og Luemagasinet AS?
Pels- Og Luemagasinet AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Pels- Og Luemagasinet AS?
Daglig leder i Pels- Og Luemagasinet AS er Tore Andreas Haaland, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Pels- Og Luemagasinet AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Tore Andreas Haaland største eier i Pels- Og Luemagasinet AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Pels- Og Luemagasinet AS?
Pels- Og Luemagasinet AS hadde i 2025 en omsetning på 1 600 kr og et underskudd på 148 019 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Pels- Og Luemagasinet AS?
Egenkapitalen i Pels- Og Luemagasinet AS var 1,15 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 15,2 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.