Østre Rosten 115 AS
- Omsetning
- 4,3 mill
- +5,4 %
- Resultat
- 2,6 mill
- +37,9 %
Om Østre Rosten 115 AS
Østre Rosten 115 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Rune Langørgen er styrets leder. I 2025 hadde Østre Rosten 115 AS en omsetning på 4,27 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,56 mill kr. Egenkapitalen var 18,69 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Otto Invest AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 844 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim, og ett av 76 560 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 632 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Å eie og utvikle næringstomt, å oppføre næringsbygg og leie ut dette selv, eller ved å samarbeide med andre virksomheter
Formål
Å eie næringstomt, å oppføre næringsbygg og leie ut dette selv, eller ved å samarbeide med andre virksomheter å forestå investeringsvirksomhet, utvikling og salg av fast eiendom og annen virksomhet beslektet med dette.
API og MCPGET /company/918292047
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918292047" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918292047",
"name": "ØSTRE ROSTEN 115 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918292047" })Spør AI-assistenten
Hvor i Trondheim holder Østre Rosten 115 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Østre Rosten 115 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Østre Rosten 115 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,4 % fra 2024 · +39 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,27 mill kr | 3,29 mill kr | 2,56 mill kr | 36,45 mill kr | 18,69 mill kr | 17,76 mill kr |
| 2024 | 4,05 mill kr | 3,10 mill kr | 1,86 mill kr | 27,82 mill kr | 11,30 mill kr | 16,53 mill kr |
| 2023 | 3,87 mill kr | 2,97 mill kr | 2,75 mill kr | 27,20 mill kr | 9,44 mill kr | 17,76 mill kr |
| 2022 | 3,34 mill kr | 2,54 mill kr | 1,68 mill kr | 36,53 mill kr | 6,69 mill kr | 29,84 mill kr |
| 2021 | 3,07 mill kr | 2,40 mill kr | 1,85 mill kr | 32,27 mill kr | 5,17 mill kr | 27,11 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 31 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 3,5 mill kr (9 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 170 000 kr
API og MCPGET /company/918292047/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918292047/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918292047",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4266102,
"operating_profit": 3290174,
"net_profit": 2558142,
"equity": 18687611,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4047114,
"operating_profit": 3104884,
"net_profit": 1855270,
"equity": 11295110,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918292047" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Østre Rosten 115 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Østre Rosten 115 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Østre Rosten 115 AS i 2025?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 09.08.2017Regnskapsfører
1Sist endret 24.09.2019Revisor
1Sist endret 29.12.2016API og MCPGET /company/918292047/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918292047/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918292047",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918292047" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Østre Rosten 115 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Østre Rosten 115 AS?
Hvem er regnskapsfører for Østre Rosten 115 AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 ute
- Otto Invest AS50 %
- Rl Invest AS50 %
- Løvåstomta Invest AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Otto Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 56 |
| Rl Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 56 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918292047/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918292047/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918292047",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "OTTO INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "RL INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918292047" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Østre Rosten 115 AS eier Otto Invest AS, og hvem eier resten?
Er Østre Rosten 115 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Østre Rosten 115 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Østre Rosten 115 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Trondheim | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.12.2025 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 14.10.2025 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 31.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918292047/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918292047/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918292047",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-11", "type": "Gjennomføring av fusjon", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918292047" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Østre Rosten 115 AS sist endret?
Hvilke fusjoner har Østre Rosten 115 AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Østre Rosten 115 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 7,4 % av driftsinntektene — 11,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 77,1 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 60,0 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 51,3 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 12,48 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,95 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,7 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,4 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,1 % | 8,0 % |
| Annen driftskostnad | 7,4 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 15,3 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918292047/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918292047/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918292047",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64570,
"revenue": { "value": 4266102, "percentile": 0.8499 },
"operating_margin": { "value": 0.7712, "percentile": 0.891 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918292047" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Østre Rosten 115 AS på i bransjen?
Hvor ligger Østre Rosten 115 AS blant de 64570 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Østre Rosten 115 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Østre Rosten 115 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Østre Rosten 115 AS?
Det er registrert 76 560 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 2 844 i Trondheim.
Er Østre Rosten 115 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 40 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 632 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Østre Rosten 115 AS et aktivt selskap?
Østre Rosten 115 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Østre Rosten 115 AS?
Østre Rosten 115 AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Å eie og utvikle næringstomt, å oppføre næringsbygg og leie ut dette selv, eller ved å samarbeide med andre virksomheter.
Hvem sitter i styret i Østre Rosten 115 AS?
Rune Langørgen er registrert som styreleder i Østre Rosten 115 AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Østre Rosten 115 AS?
Største aksjonær i Østre Rosten 115 AS er Otto Invest AS med 50 % av aksjene, fulgt av Rl Invest AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Østre Rosten 115 AS?
I 2025 omsatte Østre Rosten 115 AS for 4,27 mill kr, opp 5 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 2,56 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Østre Rosten 115 AS?
I 2025 hadde Østre Rosten 115 AS et driftsresultat på 3,29 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 77,1 %.
Hvor ligger Østre Rosten 115 AS?
Forretningsadressen til Østre Rosten 115 AS er Østre Rosten 115, 7093, TILLER i Trondheim kommune.
Hvem er revisor for Østre Rosten 115 AS?
Østre Rosten 115 AS bruker Regnskapshuset Borg AS som regnskapsfører og Revisjonskompaniet Midt-Norge AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.